Annkag Annkag komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná kniha.
Je zvláštne ako sa nás niektoré príbehy kníh dotknú,zakorenia sa v srdci a našej ludskosti vyšlú slzu,ktorá chladnou slanou chuťou pohltí auru našej bytosti.
Ani neviem ktorú postavu som si zamilovala viac.
Hansa?Trpezlivého kúzelníka s farbami a tónami akordeonu?
Rosu,ktorá každého milovala tak svojským spôsobom?
Maxa-toho ktorý stvoril Česačku slov a daroval jej semienko slova?
Rudyho?Chlapca s citrónovými vlasmy,dárcu plyšového medvedíka a trojnásobného medailistu?
Liesel?Ach Liesel,ty si bola tak čarovná priatelka a okamihy s tebou ma vždy bavili a zostaneš v mojom srdci velmi dlho...
Alebo to bola samotná vyprávěčka?Príbeh rozprávaný samotnou Smrťou,ktorá nám ukázala že jej náruč nie je chladná a krutá ale že miluje ludské osudy a krásu našich duší...

Mňa knižka oslovila,pohladila dušu a naplnila srdce krásou slov.
A som rada že kniha Zlodejky kníh sa nestratila na ulici pomenovanej po nebi ale že ju zachránila ze sudi a popela Smrt aby ju raz mohla so slovami ,,Četla som ju mnohokrát,, odovzdať Liesel.

14.11.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasické dielo ktoré by malo podla mojho názoru byt v knihovničke každého z nás....
Len je smutné že mnoho dospelých sa v tomto dielku skutočne nájde.

12.04.2018 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Další skvost od mé oblíbené autorky.Lapena se znova pohrála s psychologii člověka a rozehrála s náma hru o dvoch vraždách a nechala nás hádat.
Zeznámila nás s jednou moc zvláštný rodinou.
S manželkou která měla daleko ke svým dětem a nenávidela svého manžela.
S despotickým fotrem troch dětí,kterého baví podkopávatsvým dětem nohy a sfoukávat základy snů.
Traja sourozenci který su vůbec nejsou podobný a jednu chůvu,která svým spůsobem zamíchá kartama.
Za mne osobně skvělá kniha od autorky,která dokáže na knižní trh donést to po čem je poptávka.

12.08.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Som velmi ráda že vzhliadnutie filmu nemá takmer nič s knihou.
Nádherný příběh o tom že ludskosť v nás ostáva.Že minulosť je naším krížom ktorý si sebou nosíme.Že láska nie je vždy len jedna a jednou cestou sa v naším životě môže tolik zmeniť.
Nešlo to jinak len dať tejto knihe plný počet...Niekomu môže příběh dvoch lidí príjsť nudný ale autor to retrospektívami urobil hrozně zajímavým.

21.05.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika.Toto dielko Boženy Nemcové nám ukazuje priam pohádkovo milú,vstřícnu a bohabojnú babičku čias minulých.
myslím že táto knižka patrí do rúk každej generácie a oslobodenie v nej nenájdu len deti ale i my dospelý ked sa k nej po rokoch vrátime.

21.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Bola som ku knihe skeptická...nakoniec som si ju kúpila a chytla ma za pačesy.Krásny príbeh o láske,pochopení a najmä zmierení sa s osudom.
Chytila moje srdce do dlaní a prebehli sme spolu horskú dráhu emocí a slz.

26.02.2020 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Všechno tu už bylo napsáno a já k tomu dodám jedině to že je to King.
Mistr pera a hororu.Mistr v psychologii postáv a vykreslení temnoty kolem nás ale i v nás samotných.

17.05.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zasmála jsem se i plakala Byla jsem zděšená ale i mile lidský nadšená.
Zelená míle ve mně zůstane dlouho(možná i po tom co tu mili ve svém životě projdu).
Osobně bych řekla že tato kniha je jiná než Kingové typické knihy a právě proto je tak vyjímečná.

12.03.2023 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Splněná čtenářská výzva.Hrozně krásně napsaný příběh o hledání ale i o útěku.
Začít někde úplně sama bez vazeb na minulost je těžké a když utíkáte před někým kdo by vás měl milovat a hýčkat tak je to o to těžší...
Ale každý konec přinese i nový začátek...
a mně se konec moc líbil.I jsem ho oplakala.

14.08.2022 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Už hrozně dlouho se mi nestalo že jsem přečetla knížku za jeden den.
Bolo to niečo tak neskutečně nádherné,tak dojemné, úsměvné... plné lásky,elánu,nespútanej lásky.
Ale i bolesti a smutku.Bolo to čítanie při kterém se smějete a pláčete...
Při zatvorení knížky po přečtení poslední stránky máte chuť si ju přečíst znovu.
Som nadšená že jsem si ji přečetla.

07.01.2021 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Takže tohle není kniha pře každého
Mnohých baviť nebude.Mnohý ju nepochopia.
Ale pre niektorých otvorí brány mnohým filozofickým úvahám.
Konec koncov....Skutky minulosti určujú kroky k našej přítomnosti ktorá priamo alebo nepriamo určuje směr našej budúcnosti.

16.10.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Podle mme to byla skvělá kniha ktera ně stále svým spůsobem držela v napětí a stále jsem se ptala co?kdo?proč?
Těším se na další várku tajemna.

20.02.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Opakovaně jem se přesvědčila že svět Hunger Games mě jakýmsi zvráceným způsobem fascinuje.
Opakovaně jsem však přesvědčena že poslední část Mírotvorce byla trocha nudná a zdlhava avšak pro příští osobnost Snowa důležitá.
Opakovaně jsem se přesvědčila že Dvanáctý kraj je něčím zvláštní a přitažlivý.

19.09.2022 5 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Tahle děsivá kniha byla u mne přečtená za jeden den.Myslím že na dobu kdy byla napsaná předběhla smysl hororového napětí a mrazení ze slov.
Za mne prostě skvělá kniha děsu a strachu.

12.08.2022 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásne,dojemné,silné,neskutočne emotivné...inak to popsat nelze.

26.10.2019 5 z 5

Akože toto je úplne naj....najlepšia kniha.Príbeh plný nielen podivných detí ale i podivností.Klučina ktorý má sám čo robit aby pochopil skutočný život je znenazdania vtiahnutí do príbehov svojho starého otca ktoré ako sa ukáže boli skutočné.
Zvláštny sirotčinec,zvláštne deti a zvláštna riaditerlka....
Vrele odporúčam otvorit túto knihu a začítat sa,pretože takýchto podivínou by som i ja rada vo svojom živote potkala.
Ja som knihu dokázala prečítat za jeden den.

23.07.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Chcela by som spoznat najčistejšiu dušu na svete....či by bola ludská alebo nie určite by som sa od nej dokázala mnoho naučit....
Autorka dostala super nápad a mala podla mojho názoru svoj zvláštny,osobitý pohlad na schizofréniu,pretože s tou predza nikdy nie si sám...
Do toho nám priplietla tak zvláštny milostný Trojuholníkový štvoruholník v ktorom som sa na chvílu i ja zamotala.
Ale svojim sposobom nás upozornila že vola prežit je silnejšia než snaha zabit

22.07.2017 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Byla to kniha která mi vlastně sama o sobě jako děsivá nepřišla.
Čekala jsem víc duchařiny ale nevadilo to až tak.
Jinak ten konec byl hrozně hezký. Normálně mě to dojalo(a to nemyslím vůbec sarkasticky)

02.03.2024 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Úpřimně se přiznám že jsem se bála. Musela jsem odložit knihu a predýchat to.
Ale přečteno a musím říct že to bylo fakt úžasně napsané a jsem zvědavá na pokračování.

03.11.2023 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Líbila se my myšlenka někoho kdo dokáže pozoruhodné věci pouhou myšlenkou.A líbí se mi myšlenka ,,karavanového národa,, který žije stovky let z páry výjimečných děti.
Mně se celkově knihy od Kinga líbí a při některých se ráda po večerech bojím.

08.03.2023 5 z 5