AnnieR. AnnieR. komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

A je to! Vážně jsem propadla Henrymu a Alexovi. Knihu jsem si koupila na popud Yoli nakladatelství a jeho čtecího víkendu. Díky, protože tu knihu miluji. Zamilovala jsem si je hned na prvních stránkách a nemůžu se rozhodnout koho mám raději. Můžu upřímně říct, že jsem se nasmála. Nejvíc mě asi pobavila scéna s Kukuřičným a Nadívaným - nemohla jsem se přestat smát. LGBT tématiku jsem si oblíbila a i když jsem si myslela, že tomuhle nepropadnu, mám koupené další knihy a těším se až si je přečtu. Líbí se mi, že z toho neudělala autorka "porno" ale od všeho tam je tak trochu. Takže díky za tuto knihu. A je mi moc líto, že už mě Henry a Alex nebudou provázet každodenním životem, už teď se mi stýská. Určitě si knihu přečtěte, neuděláte chybu. První polibek, první miluji tě, první všechno. Usmívala jsem se jako blázen. 99%

01.09.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Tato kniha se mi líbila o stupínek méně než Love Simon, Simon mi byl asi milejší. Tady mi Leah přišla méně otravná než v první knize a už z první knihy mi bylo jasné, kdo je ta dívka.

Jsem vlastně strašně ráda, že v této knize jsou zahrnuty všechny postavy z jedničky a není to jen příběh jedné bubenice. Strašně ráda jsem si znovu četla o lásce Simona a Brema. Jasně, já vím, tahle kniha je zaměřena hlavně na Leah, což je dobře, protože máme rozvinutý nový příběh.
Jak už jsem psala, Leah mi přišla opravdu méně otravná a dokonce jsem si ji i docela oblíbila. Líbilo se mi, že ví co chce a nebojí se to říct. Teda krom svým přátelům, což jí rozhodně nepřidává bod, protože byla hrozně naštvaná, že ji Simon neřekl, že je na kluky.

Co mi v této knize chybělo? Emaily, rozhodně emaily. To první knize dodával šťávu.

Hrozně se těším na poslední třetí díl o téhle partičce.

10.08.2020 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Můj nejoblíbenější Mute. Nemohla jsem se rozhodnout kdo je lepší, zda Vic nebo Trent. Ale nakonec u mě zvítězil taťka roku a to, jak pomalu dokázal otevřít své ledové srdce. Jak Luně, tak dívce.
Můžu říct, že jsem občas nechápala jejich přátelství, tedy přátelství FHH, ale nakonec to všechno perfektně sedlo.
''Miluji, když jsme ti zlí'' Ano Deane, já taky. Mrk. Mrk.

Tento díl, byl pro mě nejnapínavější a svým způsobem i nejzajímavější... Strašně se mi líbilo, jak si Jordi myslel, jak je pár kroků před T. ale nakonec,....

Nakonec asi takto, Dean nejmilejší, Vic, ten zlý a Trent ten tichý (ale když mluvil, stalo to za to). A málem bych zapomněla na Jamieho, ten byl také fajn, jen je škoda, že si mě nedokázal získat jako ti ostatní, možná proto, že jeho kniha byla tak krátká.

Těším se na další díl a doufám, že i když bude o Baneovi, tak se s klukama neloučíme.

A ještě - celou sérii se chystám zrecenzovat na instagramu. Brzo.

21.07.2020 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Vic je jeden z mých oblíbených (Mute, toho taky žeru, ale o něm jinde). Nechci se nějak rozepisovat, ale... Vicious - opravdu to k němu sedí, druhé ale... strašně se mi na něm líbí, že v každé knize, to vždy vše zachrání, pomůže... líbí se mi jeho hlášky, jeho humor a i jeho agrese, je to zmetek na plné čáře a být Millie, tak se na něj vybodnu... když on má, ale svoje kouzlo, že? aneb jak se ze zmetka stane sympaťák, jak tady už někdo psal..

21.07.2020 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

,,Vím, že možná existují světy, ve kterých jsem se rozhodl jinak, a to mě přivedlo někam jinam, k někomu jinému. A mě bolí srdce pro každou verzi sebe sama, která neskončila s tebou"

Nádherná kniha, nádherný příběh, vlastně dva. Musím říct, že jsem větší fanda Henryho a jejich příběh mě zasáhl o kapičku víc a upřímně jsem nakonec doufala, že se oba světy v určitém bodě protnou a ona skončí s jedním z nich. Nestalo se tak (Teda ne tak jak bych si představovala) a tak máme do konce opravdu dva příběhy a jak nad koncem s Ethanem tak nad koncem s Henrym jsem se musela usmívat.

Hannah mi byla sympatická a zbožnuji její drdol. Haha.
Linka s její kamarádkou Gabby a jejím manželem se mi také líbila. Nemůžu říct, že by se mi něco nelíbilo, proto dávám hvězdiček ⭐⭐⭐⭐⭐, ale spíš je to 4,7 - jen proto, že na plné čáře nebyl jen jeden vítěz a já prostě fandila víc Henrymu. Jo a taky za skořicové rolky, ty fakt nesnáším. Určitě mám v plánu, číst další knihy od této autorky.

12.07.2020 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Jamiho jsem si zamilovala. Stejně jako Deana. A myslím, že si zamiluji i ty ostatní.

Příběh super.
Na konci jsem trochu čuměla jak ji všude sledoval a proč si začal zrovna s ní. Jamie se chová jako parchant stejně jako všichni ostatní ze Hříšníků. A o tom právě tihle hříšníci asi jsou. Těším se na další.

01.07.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Super kniha, super postavy.
To jak si dělali naschvály a špičkovali se bylo perfektní. U této knihy jsem se opravdu zasmála, bavila mě. Byla to taková oddechovka a já si u ní opravdu odpočinula, nic náročného, ale přesto super. Určitě se v budoucnu těším na další knihy od této autorky.

Na konci mi bylo Tary líto.
Prestona mi nebylo líto, teda na konci. Já bych ho vydusila ještě víc. Občas se choval docela odtažitě a to mi maličko vadilo, ale nic co by se nedalo přežít. On takový prostě byl.

01.07.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Zatím jsem četla jen Ruckus a Defy, ale chystám se i na ostatní.

Ruckus: Šílená láska
Je to krásná kniha s pěkným příběhem. Jelikož jsem začala Ruckusem, tak nevím jak se Dean choval v předešlé knize. Ale tady byl naprosto v pohodě. Vlastně skoro žádný hádky a romantika mezi Rosie a Deanem se mi líbila, až na to že Dean byl trochu holkař, ale takhle to v takových knížkách bývá. Určitě si přečtu někdy znova a těším se až se mi do ruky dostanou všechny.

01.07.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To, že jsem knihu přečetla do 24h, už to o tom něco vypovídá.
Trochu jsem se bála počtu stran, ale nakonec to nebylo úplně na škodu. Když mi kniha přišla, vážně jsem se její tloušťky lekla, přísahám! ale nakonec jsem byla smutná, když byl konec. Víc takových knih!

„Pan Reed je jako hádanka, kterou člověk musí uhádnout, jako tajemství, které bych ráda odhalila, a ať na to budu mít času, kolik chci, jemu nikdy nepřijdu na kloub zcela a úplně.“

Musím se přidat k většině názorů, že mi kniha velice připomíná Pýchu a Předsudek...

1. Matinka, která musí svou dceru provdat i když dcera nemá zájem! (U Kroniky je máti více snesitelná)
2. Dva muži (p. Boyle a p. Reed - p. Wickham a p. Darcy)
3. Hlavní hrdinka - feministka?
4. Věčné omílání pýchy!
5. Zamilovala jsem si jak pana Darcyho, tak i pana Reeda - oba stejně!
atd.

Kniha se mi krásně četla, možná i o chlup lépe než PP. Ale to nemění nic na tom, že tyhle dvě knihy jsou na nejvyšším postu v mé knihovně i v mém srdci.
Dobře, ale teď jen o této knize.

Animant, když pominu, jak krásné jméno to je a jak se mi k ní hodí... tak tahle žena si mě získala. Mladá, drzá, sarkastická... tohle já můžu. Získala si mě hned od první stránky.
Pan Thomas Reed, tak to je větší oříšek. A já se do něj zamilovala . Nejdřív nevíte, co si něm máte myslet, ale jeho potutelný úsměv Vám musí napovědět. Jo, naprosto Animant chápu, já být na jejím místě, ať se jde pan Boyle bodnout (i když mi ho bylo párkrát líto).

Co mi trochu chybí, ale knize to na kráse neubírá, je to, že bych ráda četla o myšlenkách pana Reeda, protože jsem opravdu několikrát potřebovala vědět co si myslí!

A co se mi líbilo asi úplně nejvíc bylo jeho vyznání z lásky.
"Jde mi o tebe. Chci tě zpátky. Já bez tebe prostě nedokážu žít!"

A taky, tak obálka je vážně nádherná ❤️

01.07.2020 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Tato kniha se mi líbí o něco víc než Láska online, přesto dávám stejný počet hvězd a to 4. I když se mi kniha líbila, na plný počet to není.
Celou dobu jsem byla samozřejmě team Channing, ale nakonec mi bylo Roryho líto i když dostal šťastný konec. Abych byla upřímná, nečekala jsem to.. víc bych si přála aby byl blbec. Rozhodně bych nechtěla být v kůži Amber, to rozhodování muselo být hrozné i když bylo jasné jak to dopadne.
Strašně se mi líbilo to, jak pojmenovali svou dceru.

29.06.2020 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Začnu pár vět o filmu (Musím, já prostě musím). Film bylo to první, co jsem měla možnost vidět a můžu říct, jedním slovem, úžasný. Miluji filmového Simona (Nick Robinson). Ten Kluk mi tam fakt sednul. A teď miluji i knižního Simona a Blua! Líbí se mi takové ty malé náznaky, že je Blue, ten kdo je Blue, nechci úplně spoilerovat, ale to jak na Simona pořád kouká, je sladký a věta '' Jsem pot****, vždycky když jsi u toho ty'' je roztomilá. Tahle kniha je fakt parádní, je to moje první LGBT tématika a myslím, že i poslední (možná, nikdy neříkej nikdy). Ne, vážně s tím nemám problém, jen tohle prostě nečtu (oproti filmům, ty mám ráda... Takový ty něžný romantický filmy a coming outu, jako je Love, Simon...). I když jsem opravdu ráda, že jsem trošku vybočila že svého normálu. Kdo by tyhle dva nemiloval? Miluji jejich emaily. Ti dva jsou tak, hm... perfektní, roztomilí a normálně sladcí. Teď jsem je fakt debilně popsala, ale co už, oni tací jsou.

☀️☀️☀️☀️☀️

Oproti filmu jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět více o jejich vztahu, po odhalení a taky mi přijde víc super, to jak mu tam nechal ten vzkaz a celkově jak měl jasno v tom, že se mu nakonec ukáže nebo teda přijde. Takže jen díky tomu, dostává film odemne 98% a kniha 99%. Díky za obojí. A jak řekla Jennifer Niven '' Na Simona Spiera mám velký zálusk. Totálně jsem se do něj zamilovala. Jen škoda, že nejsem jeho typ... ''

☀️☀️☀️☀️☀️

V této knize moc nemusím Leu a u Martina jsem ráda, že napsal jen ten uhozenej vzkaz, ale emaily neukázal!

☀️☀️☀️☀️☀️

A když si čtu po sobě znovu recenzi, tak je fakt roztomilá, chápete jak to myslím?? - A.

25.06.2020

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Recenze na tuto knihu, je součástí recenze u knihy Nádech.

02.06.2020 3 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

(SPOILER) Nádech. Výdech.
Jiskření.
Četla jsem obě knížky. Nejdřív jsem chtěla napsat recenze na obě knížky, ale myslím si, že shrnutí obou dvou stačí.

Když jsem si „tajně přála“ tyto dvě knížky, myslela jsem si, že jak Nádech, tak jiskření je o stejném páru. Zklamaná jsem nebyla, protože jsem ráda, že jsem se něco dozvěděla i o Madocovi.

Nádech je moje oblíbenější.
Jared byl zmetek, ale nakonec mi ho bylo líto a strašně jsem si přála ať jsou spolu.
No myslím si, že to co se mu přihodilo bylo šílený, ale když se mi něco takové stane, přeci od sebe neodstrčím to jediné co potřebuji. Takže ne. Jeho jednání nechápu. Tajně ji miluje, což je jasné hned od začátku knihy, protože takové knihy o tomhle jsou. Ale. Já nevím, kluk, který mě tak dlouho šikanuje… přeci se sním nakonec nedám dohromady? I když musím uznat, že spolu jsou jedineční. Tvoří nakonec pěkný pár.
Takže tu jednu hvězdu strhávám jen kvůli jeho chování.
Tate mám ráda a když konečně zakročí, mám ji ještě raději. Díky bohu je takové trdlo, co si nechá všechno líbit jen pár kapitol. Konec se mi líbil a tím myslím tu jejich zápletku ke konci. Jo.

Jiskření.
Madoc je zmetkův kamarád a také zmetek (haha smysluplná věta). Řekla bych, že takový zmetek jako Jared není. V jádru je ale stejně super. Mám ho ráda. Fallon, já nevím je taky fajn. Mě se prostě víc líbila první kniha.. i když tato má také své kouzlo. Co se mi nelíbilo a nelíbilo se mi to víc než Jaredovo chování je ta urychlená, přehnaná svatba. A taky tohle: „Ráno se probudím a Fallon nikde“ už asi po stopadesátý.
Musím říct, že jsem se víc těšila na další scénu s Tate a Jaredem. A jsem ráda, že autorka i do této knihy vnesla trochu jejich dějové linky.
Jax.
Ten bude můj oblíbenec. Doufám, že nějaká z dalších knih v sérii bude o něm a možná o K.C.?

Takže nakonec, ráda bych další knihy. Díky.

02.06.2020 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Tuto knihu jsem si koupila kvůli knižní výzvě a nikdy nebudu litovat, že jsem ji četla. Tato kniha je, jsou - bílé růže, svíčky, vůně knih, déšť, romantická balada, smích, rodina, červená, hodně červené. Tato kniha je vše co mám ráda. Díky bohu za med a mléko... Tato kniha, tato sbírka básní tě přinutí zamyslet se... ⭐⭐⭐⭐⭐

21.05.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Je mi z této knihy smutno :(

16.05.2020 5 z 5

Pred nami Pred nami Anna Todd

Nejméně oblíbená část. Nevěřila jsem, že tohle někdy řeknu.
A to jsem opravdu velký fanoušek této lovestory.

Co se mi líbilo? Něco málo o postavách před tím, než Hardin potkal Tessu. A také něco málo o postavách, jak to byla dál... Těmto věcem bych se věnovala více. Škoda je, že zbytek knihy už jsem četla v předešlých čtyřech dílech. Je pravda, že tato kniha byla z pohledu H. takže jsme měli trochu větší šanci pochopit jeho myšlenkové pochody. Ale jelikož se v předešlých dílech střídal vypravěč (Hardin a Tessa), tak jsme se toho stejně moc nového nedozvěděli.

Tato kniha byla méně poutavá, hůře se mi četla, i když jsem jí stejně zhltla za jeden jediný den. Nakonec to bylo hezké zakončení, jednoho příběhu. Ale ráda bych se něco více dozvěděla o Molly. A celkově o dalších...

Přestože jsem před tím byla s knihami více spokojená, nemůžu jinak než se ⭐⭐⭐⭐.

16.05.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

(SPOILER) Jsem na autorku knihy naštvaná. Od začátku knihy jsem tušila, kdo je ten špatný. Byla jsem si skoro jistá. Jenže... Naše milá autorka nás schválně, tahala za nos, když v jedné nepojmenované kapitole zmínila něčí jméno Takže, poslední kapitola mě dostala! Ale, jen díky téhle chybě nebo záměru.
Hmm... Tak děkuji autorko!

Kniha byla čtivá a byla fajn, jen jsem si bohužel neoblíbila ani jednu z postav, ale to už je můj problém.

Uvažovala jsem, kolik si kniha zaslouží hvězdiček ⭐⭐⭐ nebo ⭐⭐⭐⭐? Nakonec čtyři a těším se na další knihy.

14.05.2020 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

(SPOILER) Tři čtvrtě knihy nic a ve čtvrtině přišlo rozuzlení.
Knihu jsem si objednala, protože jsem si myslela, že už jsem od autorky něco četla, pak jsem zjistila, že nic jiného nenapsala... tak kde jsem sakra viděla její jinou knihu..?

Vadilo mi jak byla pořád vyzdvihována Irinina kyčel... skoro na každé stránce.
Knihu hodnotím jako takový průměr. Nebylo to úplně špatné, ale zase nic zvláštního... Jednou si třeba knihu znovu přečtu, někdy za pár let. Určitě ji ale pár lidem doporučím k přečtení.. protože to vážně nebyla taková hrůza, jako tu někteří píší. Znám spoustu horších. Nejsympatičtější mi byla asi postava Matta (a celou dobu jsem si přála, ať ten špatný je ten druhý). To, že se s Ellou seznámil jinak než tvrdil, bylo předvídatelné.
Irina mi ničím nevadila, ale Ella byla pěkná potvora. Překvapivě dobře napsaná postava. To zlo čišelo z každé stránky knihy.

To že Irini vlastně nebyla Irino mě vcelku překvapilo. Vážně jsem si do nedávna myslela, že umím dobře odhadnout postavy, ale tohle jsem prostě netrefila.

A nakonec, tahle autorka... nenapsala s někým nějakou knihu?

11.05.2020 3 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

(SPOILER) Připadám si jako by mi ke štěstí stačilo málo.

Dívka má rozchodovou agenturu, kluk je na ní naštvaný, ona na něj taky... Kamarádka miluje chlapce, chlapec zase miluje Cassidy. No je to pěkně zamotané. Ta knížka byla super, chtěla bych dvojku.

Ráda si v knihách podtrhávám části, které se mi líbí. V této knize jsem si rovnou podtrhla celou stránku. První polibek byl tak dobře napsaný, až jsem si to živě představila a srdce jsem měla naplněné láskou. Já tyhle knihy prostě miluji.

Colton mi byl svým způsobem sympatický, Cass taky.. ostatní postavy jakbysmet. Občas to bylo naprosto zbytečné (hádky,..) ale jako celek to na mě působilo fakt moc pěkně.
Od této autorky bych si ráda znovu přečetla nějakou teen adult knihu. Knihu si ráda znovu přečtu. Miluji když si můžu odpočinout od thrillerů.

Ježiš, bylo to tak milé....

Tým Colton :)

06.05.2020 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

"Jenom protože že tě nemůže milovat jak chceš, to neznamená, že tě nemiluje vším co má." - L. Payne

Tuto knižní sérii jsem dostala k Vánocům. Hurá. After není úžasná knížka, má spoustu chyb a spoustu nedostatků, ale nikdy mi snad tak kniha nepřirostla k srdci. Je spousta lepších knih, příběhů, ale ani nevím proč, na Hardina s Tessou nemohu zapomenout. Tahle pitomá knižní série byla furt dokola, pořád to samé - láska jak trám, hádky, sex, láska jak trám,... V každém díle jsem četla o tom samém, ale bylo to tak čtivě napsané, že mě to neotrávilo. Tessa byla najivka a Hardin zmetek. Kdyby se ke mě někdo takhle choval, hned bych ho poslala do nepatřičných míst. Ona měla boží trpělivost a tajně doufala, že se Hardin změní a on se doopravdy změnil... v posledních kapitolách... Dopadlo to podle mého očekávání.

Kdybych měla srovnat knihu a film (první díl) tak je to snad úplně něco jiného než jsem četla. A to bylo fajn. Díky rozdílnosti jsem měla hned dvě díla. Ale obě věci jsou tam, někde kde se nachází srdce, úplně na stejném místě.

Děkuji Anne, za toto dílko a těším se na - Před námi, těším se, až se dozvím... něco více o životě Hardina, ale to už je na jiný komentář.

„Vždycky mě taháš za nervy! Neustále se se mnou hádáš! Chodíš na rande se Zenem, to mám na mysli, kurva! Myslíš, že se mi tohle líbí? Myslíš, že se mi líbí, když nade mnou máš plnou kontrolu? Nesnáším, jak se mi dostáváš pod kůži, nesnáším to, jak na tebe nemůžu přestat myslet!" - Hardin Scott

Taky to nesnáším. -A.

05.05.2020 5 z 5