AnnieR. AnnieR. komentáře u knih

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Zatím jsem četla jen Ruckus a Defy, ale chystám se i na ostatní.

Ruckus: Šílená láska
Je to krásná kniha s pěkným příběhem. Jelikož jsem začala Ruckusem, tak nevím jak se Dean choval v předešlé knize. Ale tady byl naprosto v pohodě. Vlastně skoro žádný hádky a romantika mezi Rosie a Deanem se mi líbila, až na to že Dean byl trochu holkař, ale takhle to v takových knížkách bývá. Určitě si přečtu někdy znova a těším se až se mi do ruky dostanou všechny.

01.07.2020 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

(SPOILER) Nádech. Výdech.
Jiskření.
Četla jsem obě knížky. Nejdřív jsem chtěla napsat recenze na obě knížky, ale myslím si, že shrnutí obou dvou stačí.

Když jsem si „tajně přála“ tyto dvě knížky, myslela jsem si, že jak Nádech, tak jiskření je o stejném páru. Zklamaná jsem nebyla, protože jsem ráda, že jsem se něco dozvěděla i o Madocovi.

Nádech je moje oblíbenější.
Jared byl zmetek, ale nakonec mi ho bylo líto a strašně jsem si přála ať jsou spolu.
No myslím si, že to co se mu přihodilo bylo šílený, ale když se mi něco takové stane, přeci od sebe neodstrčím to jediné co potřebuji. Takže ne. Jeho jednání nechápu. Tajně ji miluje, což je jasné hned od začátku knihy, protože takové knihy o tomhle jsou. Ale. Já nevím, kluk, který mě tak dlouho šikanuje… přeci se sním nakonec nedám dohromady? I když musím uznat, že spolu jsou jedineční. Tvoří nakonec pěkný pár.
Takže tu jednu hvězdu strhávám jen kvůli jeho chování.
Tate mám ráda a když konečně zakročí, mám ji ještě raději. Díky bohu je takové trdlo, co si nechá všechno líbit jen pár kapitol. Konec se mi líbil a tím myslím tu jejich zápletku ke konci. Jo.

Jiskření.
Madoc je zmetkův kamarád a také zmetek (haha smysluplná věta). Řekla bych, že takový zmetek jako Jared není. V jádru je ale stejně super. Mám ho ráda. Fallon, já nevím je taky fajn. Mě se prostě víc líbila první kniha.. i když tato má také své kouzlo. Co se mi nelíbilo a nelíbilo se mi to víc než Jaredovo chování je ta urychlená, přehnaná svatba. A taky tohle: „Ráno se probudím a Fallon nikde“ už asi po stopadesátý.
Musím říct, že jsem se víc těšila na další scénu s Tate a Jaredem. A jsem ráda, že autorka i do této knihy vnesla trochu jejich dějové linky.
Jax.
Ten bude můj oblíbenec. Doufám, že nějaká z dalších knih v sérii bude o něm a možná o K.C.?

Takže nakonec, ráda bych další knihy. Díky.

02.06.2020 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

"Jenom protože že tě nemůže milovat jak chceš, to neznamená, že tě nemiluje vším co má." - L. Payne

Tuto knižní sérii jsem dostala k Vánocům. Hurá. After není úžasná knížka, má spoustu chyb a spoustu nedostatků, ale nikdy mi snad tak kniha nepřirostla k srdci. Je spousta lepších knih, příběhů, ale ani nevím proč, na Hardina s Tessou nemohu zapomenout. Tahle pitomá knižní série byla furt dokola, pořád to samé - láska jak trám, hádky, sex, láska jak trám,... V každém díle jsem četla o tom samém, ale bylo to tak čtivě napsané, že mě to neotrávilo. Tessa byla najivka a Hardin zmetek. Kdyby se ke mě někdo takhle choval, hned bych ho poslala do nepatřičných míst. Ona měla boží trpělivost a tajně doufala, že se Hardin změní a on se doopravdy změnil... v posledních kapitolách... Dopadlo to podle mého očekávání.

Kdybych měla srovnat knihu a film (první díl) tak je to snad úplně něco jiného než jsem četla. A to bylo fajn. Díky rozdílnosti jsem měla hned dvě díla. Ale obě věci jsou tam, někde kde se nachází srdce, úplně na stejném místě.

Děkuji Anne, za toto dílko a těším se na - Před námi, těším se, až se dozvím... něco více o životě Hardina, ale to už je na jiný komentář.

„Vždycky mě taháš za nervy! Neustále se se mnou hádáš! Chodíš na rande se Zenem, to mám na mysli, kurva! Myslíš, že se mi tohle líbí? Myslíš, že se mi líbí, když nade mnou máš plnou kontrolu? Nesnáším, jak se mi dostáváš pod kůži, nesnáším to, jak na tebe nemůžu přestat myslet!" - Hardin Scott

Taky to nesnáším. -A.

05.05.2020 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Spoiler
Třídílná série Láska podle Shakespeara. Vše by stačilo dát do dvou knížek, bylo to zbytečné natahování autorky. Z prvního dílu jsem byla nadšená, měla jsem ho za dva dny a těšila se až mi přijdou ostatní dva. Kdyby se kniha druhá a kniha třetí spojila, vůbec nic by se nestalo. V třetí knize byla úplně zbytečná zápletka, která byla vyřešena během další kapitoly a to bylo vše. Když jsem četla jiné recenze, těšila jsem se, že bude v třetím díle alespoň trochu erotiky, jak někteří psali. Nakonec tam nebylo ani to, sice to spolu dělali skoro v každý kapitole, ale bylo to napsané takovým nic moc stylem. Nevadí,na tomhle zase tak moc nelpím. Jedno plus dávám za romantika Daniela. Další plus dávám za mé oblíbené téma a to, zakázána láska. Co na knize nesnáším je to nesmyslné bohatství Daniela. Chápu, že má bohaté rodiče, ale jak si může ze své asistenské pozice dovolit všechny ty drahé dárky pro Aubrey a dokonce si koupit loď. Další věc co se mi nelíbila, byla jejich uspěchaná svatba. Chodili spolu devět měsíců, oficiálně pro svět tak šest a už se chtěli vzít. Mám ráda když má kniha uzavřený konec a já vím, co se s hl. Hrdiny děje dál, ale věta ''o dva roky později'', by mi tam vůbec nevadila. Hlavně mi na tom vadí to, že na sebe museli tak dlouho čekat a pak je všechno tohle tak rychlé. A také jsem se občas musela usmívat na tím, jak - strašně tě chci, jsem tak nadržený/á a najednou to vlastně není tak dobrý nápad.
A nakonec slovo kurva, kurevský apod. Tohle slovo je tam tak často,že to není až hezký. Nevím ke komu se to hodí méně. Vtipný je, že jsem po téhle knížce nějak sprostá a občas se přistihnu, že říkám kurva, kurevský apod. Haha
Ale co už, série byla jednoduchá, pěkně čtivá a Daniel a Aubrey mi budou chybět. A Penny taky. A Julie a Patty... A všichni!

22.02.2020 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Obálka knihy je nádherná. Příběh je perfektní a má velký potenciál. Řekla bych, že svůj cíl tato kniha splnila. Jen bych si přála více romantických chvil hlavní ústřední dvojice. Kniha se příjemně četla a dej ubíhal rychle.
Po celou dobu čtení, jsem si říkala, že jsou oba hlupáci. Tohle mě na knihách obecně štve, že spolu postavy nedokážou pořádně mluvit. Ale ve výsledku to tak musí být, protože by jinak kniha končila hrozně rychle.
Strhávám jeden bod za tu romantiku, které bych chtěla daleko víc.
Rozhodně ale knihu řadím zpět do knihovny a těším se, až se k ní jednou vrátím. 83%

21.05.2023 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Když už se nás asi po 150 snažili přesvědčit, že jsou nepřátele, nikdo jim to už nežral.
Super kniha.

27.12.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Pár stránek navíc... Jsem spokojená.

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Líbilo se mi to. Žádný tlak, prostě to tak nějak plynulo.
Oddechovka jak má být.

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Penelope je skvělá. Jako vždy. Klišé jako blázen, jako vždy.
Jen konec byl na mě moc rychlí, škoda, protože příběh sám o sobě je báječný.

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

(SPOILER) První kniha přečtená v tomto roce.
Kniha se mi líbila a Eden jsem si oblíbila. Pro mě největší záhadou a výzvou v této knize byl Tyler. A světě div se, stal se mou oblíbenou postavou (jako v téhle knížce myslím). Spoustu z vás by asi nesouhlasilo,ale já jeho chování chápu. Nedokážu si představit, že bych byla na jeho místě a jaké to pro něj musí být trápení.
Možná bych jen knihu zkrátila o pár stránek. Podle mě, je to zbytečné dlouhé.
Dávám 4 hvězdy, díl se mi líbil.
Vlastně mě štve jedna věc, Eden musí prostě vyzkoušet všechny v partě co? To s Deanem mě mrzí, protože vím, že mu zlomí srdce a on jako jediný v knize si to nezaslouží...

02.01.2021 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Tato kniha se mi líbila o stupínek méně než Love Simon, Simon mi byl asi milejší. Tady mi Leah přišla méně otravná než v první knize a už z první knihy mi bylo jasné, kdo je ta dívka.

Jsem vlastně strašně ráda, že v této knize jsou zahrnuty všechny postavy z jedničky a není to jen příběh jedné bubenice. Strašně ráda jsem si znovu četla o lásce Simona a Brema. Jasně, já vím, tahle kniha je zaměřena hlavně na Leah, což je dobře, protože máme rozvinutý nový příběh.
Jak už jsem psala, Leah mi přišla opravdu méně otravná a dokonce jsem si ji i docela oblíbila. Líbilo se mi, že ví co chce a nebojí se to říct. Teda krom svým přátelům, což jí rozhodně nepřidává bod, protože byla hrozně naštvaná, že ji Simon neřekl, že je na kluky.

Co mi v této knize chybělo? Emaily, rozhodně emaily. To první knize dodával šťávu.

Hrozně se těším na poslední třetí díl o téhle partičce.

10.08.2020 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Tuto knihu jsem si koupila kvůli knižní výzvě a nikdy nebudu litovat, že jsem ji četla. Tato kniha je, jsou - bílé růže, svíčky, vůně knih, déšť, romantická balada, smích, rodina, červená, hodně červené. Tato kniha je vše co mám ráda. Díky bohu za med a mléko... Tato kniha, tato sbírka básní tě přinutí zamyslet se... ⭐⭐⭐⭐⭐

21.05.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Je mi z této knihy smutno :(

16.05.2020 5 z 5

Manželé z Cedrové uličky Manželé z Cedrové uličky Anna-Lou Weatherley

Daniel, opět ten Daniel.. Jedna z postav, která mi nevadila. Monica, ta mi byla od začátku děsně nesympatická.... Robert byl zmetek první třídy, ale zaslouží si opravdu někdo takhle zemřít? Dost živé popisování smrti a co pro mě bylo opravdu nejhorší a ještě teď se mi z toho svírá hrdlo, byl pokus o vraždu jedné z milenek. Laurie. Laurie byla v pohodě a bylo mi ji dost líto (kdyby postava mohla doopravdy ožít, myslím, že by autorce poděkovala ????). Zápletka super, ten incestní nezdraví vztah taky super. Celkově se mi kniha moc líbila a byla jsem i nadšená tím, že vlastně pouhý čtenář mohl hádat kdo je vrah a bylo tam i nějaké to vodítko. Na spoustě knihách mi vadí, že si na konci musím říct ,,jak jsem tohle asi mohla vědět?''. Mě baví hádat a na konci si říct ,, byla bych skvělá detektivka'' 82%

06.03.2020 4 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

(SPOILER) 3 až 4 hvězdy. Dávám tři. Snažím se to dohnat a tak čtu jednu knihu za druhou. Řada došla i na Nepoučitelná.
Příběh nebyl špatný, jen se mi nelíbilo jak byl psaný. Upřímně se mi víc líbilo posledních tak sedmdesát stránek, než ten zbytek. A konec v letadle byl super.
Odhalení super, jen nic, co bych nečekala, ale na tom není nic špatného.
Evan, to nejméně sexy jméno, které mohla autorka dát. Nevím, vzpomenu si na Božského Evana.
Maise a Evan - pro mě dost toxický vztah, takže ten jeden zvrat z několika, se mi líbil. Plus byl ten, že ten jejich vztah byl vyvážený. Oba dodávali dost toxicidi (existuje vůbec tohle slovo?). Neměli si co vyčítat.
Nejoblíbenější postavou se stává - tramtadadá - Park. Jo a Wesley s maminkou taky. Nevím proč, ale Wesley mě zaujal. Nakonec se z něho vyklubal fakt kámoš, i když na to šel trochu špatně.
A nejhorší postavou je naopak matka Maise. Ta mi lezla na nervy asi nejvíc.
Tak... Celkově p
To nebylo vůbec špatné, ale četla jsem daleko lepší. (Možná jsem moc rozmlsaná z Colleen Hoover.) Nebylo to nic nerealného, což bylo super. I když...

Příběhy, kdy je vztah učitel a žačka mám ráda, proto jsem také sáhla po této knize, ale i když to nebylo až tak špatně, prozatím je to můj nejméně oblíbený příběh s tímto tématem. Nemám v plánu si ho číst znova. Třeba překvapím, ale upřímně spíš ne.

27.12.2021 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

(SPOILER) Tak a je to. Konec série s Eden a Tylerem. Jak už jsem psala v hodnocení předešlých knih, Tyler je mou oblíbenou postavou a tudíž jsem příběh z jeho strany uvítala.
Opakování je matkou moudrosti, jen škoda, že nebyl z jeho pohledu i Portland a New York. Nebo bych klidně uvítala i pokračování jejich příběhu např. o deset let později.
Ale nevadí. Přesto tuto knihu hodnotím jako nejlepší. A také jako jednu z nejhorších.
Brečela jsem s každou kapitolou o pět let dříve. Opravdu mi z toho bylo zle. Nesnáším když musím přemýšlet o malém Tylerovi a jak byl týrán. Bylo to na mě moc a nejhorší na tom bylo, že se tohle opravdu děje.

...Davea představila, ho nemám rád, a to nejen kvůli tomu, že nesnáším otcovské typy. Nelíbí se mi, protože je to vůl, který se mě nikdy nesnažil víc poznat. Zná mou minulost,...

Říkala jsem si přesně to samé v předešlých knihách.
Tím bych se asi rozloučila s jednou kapitolou. Těším se, až se jednou k Eden a Tylerovi vrátím.

08.01.2021 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

(SPOILER) Tři čtvrtě knihy nic a ve čtvrtině přišlo rozuzlení.
Knihu jsem si objednala, protože jsem si myslela, že už jsem od autorky něco četla, pak jsem zjistila, že nic jiného nenapsala... tak kde jsem sakra viděla její jinou knihu..?

Vadilo mi jak byla pořád vyzdvihována Irinina kyčel... skoro na každé stránce.
Knihu hodnotím jako takový průměr. Nebylo to úplně špatné, ale zase nic zvláštního... Jednou si třeba knihu znovu přečtu, někdy za pár let. Určitě ji ale pár lidem doporučím k přečtení.. protože to vážně nebyla taková hrůza, jako tu někteří píší. Znám spoustu horších. Nejsympatičtější mi byla asi postava Matta (a celou dobu jsem si přála, ať ten špatný je ten druhý). To, že se s Ellou seznámil jinak než tvrdil, bylo předvídatelné.
Irina mi ničím nevadila, ale Ella byla pěkná potvora. Překvapivě dobře napsaná postava. To zlo čišelo z každé stránky knihy.

To že Irini vlastně nebyla Irino mě vcelku překvapilo. Vážně jsem si do nedávna myslela, že umím dobře odhadnout postavy, ale tohle jsem prostě netrefila.

A nakonec, tahle autorka... nenapsala s někým nějakou knihu?

11.05.2020 3 z 5

Milostná aféra Milostná aféra S. J. Hooks

Milostná aféra od S. J. Hooks

Slečna Wildeová je trnem v patě profesora Stephena Worthingtona. Pan profesor je spořádaný třicátník
se zálibou v knihách a poklidném životě a nechutí ke společenskému životu. Jeho studentka mu však
dělá ze života peklo. Provokuje ho, odmlouvá, je neukázněná, výstředně se obléká, ale je to hezká dívka.
Když se Stephen ocitne v její ložnici, role učitele a žáka se vymění...

Jedním slovem Ach... Čekala jsem od toho víc. Miluji knihy s touto tématikou (zakázaný vztah mezi učitelem a žačkou, i když o to skoro vůbec nešlo), slovo "Ach" se tam objevovalo víc než bylo potřeba. Hlavní hrdina Stephen, mě vyloženě štval - ne kvůli jeho nezkušenosti, ale místama mi přišel vyloženě dutej. Někdy jsem až musela kroutit hlavou a ironicky se smát. Na to, že mu je 33. Julie mi zatím k srdci také nepřirostla (třeba když si to přečtu podruhé, někdy za pár let). Jediná ucházející postava tam byl snad Shawn a ten se tam moc nezdržel. No a Cassanova Matt taky ušel. Jen kvůli tomu, že byla kniha docela čtivá a já ji zvládla přelouskat za 4hodiny (nyní je 3.02, dobrou noc) dávám ⭐⭐⭐. Četla jsem i horší knihy/knihu, o které jednou taky napíšu recenzi, slibuji. Líbí se mi obálka knihy. A nevím co víc říct... Bye

03.04.2020 3 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Tato kniha byla pro mě odpočinková kniha. Četla se mi stejně dobře jako série After, jen tam bylo daleko méně sexu než jsem čekala u erotického románu... Nevadilo mi to celé okecávání okolo, ale trochu mě vadila zápletka. Chase se celou dobu snaží ji dostat a Když se mu konečně poddá, tak se stane něco, kvůli čemu to celé pose**(Chase). Chápu, že zjistil něco co mu znovu ublížilo, ale podle mě se to dalo zvládnout lépe. Vysvětlení proč pro ni není dobrý, se mi líbilo. A konec - tak to by se mi taky líbilo. + miluji jejich malé lži.

25.01.2020 3 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

(SPOILER) Tuto knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Rozhodně se četla dobře a u jedné ze zápletek jsem nemohla přestat číst. Jen škoda, že nás autorka nenapínala trochu déle.
Linka s Drewem mi přišla zbytečná.
Nathan byl blbec, od začátku skoro až do konce. Po tom všem, jak se k ní choval, bych si o něj ani kolo neopřela. Ani jsem si ho nedokázala oblíbit a Candy na tom nebyla o moc lépe, ale trochu byla.
Erotické scény se mi naopak líbily, byly hezky napsané.
Kniha byla pro mě takovým průměrem.

21.01.2024 3 z 5