AnnieMyaSun AnnieMyaSun komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Zamilovala jsem se...

14.12.2018

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Musím říct, že tato kniha mě zcela očarovala.
Už jen příběh, jak jsem k ní přišla je docela podivný. Má zajímavý obal, a jednou když jsem čekala na autobus a měla jsme hodně času, brouzdala jsem se nedalekým knihkupectvím. Tam jí měli v polici ve slevě - za 49 korun! Zaujal mě její obal a koupila jsem si jí s tím, že když mě nebude bavit, můžu jí přece někomu darovat :D
To se ale nestalo a během hodinové jízdy autobusem jsem byla v půlce! A ještě toho dne jí dočetla. A úplně se zamilovala. Ta křehká atmosféra, láska, styl jakým je kniha napsána.

Myšlenka hledat v hořkých věcech ty trochu sladší je naprosto dokonalá, a to je to co dělal Henry celý život. Život není dokonalý - našel kamrádku, ale přišel o ní jen proto, že byla Japonka. Jeho Ethel, kterou poznal později, zemřela bolestně na rakovinu.
A nakonec shledání s Keiko, které je vlastně strašně otevřené.
Pro mě jedna z nejlepších, spíš nejlepší kniha co jsem kdy četla!

09.02.2014

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to krásná pohádka pro děti, a velké moudro pro dospělého. Velmi se mi líbí myšlenka, prostupující touto knihou: Jsi zodpovědný za to, co k sobě připoutáš". Každý to pochopí jinak, a s odstupem zase ještě trošku pohled změní.
Můžeme to číst jako líbovou pohádku pro děti. Pro mě je nejzajímavjěší ten konec.

10.02.2014 5 z 5

Tenkrát Svět Tenkrát Svět Lukáš Vincour

Osobně jsem zklamaná. Koupila jsem knížku pro sestru, která si jí přeje na Vánoce, a protože jsem měl ve vlaku čas, tak jí přečetla a jsem na vážkách, jestli to je vhodný dárek. Po přečtení téhle knížky se vlastně cítím jako největší zlo, protože jím maso. Agitace se točí na celé kolo. Jediné, co se mi líbilo, byly kresbičky. Taková agitace nemá podle mě co v dětské pohádce dělat.

14.12.2018

Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito Scott Adams

Vracím se k ní stále a stále.... ten suchý britský humor a k tomu výborná témata.

21.02.2016

Je to nejzvláštnější kniha, co se mi kdy do rukou dostala. Už jen její název, ale pak celková kompozice, myšlenka. Nevím, co si mám o ní myslet. Asi jí přečtu znovu a pak uvidím. Nicméně, dostala jsem chuť na koláč s citronovou polevou.....

04.02.2016

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Krásná kniha! Konečně něco, co popisuje pocity partnera. A ať chcete nebo ne ... každý to vnímá jako křivdu, většina lidí chce utéct. Copak vy by jste se neptali proč, kdyby jste byli bohatí, krásní, zabezpečení a najednou Vám vtrhla do života rakovina? Přijali by jste jí jen tak ?

04.12.2014

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jedna z mála knih , ke které napíšu negativní komentář. Ztratila jsem díky ní chuť číst na několik let jako dítě.

04.12.2014 odpad!

Kocour Matýsek Kocour Matýsek Jaromír Červenka

Kniha z mých dětských let, jedna s prvních co jsem si sama přečetla.

04.12.2014 5 z 5

Zahořklá megera Zahořklá megera Maria Sveland

Za mě velmi dobrá, pomohla mi překonat moje úvahy podobných směrů.

04.12.2014 4 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Pro mě fantastická kniha! Koupila jsem jí v Praze na výletě s rodiči, kdy mě zaujala její obálka - zlaté ozdobné trní se na knížkách jen tak nevidí. Byla za pakatel, založená kdesi vzadu.
Přečetla jsem jí jedním dechem během večera, ale přiznám se, že některé souvisloosti i došly až při pomalejším druhém čtení. Způsob úpravy pohádek aneb ne všechno je tak snové je skvělý - jak Karkulka, tak Baba jaga.
Nádherně to nastuňuje i Ronald a jeho homosexualita, jeho smrt pro přítele , který byl možná něco víc. Celý ten pohled na téma umírání a těžkou nemoc. Osamocení. A křehký vztah ke knihám.

Je už ae těžko sehnatelná. Chtěla jsem jí darovat, ale mám jen jeden výtisk :(
Pro mě za 100%

09.02.2014 5 z 5