annes annes komentáře u knih

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Horác a Will jsou prostě dobrá dvojka :-) Jsem zvědavá co se bude dít dál. Chudák Alyss - vždycky jsem tvrdila, že holky by měly vzít věci do vlastních rukou, kluci jsou v některých situacích vážně trdla :-D

13.05.2020 4 z 5

Do slov má láska odívá se Do slov má láska odívá se Ono no Komači

Moje první japonská poezie a jsem uchvácena. Těch pár řádků vystihnuje mnohem více slov a pocitů, že je to až neuvěřitelné. Téma lásky je mi blízké a překvapilo mě, že autorka věnuje pozornost i jaru a podzimu - mým oblíbeným ročním obdobím. Jistě si nenechám ujít další příležitost otevřít knihu s haiku.
A doporučuji k četbě hlavně klid a čas na zamyšlení :-)

29.01.2020 4 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Páni, tohle byl pro mě čtecí zážitek! Překlad z 91 roku má krásné obraty, starší výrazy (Nedovtipo je pro mě nejlepší slovo a už jsem ho začala dávat do běžné konverzace:-)) a bylo to ještě k tomu fakt napínaví. Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední!

27.01.2020 5 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Super! Staré dobré vraždy a prostředí anglického venkova to se zákonitě rovná dobré četbě. Asi ty detektivky budu číst častěji než jen příležitostně. Doporučuji jako odpočinkové čtení na kdykoliv ;-)

22.07.2019 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

"Rozkoš z té honičky skoro mi bere dech,
Zlatonka přede mnou a vítr ve vlasech.
Blíž za ní, stále blíž davu mě žene hlas,
vtom Potlouk přiletí a já jsem sražen zas."

Rozhodně to stojí za přečtení!

07.02.2018 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Asi jeden z mých nejoblíběnějších českých filmů. Nepřekonatelné, skvělé a úžasné i v knižní podobě.

15.11.2023 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tenhle titul mou pozornost upoutal již mockrát, ale až letos jsem si to díky ČV teda půjčila. ACHJO! Proč jsem to neudělal dřív?
Příběh a hlavní zápletka jsou úplně jasný hned na začátku, ale byla to taková parádní slaďárna. Fakt skvělý, čtivý, rychlý (místy až moc), že jsem se po přečtení musela k některým pasážím vrátit a přečíst s nadšením znovu.
Doufám, že v dalších dílech budou příběhy Anabelliných kamarádek taky tak dobré jako tenhle.

15.11.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

A jéje.. Na tuhle obálku jsem narážela hezkou chvíli, než sem se rozhoupala ji otevřít. Jaká škoda, že jsem čekala tak dlouho. První díl jsem zhltla rychle - sympatická hrdinka, vaření, Itálie, vražda, pakt s démonem a hodně tajemných otázek - jo bylo to super.
Druhý díl jsem málem rozečetla v angličtině, jak jsem čekala na možnost online výpůjčky, ale naštěstí jsem nemusela čekat dlouho. Upřímně doufám, že letos vyjde i trojka, protože jestli ne, tak si to možná přečtu ještě jednou :-D

13.05.2023 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Normálně by se mi tenhle detektivní příbeh líbil, bez výjimek, ale Daisy mi teda nesedla. S ní bych kamarádit nechtěla, celou dobu mě štvalo, jak se chová, jak využívá ty malý holky, aby jí dělaly defakto služky. Sice ji Hazel omlouvá a snaží se čtenáři vysvětlit proč se to tak děje a že je to jen Daisina maska, ale neuvěřila jsem.
Upřímně doufám, že jestli otevřu další díl se ta její povaha srovná, třeba když bude jiné než školní prostředí... uvidíme;-)

15.04.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Četla jsem jít po několikáté a viděla film j různé minisérie a musím říct, že se mi příběh stále líbí. Líbí se mi rozličnost sester i jak to nakonec dopadne s láskou Marianny, za mě jedině dobře:⁠-⁠)

02.02.2023 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Další cizinka za mnou. Páni a spojená s indiány a životem.ve srubu v divočině, pro mě super spojení..trochu mi přišla chudá dějová linka claire a jamieho a roger mi teda k srdci zase tak nepřirostl a jeho zamilovaná linka mi moc nesedí, brianne nezávidím její zážitky a ian se pro mě stal hodně skvělou postavou. Jsem zvědavá co jim život na Fraserově hřebeni přinese.

29.01.2023 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

To byla jízda. Parádní, super romantika:⁠-⁠) kruciš, proč to byly jen tři díly a ne víc..achjo..

29.01.2023 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Jedamane, konečně Kvothe, konečně tě mám za sebou. Oproti jedničce tohle byla celkem bída a ten konec takový jakýsi nijaký. Jen pár zmínek od čandrínech, takže žádné velké posunutí hlavní dějovky. Zato prsteny, cézura nebo plášt a přivolání jména větru byly celkem poutavé. Jsem zvědavá jestli někdy vyjde třetí díl a autor zvládne všechny nadějné nitky příběhu doplést do konce.

04.12.2022 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Uff, konečně dočteno. Rozečetla jsem to snad desetkrát ale letos jsem to zvládla dočíst celé. Johó! Opravdu je to jeden z nejslabších konců, co jsem četla. V průběhu se objevily vážně dobré pasáže - Alornisyny vynálezy i některé informace/legendy na severní cestě, ale jinak má kniha až moc stránek. Doufám, že si zase zlepším žaludek Voláním vlka a Černou písní, protože tenhle Rayanův svět se mi vážně líbí :-)

16.03.2022 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Poprvé asi musím říct, že za mě film lešpší než kniha...

03.11.2021 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Celkem hezké doplnění celého příběhu - co se jak semlelo, kde se co vzalo atd.

03.11.2021 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Filmový díl jsem si skoro nepamatovala, takže opravdu velké překvapení. Stalo se to vůbec? A kdo měl motiv? No zajímavý!..navíc je tam odkaz na můj oblíbený díl Dům z kanálu, takže super odhalení

20.10.2021 4 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

No, jestli ten další díl nebude mít nějakou super zápletku, tak už asi končím.. Chápu, že název souboj na araluenu značí že bude bitka, ale věnovat tomu celý jeden díl mi přijde trochu moc..

04.10.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po přečtení griši jsem nechtěla tohle vůbec číst, že je to ve městě a zloději jako hlavní hrdinové? To se mi nebude líbit..víc plést jsem se nemohla, příběh byl úplně super, velmi poutavý, sympatické postavy a i zvraty ke konci mě mile překvapily. A teda budu muset otevřít i ten další díl, zajímá mě, jak to všechno dopadne.

03.10.2021 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Před čtením jsem viděla filmy a to co na nich mám ráda byly soundtracky a zobrazení vlků a co mi vadilo byla otevřená pusa herečky...no a v knize je Bella dle mého úplně jinak vykreslená a Edward je mnohem sympatičtější.. evidentně dosti zlý výběr herců :-D Kniha byla pro mě tedy příjemným překvapením, taková pohadkovofantasyromantika, tedy milá oddechovka:-)

28.09.2021 3 z 5