AnnaNicholaos AnnaNicholaos komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Láska Pavla a židovky Ester v dusivém prostředí heydrichovské Prahy. Smutný příběh s předvídatelným koncem.

04.08.2017 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Složité čtení s typickou temnou atmosférou doléhající na čtenáře jako těžký bouřkový mrak. Rozhodně ne kniha pro každého. Já jsem si s tímto Kafkou bohužel nesedla.

04.08.2017 2 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Hezká esej, nic víc k tomu asi říct nemohu.. Čekala jsem víc, ale rozhodně neurazí.

17.08.2018 3 z 5

Život a dílo skladatele Foltýna Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Výborná postava skladatele přesvědčeného o své genialitě. Úplně jiný, avšak stále skvostný Čapek.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Průvodce nespoutaným newyorským životem bezstarostné Holly, bohémky a "americké geishy". Hravé a upřímné.

Predtucha Predtucha Gillian Flynn

Flynn nacpaná do šedesáti stránek bez toho, aby ztratila špetku své dokonalosti! Neobyčejné postavy a místy až nepříjemná atmosféra vás vtáhnou do děje nezvyklým způsobem. Téma mě osobně zas až tak neuchvátilo, ale rozhodně všem příznivcům této spisovatelky doporučuji!

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Z příběhu musí každého zamrazit- ani nevím jestli chci vědět, kde se autorka inspirovala. Dílo tak neuvěřitelné, až mu musíte věřit. Sice mi některé části připadaly až moc přitažené za vlasy (mladí Camille a její sexuální zážitky, chování nevlastní sestry Ammy..), ale zároveň dodávaly příběhu kouzlo, na které se špatně zapomíná.
Konec se mi líbil, rozhodně to bylo něco nečekaného a to se vždycky počítá.

03.01.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města ve mě zanechala zatím největší stopu co se týče knih od Johna Greena.
Dostala si mě spletitostí během hledání Margo- musím říct, že všechna ta vodítka, kterých Q a jeho přátelé využívali k jejímu nalezení byla geniálně vypracovaná.
Co se týče částí knihy- úvodní Margotina pomsta byla nejlepší, následující děj měl své světlé, ale i nudnější okamžiky, konec na mě působil lehce "odfláknutě".
Rozhodně nelituji času, který jsem nad touto knihou strávila.

03.01.2015 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu můžu jedině doporučit! Skvělá zápletka, vyprávění příběhu pomocí deníkových zápisků z pohledu 3 naprosto rozdílných ale zároveň velice podobných žen- to se mi moc líbí. Pomalý rozjezd, konec parádní, takže to nevzdávejte :) Nemůžu si odpustit srovnání se Zmizelou od Gillian Flynn. Určité podobnosti by se tam našli a pokud se Vám Dívka ve vlaku zalíbila ale chtěli byste ještě trošku "přitvrdit" rozhodně sáhněte i po Zmizelé :)

27.12.2015 4 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Oddechové čtení, knížka nenadchne ale ani neurazí. Téma se určitě dalo zpracovat lépe, ale propadákem bych to taky nenazvala. Kdyby měl příběh více zvratů a tak dlouho se netáhl, určitě by to nepotěšilo jenom mě

15.08.2015 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Má první kniha Gillian Flynn, kterou jsem četla a která si mě získala. Příběh je napínavý, líbily se mi flashbacky a způsob, jak je autorka dokázala použít aniž by porušila plynulost díla.

03.01.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Hledání Aljašky se mi dostalo do rukou až po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály. Aljaška připadala mnoho lidem lepší než Hvězdy, tak jsem byla velmi zvědavá, jak dopadne u mě. A bylo to přesně naopak. Postavy mi nějak nesedly, stejně tak prostředí.
Co mě velice zaujalo bylo odpočítávání, které čtenáře doprovází od začátku a nutí ho číst dál a dál až k těm nejpřekvapivějším situacím.

03.01.2015 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Od této knihy jsem čekala trochu více- získala si mě, to sice ano, ale ne takovým způsobem, jak jsem čekala. Četla se mi dobře, zamilovala jsem se do Greenových metafor a citátů, které mě budou doprovázet ještě dlouho. Schopnost, s jakou dokázal tento příběh zpracovat mě ohromila. Hlavně obdivuji to, že i v těch nejsmutnějších částech máte důvod pro úsměv.

03.01.2015 3 z 5