Anna27 Anna27 komentáře u knih

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Jedna z nejkrásnějších a nejcitlivějších knih, jaké jsem četla. Líbilo se mi, že to bylo propojené i se sny, kdy Miška mluvila bez problémů, tak krátký text a tolik řečeného... Silná kniha, rozhodně doporučuji.

09.06.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Musím říct, že Robert nasadil zase laťku výš. Bylo to úplně jiné než série s Erikou a dost mile mě to překvapilo. Bylo tam sice dost absurdit, ale napětí to vynahradilo. Navíc jako audiokniha s hlasem Martina Stránského to bylo lepší než tištěná kniha.

23.05.2020 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Za mě zatím nejlepší díl této série. Tomuhle nechybělo nic. Napětí, propracování postav. Minulost Servaze mě bavila, opět přečteno za 1 den, to mluví za vše.

20.03.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

No doufám, že dílů s Erikou bude ještě hodně. Mrzí mě, jak to dopadlo s Petersonem a ráda bych, aby Erika měla nějaký i osobní život, nejlépe, kdyby se dali opět dohromady. Každopádně kniha opět extrémně čtivá. Téma válečného zločince se mi líbilo. No a z plynové masky, vlastně z jakékoli mám husí kůži, takže to se Robertovi povedlo.

18.01.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přečetla jsem s pauzama za 1,5 dne, takže fakt mě to bavilo. Vtáhlo mě to do děje hned na začátku. Výborně promyšlený příběh, jak postavy, tak situace byly zajímavé, nenudila jsem se a určitě si přečtu další jeho knihy.

06.12.2019 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pro mě jako pro velkou pejskařku to bylo velmi dojemné. Autor je velkou inspirací a kéž by takových dobrých lidí, kterým záleží na životě zvířat bylo více. Knihu určitě doporučuji. Je smutné, že i v dnešní době existují hlupáci, kteří dokáží těmto němým tvářím ubližovat. Kéž by takových případů bylo co nejméně. Gump mi dal naději, že má smysl s těmito zlouny bojovat a že pes je opravdu nejlepší přítel člověka. Musím ale taky říct, že mi vadilo pražské nářečí. To v textu nesnáším např. vozejk.

05.11.2019 5 z 5

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

První díl jsem četla už dřív, druhý ho zase překonal. 5 hvězdiček je prostě málo. Obyčejně tolik stránek přečtu za pár hodin, s těmahle knihama se ale "mazlím" i týden. Neskutečně se těším na 3. díl. Prostě městečko i Ethan patří k jedněm z nejlepších sérií na trhu. Doporučuji i těm,co normálně tento žánr nečtou.

26.09.2019 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Za poslední dobu jeden z nejlépe zpracovaných příběhů o Osvětimi.

10.02.2019 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

(SPOILER) Angela to tentokrát pozvedla zase o laťku výš. Přečetla jsem během pár hodin, 2 dějové linky a větší zapojení Frostové v příběhu se mi moc líbilo. Chyběla mi trošku nějaká kapitola o Pennovi s Lynne, jak se rozvíjí jejich vztah, protože v předchozím dílu tam bylo dost zmínek. Co mi přišlo trošku zvláštní bylo, proč by si těhotná Trish schválně amputovala ruku, když to nebylo nutné, ale to jen takové mé zamyšlení. Konec mi dal naději, že se brzy dočkáme pokračování. Tahle série je za mě jedna z nejlepších. Kéžby těch dílů bylo aspoň 50.

25.10.2023 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Chci pokračování s Jack a Flo, prosím. Dost by mě zajímalo, jak by to s nimi bylo dál. Jinak, co kniha, to se C. J. zlepšuje. Tohle byla zase o kus vymazlenější než předchozí. Určitě doporučuji přečíst.

04.12.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Série s Theem mi přirostla k srdci. Je to něco originálního. Šílený vědec, zvláštní případy. Nechybí napětí ani humor/sarkasmus. Už tím si mě autor získal, no a teď se Sloan je to ještě o stupeň lepší. Jelikož miluji oceán, žraloky a všechno pod hladinou mě fascinuje, tak při pasážích, kdy se Sloan potápěla mě úplně vtáhlo. Těším se na další pokračování, jak série se Sloan, tak s Theem. U Mayna mi přijde, že buď jeho knížky lidé milují nebo nemusí, nic mezi tím. Já jsem teda v týmu "zbožňuju".

25.10.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Moje první kniha od autora, určitě si přečtu i další. Na českou detektivku hodně slušné. Ke konci mě mrazilo, jak případ dopadl. Škoda jak autor vyřešil postavu detektiva, byla mi sympatická. Za mě doporučuji.

24.10.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Za mě asi nejméně záživný díl z celé série. O Mount Everest jsem se dřív zajímala, takže to mi ani tak nevadilo, akorát ten bezdomovec se dal popsat lépe, už byly i poutavější příběhy. Za mě první 3 díly absolutní TOP, zbytek jsem přečetla, protože mi akorát nedalo, abych nevěděla, jak to s Lisbeth a Mikaelem dopadlo.

27.04.2021 3 z 5

Občas mi ten soudní proces přišel až absurdní a bylo téměř neuvěřitelné, co všechno těm lidem prošlo, ale rozhodně zajímavé, čtivé a napínavé. Líbí se mi ten hackerský svět, rozplétání Lisbethina života i její podivný vztah s Mikaelem. Doporučuji přečíst.

25.04.2021 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Zas příklad toho, jak jsou sekty a různí rádoby guru špatná volba. Nejvíc mě zarazilo, že chudák Atu ani nevěděl, že jeho Pirjo vraždí a ta to dělala na základě 20 let staré domněnky a ten jeho konec byl teda taky nějak rychlý. Ale příběhy v této sérii mě všechny baví.

15.01.2021 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Občas mi příběh Marca přišel přehnaný, ale příliš mi to nevadilo. Akorát při představě, že po mně jde nějaký rodinný gang, tak se stěhuji do úplně jiného města/země (obzvlášť, když Marco uměl několik jazyků) a vůbec se nepohybuji na známých místech. Olsen umí čtenáře zaujmout, je to čtivé, napínavé, prostě této sérii nic nechybí, má jen málo nedostatků. Určitě doporučuji.

15.01.2021 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

(SPOILER) U této trilogie nemůže být můj názor brán jako objektivní, protože Městečko Pines patří ke knihám, které mám zařazené jako "srdeční záležitost", takže i kdyby nějaké chyby měla, stejně je přehlédnu a budu nadšená. Mrknutím oka zjistíte, že jste na konci. Tak moc je to čtivé. To že vtrhnutí mutantů byla jatka bylo sice nechutné, ale člověk měl fakt husinu, když si představil, že ani ve svém domě nebyl v bezpečí. Mutanty a vlastně i postavy si představuji jinak, než nám je prezentuje seriál, který jsem kvůli své fantazii ani nedodívala, protože mě u knih nejvíce baví, když si to můžu představit podle sebe a s těmi "svými" lidmi v příběhu vše prožívám. To, že se střídaly kapitoly, ať už podle postav či let mi nepřišlo zmatené, právě naopak se mi líbilo, že dostaly prostor i jiní občané městečka. Crouch mě opět vtáhl na místo na které bych se v reálném světě nikdy dostat nechtěla a tak nějak doufám, že ještě někdy se dozvíme, jak to s Ethanem bylo po těch 70 tisících letech.

05.11.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kepler není klasická detektivka, je to něco, co neumím jedním slovem popsat. Jeden díl nudný, ale čtete, chcete odložit, ale nedá vám to, aby vám série dávala smysl. Další díl naprostá bomba, vyhlásili byste to detektivkou roku a pak bum, zase takové zvláštní čtení, chvilku zmatené, nezáživné.. No ale Lovec králíků se řadí k těm lepším ze série, i když kromě Písečného muže bych knihám klidně ubrala 250 stran.

07.10.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tato kniha byla mnohem propracovanější a napínavější, než Manželé odvedle a Někdo cizí v domě. I jako audiokniha se to příjemně poslouchalo. Stojí za přečtení.

22.08.2020 4 z 5

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Kniha má 3 části. Ta druhá se mi zdála nejčtivější. Krásně popsáno, jak se zaslepeni láskou můžete okrást o nejlepší roky svého života. První láska, i když odepsána předem k záhubě a vy do ní stejně jdete a říkáte si: "Tohle je do konce života, jsem nejšťastnější, nikdy se nerozjdeme a blablabla..." A přitom postupem času zjistíte, jak jste rozdílní a ve skrytu duše víte, že máte jít od sebe a může vám okolí říkat, že byste se měli rozejít, že to nemá budoucnost, ale nejste toho schopni a táhnete to ještě x let a vy si stejně musíte nabít hubu, než se vám definitivně rozsvítí a náhle zjistíte, jak se vám rozchodem ulevilo. Je to zajímavé, obzvlášť pro lidi, co s takovým vztahem mají zkušenost at už je v tom alkohol, násilí, starší partner, vdaný/ženatý partner. Rozhodně si přečtěte.

19.08.2020 4 z 5