Anna27 Anna27 komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

(SPOILER) Hned po 1. díle, jsem sáhla po dalším a úplně plynule to na sebe krásně navazuje, že vám přijde, že jste jen otočily stránku. No, to co policie s médii vytvořily za štvavou kampaň proti Lisbeth, to bylo tak nespravedlivé. Vlastně ji pošpinili celé jméno a pověst. Úplně mě za ni štvalo, že ji nikdo nikdy nevyslechl, hned ji odsoudili jako psychopata a i v dospělosti se k ní chovali jako k malomocné. Ani vlastně nikdo kromě Mikaela netuší, jak skvělá je to hackerka. Kdyby měli nějaký důvod po ní jít, tak by to bylo tohle, ale oni né, nic neví, mají ji za blbku, pak najdou pár otisků, vytvoří až absurdní teorie a hned to dají do novin. Je to tak skvělé. Pořád jsem byla napjatá, kdo je ten Zala a tipovala jsem správně. Navíc je roztomilé, jak Lisbeth o samotě nadává Mikaelovi a vzápětí si ho hned omluví. Přidalo se pár postav, ale ty severské jména mě baví a dá se v tom s přehledem orientovat, hned jdu na další díl.

17.04.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Už nikdy nedám na % na databázi, protože mě to ovlivnilo v tom, jak jsem na knihu před otevřením nahlížela. Byla jsem skeptická, nechtělo se mi do toho a už jsem to otvírala s tím, že to nebude nejlepší čtení. Je to skvělý! Neokoukaný originální příběh. Jak případy, tak vztahy v týmu i charaktery postav. Moc se mi to líbilo a hned jsem se pustila do dalších dílů. Líbí se mi, že do poslední stránky nevím, co si o Wolfovi myslet a jsem ráda, že jsem knihu nezavrhla. Určitě stojí za přečtení.

14.07.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Od prvního dílu jsem věděla, že mě tahle série bude bavit. Alex byla zajímavou postavou, je až děsivé představit si, že takoví lidé existují. Angela má dar psát tak, že je čtenář neustále v napětí a za každou cenu musí dočíst knihu do konce. Tuhle sérii doporučuji na 100%. :-)

27.12.2019 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Jeden z nejkrásnějších příběhů, co jsem četla a později i viděla. Nádherná myšlenka a zpracování. Tahle kniha potěší jak děti tak dospělé.

10.11.2019 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Josefína mě nikdy nepřestane bavit. Hltám jeden díl za druhým. Vtipné, sarkastické, zápletky mají smysl. Fakt se mi to líbí a těším se na další nové díly. :)

20.08.2019 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásná sbírka básní.

16.08.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Kniha se mi líbila, akorát bych ocenila vysvětlení "mechanika" a taky už by Hunterovi mohl Carter dopřát nějaké povyražení. Jako dobré, je to detektivka jde tam o případy a vyšetřování,ale žádnému policajtovi,co dělá na nejhorších případech nebude k upuštění páry stačit sklenička whiskey a nebo dva dily zpet sex s vražedkyní. Chtělo by to i něco z toho osobního života přidat. Jinak kniha je hodně čtivá, má spád, je napínavá. Co ji otevřu, nedokážu se odtrhnout dokud ji nedočtu. Ještě mám na stolku další díl, tak jsem zvědavá. Každopádně za mě doporučuji.

09.07.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zase super díl. Akorát nečtite víc dílů hned po sobě (já četla 3 během 4 dní) , je to dost na psychiku. V tomhle díle vraždil muž ženy, což u mě jako ženy dost často vyvolalo husí kůži. Ale jinak zase strhující příběh, do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah, super zápletky. Za mě rozhodně doporučuji.

29.06.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

V tomhle pripade kniha o mnoho lepsi nez film. Obsah 100%.

05.08.2018 5 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

Jemné a zároveň kruté, tak jako život sám. Konec jsem nečekala, ale příběhu dával smysl, obzvlášť, když na začátku 9 měsíců trvalo smrti, než si vzala maminku Méditerranée. Hodně zajímavé a doporučuji, ilustrace supr.

13.01.2024 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Za mě to nemělo chybu, stačilo pár hodin a byla jsem na konci. Bylo to napínavé, děsivé, hlavně první půlka knihy. Chris opět nezklamal.

05.12.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Další skvělá kniha mé oblíbené autorky. Za mě skvěle pojaté téma sociálních sítí a Youtube s prvky thrilleru. Sama jsem přemýšlela nad rodiči, kteří denně vystavují své děti, jestli jim to jednou nevyčtou a sama sebe jsem se ptala, jestli by se mi líbilo být virtuálně např. na fotce, kde mě matka kojí. Skvělé téma k diskuzi a jsem ráda, že o něm Delphine napsala. Určitě doporučuji přečíst.

20.12.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nejchytřejší detektivka to není, místy přehnané, nelogické, ale za přečtení stojí. Postavy mi začaly být sice sympatické až po půlce knihy, ale stejně vás příběh vtáhne do děje a zajímá vás, jak to dopadne. Hned začínám s dalšími díly, protože jsem zvědavá, jak se Fabianova postava rozvine.

17.10.2021 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Poslech audioknihy: Jan Bareš je stvořen pro tuhle sérii. Zní jako kdyby byl jedním z členů Carlova týmu. Tento díl mě neskutečně bavil. Byl to zajímavý příběh, plný napětí a čtenář čeká s očekáváním jak se to drama vyvine a i když znáte vraha dopředu, vůbec to neubírá na adrenalinu. Za mě skvělé. U autora mě ještě nezklamal ani jeden díl, všechny jsou super. Rozhodně se podívám i na filmy.

02.03.2021

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Líbilo se mi jak s úctou a respektem pan doktor mluvil o lidech, kteří bolest simulují kvůli pozornosti svých blízkých, kteří to netuší, ale on ano a nemůže to říct. Z jeho povahy jde cítit pokora, jak k životu, tak k léčení. S jeho názory jsem se dost ztotožňovala. Je to velice sečtělý člověk a jeho povídání je velkým přínosem. Z některých příběhů mi bylo úzko, zmiňuje v krátkosti silné životní osudy, ale rozhodně doporučuji přečíst.

29.12.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Dva paralelní příběhy, které jsou si svým způsobem podobné. Ta šikana ze strany nadřízeného u Mathildy mě štvala, ale byla dobře popsána. Příběh Thibaulta byl taky zajímavý. Příliš miloval jednu ženu od které našel sílu se odpoutat, ale na druhou stranu si v ten samý den neuměl držet jako lékař ten správný odstup od svých pacientů. Autorka píše s lehkostí, žádné happyendy, ale reálné životy bez příkras, tak jako v její knize "Vděk" . Bylo to moc zajímavé čtení, které ve mě bude ještě chvíli rezonovat.

10.12.2020 5 z 5

Analfabetka i Zabiják Sanders mě bavily více, tam jsem se upřímně zasmála, na mě bylo ve Staříkovi až příliš politiky a nepřišel mi ani tolik vtipný. Čekala jsem od knihy něco víc, měla jsem jako audioknihu a s přemáháním jsem doposlouchala, kniha by mohla mít klidně o 200 stran méně.

21.09.2020 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

První díl - Hadrový panák se mi líbil o kapku víc, možná to bylo tím, že tady mi chyběl Wolf (i když konec mi to částečně vynahradil). :) Jinak se mi líbilo poznávání postavy Rouche, mělo to spád, bylo to napínavé a i když první díl audioknihu namluvil bezkonkurenční Martin Stránský, tak i tento díl v podání Moniky Žákové se mi poslouchal příjemně. Těším se na závěr trilogie. :)

16.07.2020 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Ze všech dílů byl tohle za mě nejslabší. S počtem přes 25 postav na 247 stránkách jsem v tom občas měla chaos. To, že si Josefína s Tvrdíkem dali sotva 2 pusy mě taky zklamalo. Některé situace mi spíš než vtipné přišly absurdní, i co se týče chování postav. Na tento díl jsem se strašně těšila, tak budu doufat, že ty, co budou následovat budou zase tak dobré, jako první tři.

05.07.2020 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Tahle kniha se čte sama, je to svým způsobem jednoduchý text a přitom v podstatě tak bohatý. Určitě doporučuji všem, stojí za přečtení a už se těším na příběh, který bude z pohledu ženy k horám. Líbil se mi i doslov pana Žáka, to jsem se i pobavila. Za mě skvělá, nenáročná kniha.

11.06.2020 5 z 5