Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se cetla velice dobre a lehce, za dva dny jsem ji precetla. Je to moje druha kniha od pani Mornstajnove. Prvni byla Hana. Tiche roky se mi moc libily, vypraveni deje ze dvou uhlu pohledu je opet mistrovsky ztvarnene. Jedine co me trochu zklamalo byl konec, prisel mi mene zazivny a male zklamani pro mne bylo i zakonceni deje knihy. Ale je to pouze muj nazor.

30.03.2020 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moje první kniha od paní autorky a musím uznat, že mě mile překvapila. Pěkná česká detektivka, se zajímavým nápadem a jasným rozuzlením. Nikde žádná prázdná místa. Knihu určitě doporučuji.

18.06.2023 4 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Toto hodnocení nepíši za sebe, ale za moji tchýni. Ta knihu přečetla během dvou dnů. Prý se takhle dlouho nezasmála a příjemně si odpočinula u čtení. Když jsem jí psala, jak se ji líbí, odpověď zněla : " Nemam čas psát, musím číst". Na základě její reakce, by knihu určitě doporučila. Je prý ze života.

06.05.2022 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha je napsaná poutavě a četla se mi velmi dobře. Pro Zločinožrouty povinná četba...určitě doporučuji.

31.12.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Pro mne tato kniha byla velkým překvapením. Vše od začátku, až do konce měla autorka skvěla promyšlené a naplánované. No a ten konec, to byla famózní jízda!!! Přiznám se, že jsem se nestačila divit. Knihu určitě doporučuji.

29.03.2022 4 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Krásné příhody žáků 3.B a psa Jonatána. Kdo by je neměl rád.

02.02.2022 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kdybych se o kráse příběhu této knihy chtěla rozepsat, tak to by byl hodně dlouhý text. Příběh odehrávající se v knize je opravdu krásný. Určitě doporučuji si ji přečíst. Krásná čeština, krásný příběh.

17.01.2022 5 z 5

Kamarádi zvířátka Kamarádi zvířátka Jiří Žáček

Synova nejoblíbenější knížka,když byl malý. I mě se moc líbí. Krásná ilustrace i verše.

15.01.2023 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Příběh se mi četl velmi dobře, vše tak nějak hezky plynulo a bylo zajímavé, místy sice nereálné, ale budiž. Ovšem celkově dobrý dojem na příběh mi zkazil konec. Zdlouhavé, nudné pasáže. Proto dávám o * míň. Zkusím i druhý díl, snad autorka nezklame úplně.

28.07.2023 4 z 5

Zvířátka Zvířátka neznámý - neuveden

Super knížka pro úplně nejmenší čtenáře. U nás měla úspech.

15.01.2023 5 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Pro mne klasické pohádky na čtení před spaní. Jako dítě jsem je měla ráda a syn je má rád také.

16.04.2021 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Osudy dvou bratrů za dob 2. sv. války, tentokrát z pohledu "druhé strany" a to Němců. Je zde spousta míst, která člověka donutí se zamyslet otázkami typu, jak by jsem se zachoval já sám v dané situaci. I když byli oba hrdinové proti stoupající idee Hitlera, stejně je nakonec systém a okolnosti semlely a donutily dělat věci, které pro ně dříve byly nemyslitelné a hnusily se jim.
Tuto knihu určitě doporučuji k přečtení. Jediné co mi krapet vadilo, bylo, že příběh nebyl až moc propracovaný do hloubky a děj občas poskočil o několik měsíců. Často jsem se vracela k datumu a místu, kterými vždy kapitola začínala. Ale to nemění nic na tom, že je to opravdu silný příběh, který si zaslouží přečíst.

17.01.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Do poloviny to pro mne bylo naprosto krá sné čtení, ale pak, jakoby nastal zvrat a čtení se mi začalo šíleně táhnout. Tempo kniha opět nabrala na závěr. Příběh o osudech generace žen byl napsán krasně realisticky. Krásné čtení.

20.11.2021 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byla opět velká jízda. Kniha krásně příběhem navazovala na první díl Čtvrtou opici a je "opravdu nutné" mít doma i Šesté dítě :-) Kniha se četla naprosto sama a úžasně. Takže doporučuji přečíst, ale nejdříve si přečtěte Čtvrtou opici (pokud nemáte již přečteno), krásně vše do sebe zapadá a dává smysl některým nejasnostem z prvního dílu. Na nočním stolku mě už čeká Šesté dítě ;-)

03.03.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Další z knížek, na kterou jsem narazila tady na databázi. Děj je zasazen do krásné a divoké přírody Aljašky. Musím se přiznat, že jsem se do knihy ze začátku nemohla vůbec začíst, neustále jsem ji odkládala, ale po překonání cca prvních 150 stránek, se příběh rozjel a čtení šlo samo. Knihu jsem odložila teprve až jsem ji dočetla do konce, někdy v 1 hod ráno. Pak jsem, ale nemohla usnout, jelikož jsem neustále přemýšlela nad osudem jednotlivých postav. Na jednu stranu člověk kroutí hlavou, co vedlo absolutně nezkušené a dle mého názoru i dosti nepoužitelné rodiče Leni do tak divoké krajiny. Na druhou stranu vidina lepšího a nového života je celkem u rodiny s danými problémy k pochopení.
Příběh je napsán velmi pěkně a příroda Aljašky je zde popsána do posledního detailu. Co se týče jednotlivých postav mě asi nejvíce vytáčela Cora, která vystavila svoje dítě přihlížet tomu všemu, čeho byl otec Leni schopen. Neustálé výmluvy a omluvy, byly někdy až k naštvání. Bohužel péče o válečné veterány v 70. letech byla nulová, kdyby se otec Leni léčil mohlo být vše jinak. A možná nejspíš ne, jelikož jeho arogance a paranoia byly chvílemi až neúnosné. Samotný příběh Leni byl napsán velmi hezky a daný konec příběhu byl celkem předvídatelný.
Knihu určitě doporučuji přečíst.

26.10.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne. Četla se velmi dobře a nutí čtenáře číst další a další stránku, jen aby se dozvěděl, jak to vše dopadne. Pro mne je nepochopitelné, jak se mohou vlastní rodiče (popř. rodina) chovat ke svému dítěti. Knihu určitě doporučuji přečíst.

02.04.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé v 15 letech a později jsem se k ní vrátila v dospělosti. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý v období puberty a to společně s Mementem od Radka Johna. Určitě ji dám "povinně" přečíst synovi, až doroste do věku, kdy obsahu knihy pochopí.

01.04.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu se mi velmi dobře četla. Děj knihy je dobře propracovaný, jednotlivé osudy hrdinů jsou místy až děsivé. Super zápletka. Za mne opravdu velmi dobré čtení.

01.04.2020 5 z 5

Dobrodružství v době ledové Dobrodružství v době ledové Mary Pope Osborne

Pekne dobrodruzne cteni.

11.01.2023 3 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Přečteno během jednoho odpoledne. Příběh měl spád a nikde nic nedrhlo, bez prázdných míst v ději. Autorka celou dobud drží čtenáře v napětí, jak k tomu všemu vůbec došlo a proč. Pěkné počtení.

02.05.2022 4 z 5