AniDi AniDi komentáře u knih

Skvělá partie Skvělá partie Jude Deveraux (p)

Nádhera, napínavý děj s velkou dávkou romantiky. Chemie mezi hlavními hrdiny byla téměř hmatatelná. Užila jsem si čtení a jsem si jistá, že přečtu znovu. Krásná napínavá oddechovka.

20.05.2020 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Hezký seznamovací první díl. Příběh mě celkem bavil a je mi moc líto, že nejspíš nevyšly další díly v Čj, čekala bych, že příběh bude gradovat a mít tu pravou šťávu. Jako samostatná kniha nic moc. Od začátku knihy jsem čekala až se hlavní hrdinka vzpamatuje a vezme věci do svých rukou a když se tak stalo, byl velmi rychlý konec v jednom odstavci. Netuším zda vyšla další alespoň v Aj ale potenciál na pokračování je dost velký. Znovu asi číst nebudu.

19.05.2020 3 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Hezké, oddechové a romantické čtení.

16.05.2020 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Nádhera, naprostý potižek ze čtení. Nenáročná jednohubka pro romantické duše z prostředí střední školy. Nechápu tak nízké hodnocení, je možné, že mi právě úplně sedla ale kniha měla krásný děj, hlavní hrdinka byla moc prima, děj mě vtáhl od začátku až do konce a ta chemie mezi ní a jím byla nepřekonatelná. Prostě krásný zážitek.

14.05.2020 5 z 5

Luxus Luxus Anna Godbersen

Parádní pohádka, hlavní hrdinka mě nezaujala, její sestra to je jiné kafe. Chemie fungovala, romantické počteníčko. Nevím proč jsem čekala sérii podobnou Selekci, každopádně jsem nebyla zklamaná, protože i tyto čisté "romanťárny" s propracovanějším dějem já můžu. Klidně doporučuji.

05.05.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Pokud bych nečetla recenze a komentáře níže, byla bych velmi nadšená. Bohužel a právě proto jsem čekala mnohem více, zařazení mezi horory se mi nezdá. Ale příběh se četl rychle a byl dobře vymyšlený, chvílemi měl tíživou atmosféru. Nebylo to špatné, škoda nesplněných očekávání.

04.05.2020 4 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Heather Grothaus

Jedna velká pohádka. V knize nechyběla romantika, souboje, nadpřirozené síly, tajemství a vše bylo zakončeno takovým happyendem, že i mě z toho skřípaly zuby. Nemělo to úplně náboj, přestože se v knize stále něco dělo, nemohla jsem se vcítit do děje. Jako bych se dívala na sice hezký ale povrchní film. Někoho ale určitě zaujme, nebylo to úplně špatné. Můj favorit ale kniha nebude. Historické knihy J. Garwood jsou prostě jiný level.

21.04.2020 3 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Tak to byla paráda. Naprosto zasloužené hodnocení 90%. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála, opravdu oceňuji velmi inteligentní a důvtipnou hlavní hrdinku. Děj plynul hladce a přesto zvratů bylo dost. Ani chviličku jsem se nenudila a naprosto nic bych nevynechala. Rozhodně přečtu znovu. Doporučuji a už se znovu těším na shledání s lady Elinor a Aricem.

19.04.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první hororová kniha, moc jsem se těšila jak se budu bát a kde nic tu nic. Děj zajímavý, celkem snadno se četl, rozuzlení jsem uhodla cca v půlce knihy. Ale proč ne, nelituji stráveného času.

14.04.2020 4 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

První díl se mi líbil mnohem víc, čekala jsem vývoj hlavní hrdinky úplně jiný. Pro mě se děj hrozně táhl, téměř nic zajímavého se nedělo nebo jsem byla až příliš přehlcená popisy pocitů a zoufalství hlavní hrdinky. A od Liama jsem čekala taky trochu víc. Nevadí, zkusím přečíst ještě jindy, třeba mi sedne více.
SPOILER:
Od vývoje hlavní hrdinky jakožto postavy jsem čekala, že se vzchopí, bude průbojnější a s Caro zamává. Jenže pamatuji si minimálně z první půlky knihy jen zoufalství hlavní hrdinky, jak ničemu nerozumí, jak si nemůže vzpomenout, jak nic neovládá a neustále je vyčerpaná. Liama neposlouchá a ten jí chudák neustále musí zahraňovat zádel.

13.04.2020 3 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Po přečtení prvního dílu bych řekla celkem dobré. Měla jsem trochu problém s otázkou otroctví a příliš jsem nevěřila hlavním hrdinům nehynoucí lásku, která byla naznačovaná. Naopak oceňuji inteligenci hlavní hrdinky. Jsem zvědavá na další díl, který už čeká :)

01.04.2020 3 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Nádhera. Snad každou fantasy sérii srovnávám s pocitem, který ve mě vyvolaly Dvory a tahle série je téměř tak úžasná. Ještě jsem nedočetla a už rychle objednala druhý díl. Zápletka originální, rychle a lehce se čte, neobsahuje nudné pasáže, tak vás nenutí přeskakovat. A romantická linka je sice předvídatelná ale já prostě miluji bad boye :) Tak moc mě mrzí, že dnes sice vyšel druhý díl ale ne jako ekniha, už bych četla dál.

31.03.2020 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Vyšší hodnocení dávám jen díky zvratu na konci knihy. To jsem nečekala a konečně to dodalo sérii šťávu. Jinak opět samá politika a intriky. Nevadí mi komplikovanější děj ani intriky ale tady toho bylo až příliš. Těším se ale díky konci na poslední díl série a jsem opravdu zvědavá jak vše dopadne.

30.03.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Příběh měl slibný rozjezd, nicméně od půlky je to spíše jen politika. Co mi hodně vadilo byla povaha hlavní hrdinky a její chování. Nemůžu mít ráda někoho, kdo je tak krutý, sebestředný a ambiciózní, vůbec jí nevěřím, že vše dělá pro bratříčka. Mám ráda romantické linky ale tady je tak neúplná, jako by autorka s něčím začít chtěla ale vůbec se jí to nepovedlo. Uvidíme co druhý díl.

30.03.2020 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Jaké jsou mé dojmy z knihy? Lehce čtená kniha s nábojem kouzla. Nevím, jak jinak to popsat. Z čtení jsem měla požitek, přesně toto hledám v každé knize, to kouzlo, které mě vtáhne do příběhu. Hlavní hrdinka byla sympaticky neohrabaná, její postava se časem vyvíjela, hlavní hrdina byl tajemný a zajímavý, děj dobře promyšlený. Jsem ráda, že jsem přečetla a určitě nejen jednou. Doporučuji.

25.03.2020 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha mě nalákala úžasnou obálkou a zajímavou anotací. Příběh byl čtivý a zajímavý. Rychle se četla. Po dlouhé době série, kdy nemám chuť přestat po úvodní knize.
SPOILER: mě osobně zaujal milostný trojúhelník, který se nakonec vyvinul úplně jinak. Popravdě jsem dlouho nezažila záporáka, kterého mi nakonec bylo líto. Ke konci bych řekla, že to nebylo fantasy ale spíš scifi. Vůbec mi to nevadilo a jsem opravdu zvědavá na další díl.

10.03.2020 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Pane jo, tak tohle byla jízda. Surové ale i něžné čtení. Čekala jsem povrchní pohádku ale tento příběh měl sílu a šťávu. SPOILER! Asi bych měla mít problém s výchovou a posléze milostným vztahem ale tady to tak nějak sedělo. Epilog byl třešnička na dortu. Jsem ráda, že kniha skončila happy endem a pořádným. Moc jsem si ho pro ně přála. Určitě přečtu znovu za delší dobu, protože na tento příběh dlouho nezapomenu. Doporučuji.

06.03.2020 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Jsem z této knížky upřímně rozčarovaná, čekala jsem mnohem víc díky vysokému hodnocení. Jind bych asi sympatizovala s hlavní hrdinkou ale tady to nešlo. Mučila sama sebe až příliš. SPOILER: nelíbilo se mi jak autorka popisovala jak jsou obě sestry slušně vychované dámy s vyšší společnosti a o pár stránek dál už si to rozdávají opřené o strom? To jako fakt? Dočetla jsem až na konec jen protože nerada nechávám rozečtené knihy. Ale upřímně, na konci už mě spíš zaujalo to, že chudákovi klukovi zůstali na lodi všechny věci i s doklady než jak si to mezi sebou vyřešili. Je mi líto ale určitě už znovu číst nebudu. Pro mě zklamání.

02.03.2020 2 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Pro mě opravdu překvapení. Nečekala jsem nic a popravdě mě námět mimozemšťanů vůbec netáhl. Začala jsem číst spíš abych si potvrdila, že to není nic pro mě. Ale ihned mě kniha vtáhla do děje. Hlavní hrdinka je tak trochu pitomoučká ale mě to tady nevadí. Od začátku chápu Daemonovo chování, nebyla bych jiná abych ochránila rodinu. Katetino chování prostě muselo být napsáno takto, jinak by autorka končila po prvním díle. Jdu hned na další díl a jsem opravdu zvědavá. Pět hvězd dávám hlavně za to, že mě kniha zaujala téměř jako Dvory. A to už je opravdu co říct.

24.02.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dlouho jsem si tak nepoplakala u čtení, opravdu sladký a zároveň smutný příběh. Naprosto dokonalý happyend pro všechny a to velmi oceňuji. Ikdyž někomu by to mohlo vadit. Děj mě vtáhl ihned od začátku, po přečtení mnoha romantických knížek bych si troufla ocenit na vyšší procento. S klidným srdcem můžu doporučit.

20.02.2020 5 z 5