aNGie5 aNGie5 komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Snový, ale také hodně dramatický vztah v příběhu, který potěší každou romanticky založenou ženu. Čte se jedním dechem.

06.08.2023 4 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Mistrovsky napsaná a přeložená kniha. Zbytek musíte zjistit sami. Musíte, protože budete chtít, a to už po prvních větách, a nezklame vás :)

19.09.2022 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Nádherné čtení, způsob jak poznat Rickmana jako člověka i jeho postoj k herectví, je to jeho pohled na mhoho jiných herců či význámných lidí. Nevím, proč někteří očekávali, že budou číst soubor jeho výlevů o tom, jak skvělé bylo natáčení HP. Byl to jeho deník, jeho život obyčejného i neobyčejného člověka a velkého herce.

11.11.2023 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Wow! Francouzsky velkoryse napsaný příběh. Také jsem se divila nízkému hodnocení, není to žádná tuctovka. Grády se docela líší od těch románů pro ženy, co ve vás zanechají pocit, že spisovatelka to sice napsala hezky, ale moc to neprožívala. Postavy jsou dobře vykreslené, námět je možná klasický, ale rozhodně ne lacině nebo triviálně popsaný a skrývá pár překvapení.

07.07.2023 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

Je to jiné a je to dobré... Víc neprozradím :)

26.11.2022 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Mé oblíbené dílo Dickense spolu s Davidem Copperfieldem - jsou prostě krásná

16.09.2022 5 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Nádherná kniha, místy filozofický a místy legrační pohled kocoura na přátelství a smysl života, nutící k zamyšlení...

14.04.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Kouzelná kniha o lidech a životě pro každého, kdo miluje knihy, anebo hledá cestu k nim (nebo k lidem)...

15.06.2022 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Skvěle napsaný začátek romantického příběhu

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Skvělý humor, zajímavá detektivní zápletka - ten příběh si opravdu užijete :)

05.09.2023 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Pokud z prvních stránek budete mít pocit jako z béčkového akčňáku z devadesádek, tak ho překonejte, protože zbytek za to stojí - nečekané zvraty, akce a napětí - všeho bude dost a bude to skvělé :)

14.07.2022 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Neskutečně zajímavá kniha odhalující tajemství stromů a lesů i lidem, pro které příroda není cizí.

22.03.2024 5 z 5

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

Příběh plný ještě více lásky než Knihonoš. A humoru je tam taky požehnaně, a to doslova :) To musíte přečíst.

30.07.2023 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Podle mne, na tomto románu je vidět, že Hülsmann našla svůj styl a dospěla jako spisovatelka, potom co napsala Čmeláky v srdci - román, který je sice moc příjemné čtení, ale až nápadně ve stylu Julie Caplan. Kdežto Čokoládový průšvih je nejen hezká romantická a vtipná kniha, ale taky dramatická, což přispělo k její kvalitě. Hlavní hrdinka, která vás často (hlavně na začátku) neuvěřitelně štve, projde cestu, kterou je zajímavé sledovat. U románu tohoto typu vždy víme, jak dopadne, ale jde o to, jak jsou vykresleny postavy a jak je popsaná jejích cesta od :( do :) a v tomto románu se to povedlo.

09.10.2022 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Umím si tuto knihu představit jako "korektní", ale se slušnými herci také příjemný film na jeden večer třeba na Hallmark apod. kanálech. Kniha taky může zkrátit někomu dlouhou chvíli, ale pokud si ji nepřečtete, o nic nepřijdete.

10.04.2022 4 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Skvělý, zajímavý román o skutečné historické osobnosti - doporučuji.

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Přijemné, vtipné čtení. Hrdinka, která hodně tápe v životě, přece jen najde nejen toho pravého, ale hlavně sebe sama.

19.09.2023 4 z 5

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

Mé oblíbené dílo Dickense spolu s Oliverem Twistem - krásné romány.

16.09.2022 5 z 5

Dobrý a ještě lepší život Dobrý a ještě lepší život František Nepil

Nádherné fejetony napsané mistrem vyprávění. To musíte přečíst ať už máte rádi humor, nebo skvělé příběhy.

10.02.2022 5 z 5

Město plné oken Město plné oken Robert Pobi

Skvělý thriller s nečekaným přístupem autora k jistým skutečnostem