Anett525 Anett525 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Anna - silná žena, která si zažila své a přesto se nevzdala. Člověk si uvědomí, že věci které řeší,jsou jen malichernosti v porovnání s tím,co si zažily lidé minulého století. Ať už dvěma válkami,nebo právě tou poválečnou dobou,která nastala a je v knize popisována. Přečetla jsem příběh za 2 dny,nemohla jsem se odtrhnout.

03.01.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Od spisovatelky jsem četla Velkou samotu,tak jsem doufala,že i Slavík bude stejně dobře napsaný a nezklamal. Válečných knih mi prošlo rukami už dost,ale toto bylo něco jiného a originálního. Život obyčejných lidí z Francie, dvě sestry,které to neměly v životě lehké už od malička...Hannah píše krásně,to se jí musí nechat.

03.06.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha se příjemně četla, děj byl napínavý. Rozhodně se pustím do nějaké z dalších knih,kterou autorka napsala. Mám ráda knihy z této doby a líbilo se mi,jak po přečtení druhé a třetí části najednou dávala první část smysl.

15.04.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bála jsem se,jestli se mi kniha bude líbit,protože většinou,když je něco moc chválené,tak to není nic pro mě. Ale tato kniha mě velmi mile překvapila a musím souhlasit se všemi kladnými recenzemi.
Skvěle popsaná příroda, napínavý příběh, lásky tak akorát,aby to člověka (jako jsem já) moc neotravovalo. Sice jsem tušila,že bude konec takový jako byl,ale i tak jsem si čtení moc užila.

Prostě poutavý příběh, ktery opravdu stojí za přečtení.

30.01.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha je rozhodně lepší než film,i když film mám taky ráda. Přečetla jsem jedním dechem.

17.05.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Dlouho mi u knihy neukápla slza. Této knize se to povedlo hned několikrát,hlavně ke konci. Pěkný příběh. Kniha je skvěle napsaná,tak se čte sama. Aljaška byla popsaná tak,že máte chuť zbalit kufr a hned se vydat na cestu. Rozhodně doporučuji si toto dílo přečíst.

17.05.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Sice mi vadilo, jak se opakovaly některé fráze, ale za ten příběh jsem to odpustila.
Na knížkách mám ráda,když se prolínají dvě časové roviny, což tato kniha splňuje...i když je pravda,že příběh Clary byl zajímavější.
Určitě si přečtu i jiné autorčiny knížky.

14.09.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super knížka, originální svět smrtek. Užila jsem si každou stránku. Určitě doporučuji.

22.04.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Tak tato kniha se autorce povedla. Je zatím nejlepší,kterou jsem od ní četla. Chvilku mi trvalo,než se zorienruji v hromadě postav (na to jsem si u ní ale už zvykla :D ) Poté jsem se nemohla od knihy odtrhnout až do samého konce. Moc se těším na další díl, snad bude taky tak dobrý :)

08.06.2020 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Mám ráda putovní fantasy: plavba na moři, cestování, snaha přežít, sympatická parta... Nepřátelé ze kterých se stanou přátelé... To vše jsem v této knize dostala a naprosto jsem si to užila. Takže ano,za mě tato knížka stojí za přečtení a určitě se vrhnu i na další díly.
"Smrt čeká na všechny."

18.09.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tak tohle bylo boží!
Knížku jsem přečetla za dva dny,četla se sama. Měla jsem chuť na nějakou dystopii a jsem ráda,že jsem sáhla po Suchu.
Hned od začátku se něco dělo a když se děj pořádně rozjel,tak to byla teda jízda.

Doporučuji všemi deseti. :)

13.04.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nechápu, jakto že jsou z toho všichni tak odvaření. To byla taková kravina,že to ani není možný :D

31.10.2020 1 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Hrůzy druhé světové války z pohledu malého dítěte. Kniha se čte sama. Určitě si přečtu i další dva díly.

10.06.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha se mi líbila. Bylo to zase něco jiného, než co jsem o období druhé světové války přečetla. Fandila jsem France a Johnovi do poslední stránky. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst, četla se sama.

24.05.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Super, oddechové čtení. Po dvojce, která mě až tak nezaujala,byl třetí díl příjemným překvapením.

15.04.2020 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak to byla jízda... Užila jsem si každou stránku. Propracované postavy, které nejsou přímočaře dobré nebo zlé. Napínavý příběh od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Bylo to skvělé a jsem zvědavá,jak to bude dál.

08.01.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Druhá kniha od této autorky,kterou jsem četla a opět pecka. Napínavý příběh, neotřelé téma. Skvěle.

22.09.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak to byla síla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl,jakým autorka píše. Pak to ale vzalo spád. Kniha ve mně vyvolala tolik pocitů... A Hanuš, dlouho jsem nečetla knihu,ve které by byla postava,kterou bych z celého srdce nenáviděla. Zuzanin dech opravdu stojí za přečtení.

06.01.2021 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Kniha mne zaujala na první pohled, po přečtení anotace jsem neváhala a pustila jsem se do čtení. Nelituji jediné stránky, hned jsem byla vtažená do děje a knihu jsem si naprosto užila, i když se v ní píše o zlých časech. Oblíbila jsem si všechny hrdiny a fandila jsem každému z nich až do konce. Za mě rozhodně doporučuji.

13.09.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Byla to první kniha tohoto žánru,kterou jsem četla. Byl to takový průměr, ale i tak mě to celkem bavilo,i když to bylo spíš na hraně fantasy než hororu. Kniha je napsána čtivě a napínavě, tak jsem jí přečetla za 3 dny. Určitě časem sáhnu po další tvorbě od autorky.

03.08.2020 4 z 5