Aneleh Aneleh komentáře u knih

Záhada zadního pokoje Záhada zadního pokoje Katarína Gillerová

Velmi čtivá, napínavá a zajímavá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Kristina postupně odkrývá tajemství své rodiny a přitom nachází svůj vlastní smysl života. Minulost se prolíná s budoucností, skvěle napsané.

06.04.2014 5 z 5

Svět mi je dlužný Svět mi je dlužný Eva Urbaníková

Také jsem přečetla téměř na jeden zátah, příběh hrdinky mě fascinoval. Trochu jsem se divila, jak jí mohlo všechno tak dlouho bez prozrazení procházet a její manžel Robo mě přišel až příliš kladný a ideální. Konec docela krutý. Podrobný popis porodu mrtvého dítěte i ta scéna s kočkou Murkou, kterou hrdinka zabije v pračce, mě natolik vzaly, že dávám jen čtyři hvězdičky. Miluju totiž kočky a v rodině čekáme miminko, v tu chvíli jsem snad ani nechtěla dočíst.

18.03.2014 4 z 5

Druhá Druhá Táňa Keleová-Vasilková

Mám přečteny všechny knihy od této autorky, i tato se velmi dobře čte a je v ní mnoho postřehů ze skutečného života, ale zároveň je nejvíce červenou knihovnou. Jak jsem pokračovala ve čtení, tak jsem si pořád víc a víc uvědomovala, že v dnešním reálném životě by určitě žádná žena tak snadno nepřekonala odcizení od manžela a rozvod s malými dětmi. Vytvoření nového domova sama pro sebe, setkání s těmi pravými lidmi, kteří jí to umožnili a vzali jí i s dětmi pod svoje ochranná křídla, završené objevením nového ideálního muže právě v tu chvíli, kdy jí začíná chybět mužská náruč, to už mi přišlo skoro jako zázrak. Dobře je nahlédnuto do života manželky i milenky, zajímavě je podáno jejich postupné poznávání se. Jinak líčení osudu hrdinky je velmi podobné jako v předcházejících knihách. Přesto dávám opět všechny hvězdičky, protože si myslím, že povzbuzení do života v podobě téměř pohádkového čtení, je dnes víc než třeba.

06.03.2014 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Velmi zajímavý příběh, jak se dva lidé od emailové komunikace dostali až ke společnému životu. Zatímco první díl se odehrává pouze na internetu, ve druhém je již více v popředí jejich reálný život se svými partnery i jejich vlastní setkávání se. Klidně by mohlo být další pokračování, v kterém by se ukázalo, jak hlavní hrdinové zvládají obyčejný všední život ve dvou. Nechtěli by se po čase vrátit k romantickému psaní, jak je naznačeno v poslední kapitole?

24.02.2014 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Kniha složená ze samých e-mailů mě velmi zaujala, už jen ze zajímavosti, zda se lze zamilovat, když si pouze píšete s někým, koho jste v životě neviděli. Samozřejmě je to možné, sama jsem psaním na skype získala několik přátel, s kterými si píši už dlouhá léta a s některými se i setkávám a určitě spousta lidem se to v dnešní počítačové době stává. Lidé se vlastně hodně často seznamují přes internet a jistě tak vzniklo už spousta hezkých vztahů. Proč by nebylo možné zamilovat se do slovíček, který vám ten druhý píše? Vždyť to samé se vlastně děje i v osobním setkání a nezáleží příliš na tom, jak ten druhý vypadá. Příběh nás vlastně přesvědčuje o tom, že duševní porozumění je pro člověka nejdůležitější k tomu, aby se zamiloval. Ovšem pouze virtuální život nikoho asi neuspokojí, a tak je třeba přenést se do reality, tedy uskutečnit vzájemné setkání. Hned se pouštím do druhého dílu, abych zjistila, zda se to Emmi a Leovi nakonec podaří. Spisovatele obdivuji, píše perfektním způsobem, kterému neschází napětí ani vtip a jež nás nutí k zamyšlení.

20.02.2014 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

V této knize je naordinováno od všeho trochu. Příjemně mě překvapila, čekala jsem jen takový nezáživný románek o lásce, ale příběh má spád, není zde jen láska a erotika, ale také napětí a navíc ukazuje na tak rozšířené domácí násilí. Mluví se o něm tak málo, že to vyvolává mylný dojem, že snad ani neexistuje a je to normální stav. Když potom vyjde najevo, jaké fyzické a psychické násilí se děje za zavřenými dveřmi domácnosti, jsme všichni zděšeni. I proto tuto knihu doporučuji všem, neboť ukazuje, kam až může vše zajít, když oběť sama nebo někdo jiný jí nepřivolá včas pomoc.

18.02.2014 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Kniha mě zaujala svým tématem i zajímavým a poutavým způsobem vyprávění. Nechybí romantika, napětí ani vtip. Zasmějete se i se budete příjemně bát. Pouze konec bych brala více vysvětlený či rozpracovaný. Jinak to nemá chybu a určitě si půjčím další knihy od tohoto autora.

15.02.2014 5 z 5

Vzťahová níž Vzťahová níž Eva Urbaníková

Tahle knížka je krásná a měla by mít pokračování. Martina dostává na letišti sms od svého přítele a ten konec je otevřený - my vlastně nevíme, zda odletěla nebo si to rozmyslela a vrátí se mezi svoje nejbližší. Pro Martinu je hudba všechno, čím dosud žila a je tak těžké skloubit dohromady rodinný život se svým posláním. Kdo má rád hudbu, pro toho je kniha přímo pohlazení po duši. Navíc se dozvíme spoustu zajímavostí o životě známých skladatelů. Já četla jedním dechem.

08.02.2014 5 z 5

Simona Monyová Simona Monyová Jiřina Veselá

Domácího fyzického a psychického týrání neustále přibývá. Ani nejbližší rodina, přátelé a okolí netuší, co se děje za zavřenými dveřmi domácností. Příběh slavné spisovatelky ukazuje, kam až to může dojít, když žena partnera neustále omlouvá a přistupuje na jeho sliby. Včas utéct a zachránit si život - to je jediné řešení. Kniha budiž varováním pro všechny ženy, kterým se tak děje a bojí se vyhledat pomoc.
Přečetla jsem téměř všechny knihy Simony Monyové a až nyní si uvědomuju, že příběhy jejích vymyšlených hrdinů vlastně vymyšlené nebyly, ale byly často tím, co ona sama prožívala. Spisovatelka Jiřina Veselá nás postupně provádí Simoniným životem a prostupuje jednotlivé pasáže osudným dnem a tím, co se přesně téměř hodinu po hodině stalo. Je to skvěle a výstižně, s upřímným vyznáním napsané. Sama jsem neporozuměla SImoně v jednom: proč ji nestačila láska jejího prvního muže, tak báječného člověka, který jí dával spolehlivost a upřímnou lásku a s nímž si dokázala vybudovat šťastný domov pro svoje děti. Potřebovala bohužel neustálé vášně, nové zážitky a ujišťování partnera o nehynoucí lásce. Ve spojení s psychicky narušeným slabochem Borisem, který jí toto všechno sice falešně, ale dával, ovšem zároveň jí bral jistotu a postupně rozvracel její osobnost , byl vztah již předem předurčen k nešťastnému zániku. Tak chytrá, inteligentní a úspěšná žena jako byla Simona, si musela toto určitě uvědomovat, byla však již příliš zamilovaná a příliš pozdě se rozhodla s tím něco dělat, a to i když týrání zasahovalo již i její děti. Zabití oblíbeného kotěte její syna, zvláště když zvířata miluju, jí tedy mělo otevřít obě oči, - vždyť vlastně hrozila smrt i jejím vlastním dětem! Kde byl jakýsi pud sebezáchovy?

04.02.2014 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Nejsem žádná skalní přívrženkyně Michala Viewegha, ale nebudu jej podezřívat z toho, že tuto knihu napsal ze zištných důvodů. Mě se velmi líbila, podle mě je to zpověď člověka, který si prošel peklem. Oceňuji, že ani v tomto deníku nechybí příslovečný autorův humor, i když je pochopitelný, že je zabalen do deprese. Nikdo si nedovede představit, co to musí znamenat, projít si klinickou smrtí a být zachráněn doslova na poslední chvíli. Možná to dokáže jen ten, kdo si sám prošel vážnými zdravotními problémy a je nucen s nimi neustále bojovat. Jen málo scházelo, aby Michal nebyl mezi živými, a tak je třeba trochu pokory a vžít se do pocitů takového člověka. Asi jen málokdo z nás by byl po takovém zážitku schopen napsat knihu, klobouk dolů a držím Michalovi palce, ať se vše jen a jen zlepšuje a najde opět sám sebe.

01.02.2014 5 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Práce pokladní je dřina, jak fyzická, tak psychická. Po přečtení téhle knížky už vím, že bych jí nikdy nechtěla ani nemohla dělat, protože je jen pro silné jedince s pevnými nervy. Skutečně perfektně, pravdivě a zároveň s příjemným humorem popsaný život za pokladnou doporučuji přečíst všem. Myslím, že potom všichni budeme ve frontě na zaplacení stát o něco trpělivěji.
Škoda, že druhá kniha této autorky: "Dobře míněné rady zákazníkům" není nikde k sehnání. Kdybyste někde věděl, kde ji koupit, napište mi prosím do zprávy.

28.01.2014 5 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Kniha se dobře četla, ale celkově se hlavní myšlenka ani zápletka příliš nepovedla. Již od začátku se mluví o rozchodu hlavní hrdinky Ireny s jejím ženatým přítelem Pavlem, ovšem za celý děj tam vlastně jeho postava vůbec nevystupuje, ani se nedozvídáme více podrobností - i když je to pro Irenu klíčový vztah a důvod, kvůli kterému mění svůj život. To mi trochu vadilo, i to, že vlastně už od půlky příběhu bylo jasné, že Viktor bude tím, s kým se dá na konci knihy dohromady. Nakonec nevíme, zda vlastně hlavní postava nebyla Valerie, která prodávala drogy svému kamarádovi a který se předávkoval na oslavě jejích rodičů... Dobré pro oddych a odpočinek, třeba v době nemoci.

26.01.2014 3 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Krásný příběh, v kterém je hodně životní moudrosti a je vyprávěný velmi poutavě a vtipně. Ukazuje nejen na sílu lásky, ale i důležitost přátel v našem životě.

15.01.2014 5 z 5

Střípky času Střípky času Šárka Kéry Mayerová

V knize se prolínají osudy několika dvojic, je poutavě napsaná, z reálného života. Čtete jedním dechem, stále jste zvědaví, jak dál se bude příběh každého z nich vyvíjet dál. Autorka, pro mě dosud neznámá, mě příjemně překvapila. Její kniha se mi moc líbila a všem doporučuji si ji přečíst.

05.01.2014 5 z 5

Miluj mě navždy Miluj mě navždy Katarína Gillerová

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla, ale čekala jsem trochu více. I když děj byl svým způsobem zajímavý a napínavý, přesto až moc rozvláčný a některé věty či pasáže se opakovaly. Ema je těžce zkoušena od dětství až do dospělosti, na můj vkus až přehnaně a trochu nereálně.

20.12.2013 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Film jsem neviděla, ale kniha je nádherná, všem doporučuji si ji přečíst. Je v ní mnoho životní pravdy. Holly měla výjimečné štěstí, že v životě potkala takového člověka, který ji tolik miloval, že i po své smrti dokázal zařídit, aby se vymanila ze svého smutku a žila dál. Podle mě Holly byla velmi statečná a citlivá a kdo píše, že byla ufňukaná nebo že příběh byl směšný, tak ten snad ani nikdy nemohl v životě potkat opravdovou lásku a milovaného člověka ztratit.

15.12.2013 5 z 5

Past na duši Past na duši Jitka Prokšová

Zajímavý psychologický příběh - jak se na lásku dívá žena a jak muž a jak vzniká mezi nimi nedorozumění, když každý si danou situaci jinak vysvětluje.
Příběh Gravity o lásce, která nemůže být naplněna. O pocitech ženy, které většina z nás zná, o složitosti vztahů a života vůbec.
Velmi opravdové a emotivně napsané, fandím této spisovatelce.

24.11.2013 5 z 5

Všechno nebo nic - příběh pokračuje Všechno nebo nic - příběh pokračuje Eva Urbaníková

Druhý díl se mi líbil víc než první, mělo to větší spád a celkově lépe napsané. Trochu jsem se bála, že si hrdinka zkazí život a její tajný vášnivý vztah vyjde najevo. Jakub nechtěl Lindě přinést nic pozitivního, neměl vlastně ani zájem poznat svoji dceru. Byla jsem ráda, že Linda konečně prohlídla a zařídila si život s člověkem, který jí ukázal ty pravé hodnoty.

10.11.2013 5 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Velmi čtivá kniha ze současného života. Anna onemocní rakovinou prsu a autorka ukazuje, jak se vypořádává s jednotlivými fázemi své nemoci, jak se mění její životní hodnoty až spolu s uzdravením nachází smysl svého života.

05.11.2013 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Tato kniha se mi rozhodně více líbila než nedávno přečtená "Všechno nebo nic". Téma je zajímavé a aktuální - muže postihne ztráta zaměstnání a následný alkoholismus ničí rodinné vztahy. Hlavní hrdinku vede nejen láska, ale i zodpovědnost za štěstí malého dítěte, kvůli kterému nakonec ona i její partner překonají hlubokou krizi. V knize je mnoho životních pravd a postřehů ze skutečného života.

23.10.2013 5 z 5