anej anej komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Wau, wau, wau! Naprosto geniálně postavený a vymyšlený svět. Skvěle propracované, čtivé, zároveň místy děsivé a kruté. U poslední věty mi jen proběhlo hlavou "a to je jako všechno?". Konec ukončený a zároveň otevřený pro další díly a pokračování. Už se těším na Faju! :)

28.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Po dlouhé době jsem četla další díl z této série. Příjemné, oddechové čtení i přesto, že příběhy jsou dost na jedno brdo. Co se mi líbí, že jednotlivé postavy z různých dílů jsou propojené a už se někdy potkaly, má to nějakou spojitost.

21.01.2024 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihy od této autorky jsou sázka na jistotu. Je to vážně romantický útěk od reality, kdy víte, jak to celé dopadne a stejně se od knížky nemůžete odtrhnout a jako bonus většinou bezvadně popsané prostředí a místa. Knížka na jedno odpoledne/noc. V tomto případě se mi líbilo, že autorka začíná propojovat postavy mezi jednotlivými díly.

08.01.2023 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Je to už cca týden od přečtení knížky a doteď netuším, co si o ní myslet nebo jak ji zhodnotit. Ze začátku to vypadalo na dobrý příběh, který bude mít na konci hloubku a přinese něco k zamyšlení. Ale nakonec to byl příběh o puberťačce, která měla potřebu utíkat a cestovat a dělat kolem toho velký rodeo. Já nevím, ale nespokojenost s rodiči a potřebu utéct má snad většina lidí na střední. Toto byla moje první knížka od tohoto autora a kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, tak po ní asi ani nesáhnu. Hvězdy nám nepřály jsem viděla jako film a tím to pro mě zatím končí. Tři hvězdičky za to, že se kniha dobře a jednoduše četla.

15.10.2020 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha, která dokáže vytáhnout ze čtecí krize. Kniha na jeden den, jeden zátah. Pěkné, oddechové čtení, kdy je od začátku jasné, jaký bude konec. Pro člověka, který nějakou dobu žil ve Švýcarsku příjemné zpestření a zavzpomínání :) Určitě si od autorky přečtu další knihy, moc mě baví s ní cestovat a zasnít se :)

15.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborná detektivka, dobře čtivá, má spád, určitě si přečtu i další díly. Dlouho mě tak žádná knížka nevtáhla do děje. Super!

16.04.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Dlouho jsem se do této knihy nemohla začíst, ale asi od půlky mě příběh nutil se zamyslet a dělat mezi čtením pauzy. Ihned po dočtení jsem musela vzít lístek a napsat si své myšlenky a i tak mi zůstala dlouho po kůží, než jsem mohla začíst číst něco dalšího.

Můžeme si představovat různé životy, příběhy a scénáře, ale ani knihy vždy nemají jasný závěr. "To je na tom to krásné že? Nikdy nevíš, jak to skončí..."

29.10.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje první a určitě ne poslední kniha od Zibury. Příjemné, veselé čtení proložené zajímavostmi z navštívených států nebo fakty o stopování. Moc mě bavilo členění knihy po menších kapitolách. Osobně by se mi možná líbilo sem tam zařazení fotek z jednotlivých míst.

19.11.2022 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Narazila jsem na tuto knížku u mamky v knihovně s tím, že vážně stojí za to si trilogii přečíst. Ze začátku mě kniha moc nebavila a spíše jsem ji četla po kapitolách, ale tak nějak mě to k ní pořád táhlo zpět a chtěla jsem vědět, co bude dál. A i když jsem se občas ztrácela v ekonomické hantýrce, tak jakmile na scénu nastoupilo duo Lisbeth s Michaelem, tak bylo jasné, že musím vědět, jak vše dopadne. A to jsem vlastně teprve na začátku...

15.10.2020 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Hrozně dlouho jsem čtení této knihy odkládala. Nakonec se z toho vyklubal moc hezký příběh s naprosto geniální kresbou. I když se jednalo o klasickou oddechovou zápletku se šťastným koncem a záchranou přistěhovalé dívky do cizí země, tak v rámci knihkupectví s abstraktními návštěvníky to na mě celé dýchlo takovou až kouzelnou atmosférou. Moc hezké čtení :)

13.06.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další skvělá oddechovka od této autorky. Island mám na svém seznamu přání již dlouho a po přečtení mám ihned chuť sbalit se a vyrazit. Těším se na další procestované destinace :)

05.10.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romány od Julie Caplin mám hrozně ráda obzvlášť, když přijde čtecí krize. Oddechová četba na 2 dny s romantickou zápletkou a dobrým jídlem. Tentokrát z prostředí farmy a kuchařského kurzu. Knihy vždy splní účel. Paráda! :)

13.06.2023 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Moc příjemná a pohodová kniha. Líbilo se mi, jak děj postupně plynul. Dobře vystižené pocity postav, ať už k sobě samým nebo k ostatním. Hlavní postavy mi hned přirostly k srdci. Kniha ze života. Jen se přiznám, že jsem si do poslední chvíle myslela, že kniha bude mít jiný konec :)

25.06.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Parádní oddechová četba a pohlazení na duši, které člověk čas od času potřebuje. Paříž jsem navštívila několikrát, takže bylo fajn si číst o známých místech. Na konci knížky jsem se usmívala jako čerstvě zamilovaná puberťačka :-)

15.10.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Kniha mi byla doporučena kamarádkou, která ji přečetla s velkým nadšením. Asi nejsem správný typ člověka na tuto tvorbu nebo nevím, ale já tak nadšená nebyla. Sleduji Terezu na sociálních sítích a líbí se mi její tvorba i myšlenky. Tato kniha je podaná formou deníkových zápisků z destinací v rámci celého světa a pokud člověk nezdá pozadí, nic moc mu to nedá a lze se v knize lehce ztratit nebo nechápat souvislosti. Na druhou stranu oceňuji naprosto geniální fotky a je zde poznat, jak velký vliv má cestování na vývoj osobnosti. Prošla jsem si něčím podobným a ta vnitřní trasformace a nadhled, který člověk díky cestování dostane, je znát.

10.10.2022 3 z 5

Opět parádní kresba na obálce. Tento díl byl trochu slabší, místy i hodně přeslazený. Takový člověk v reálném světě neexistuje. Na druhou stranu, když člověk potká druhého, se kterým dokáže kooperovat a vyřešit všechny problémy a nebojí se mluvit o ničem, tak je to životní výhra. Na konci knížky jsem nechápala, jak je možné na 500 stranách popsat tak krátký časový úsek. Třetí díl si určitě přečtu, abych měla sérii ucelenou a uzavřenou.

04.10.2021 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tento díl přečten jedním dechem. Občas jsem se sice trošku ztrácela ve jménech a politice, ale po pár stranách se vše vyjasnilo. A ten konec...už se nemůžu dočkat dalšího pokračování! Mnohem lepší než předchozí díl.

29.03.2021 5 z 5

Tato knížka pro mě bylo velké ufff. Ze začátku jsem se u ní hrozně bavila až smála, ale pak jsem pochopila, že bizarní situace budou náplní po celou dobu čtení. Kniha byla velmi čtivá, ale pro mě naprostá satira a víc bizardnějších událostí se snad nedá nikde jinde najít. Na druhou stranu klobouk dolů před autorem, protože tohle jen tak někdo nevymyslí. Každopádně za mě jednou a stačilo.

05.05.2024 2 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Wau knížka! Pro mě druhá kniha z Edice7lásky. Neměla jsem velká očekávání, protože první kniha byla lehkým zklamáním, což se u této knihy říct nedá. Velice dobře propracovaný příběh s naprosto božím závěrem, kdy jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. I když se jedná o odpočinkové čtení, určitě doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Ze začátku jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. Postupně jsem oběma hlavním postavám přicházela na chuť a na konci, kdy se dějová linka protla, jsem měla z knížky velmi dobrý pocit. I když teda vnitřní lvice mi dávala zabrat :) Dobře čtivá, pohodová záležitost :)

07.08.2022 4 z 5