anebar anebar komentáře u knih

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Rozhodla jsem si knihu přečíst poté, co jsem viděla film a měla jsem v ní očekávání, že jej předčí, ale nestalo se.

Děj 7/10
Postavy 7/10
Milostné scény 4/10 (prakticky samá felace)
Odpočinková kniha 6/10

01.10.2022 2 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Opakování je matka moudrosti, zde to však bylo přehnané. Ale myšlenka byla předaná a příběhy z reálných situacích krásně dotváří to, co chce Sinek čtenářům sdělit. Kniha vás donutí hlavně přemýšlet a to je i jejím cílem. To, že ke konci přemýšlíte, proč některé věci opakují tolikrát, je věc druhá. Závěr? Stojí za přečtení.

12.02.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Čtete kvůli tomu, aby jste si u knížky odpočinuli? I když je to kniha od výborné spisovatelky, budete v nespokojivé tenzi od začátku knihy do konce. Kniha se dotýká vícero témat, které nejsou optimisticky laděné až mi připadá, že to psala, když v životě něco negativního řešila. Nebylo to ono, její jiné knihy jsou o dost lepší.

03.01.2021 2 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Možná tvrdé hodnocení...možná ne. Název mi dost připomínal jinou knihu. Příběh? Nesourodý, divný a jediné, co se dalo číst, byla poslední část zvaná Červ. Kniha není prakticky vůbec potřeba k doplnění příběhu z Eragona.

05.12.2020 1 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

Klady: Hezky čitelné, příběh odsýpal, dost realistické až se někdy člověku udělalo zle.
Zápory: Hlavní hrdina je velice mladý a nezdá se mi, že by takový kluk jednal tak, jak je napsáno. Konec takový....nebylo to ono.
I tak jsem ráda, že jsem si ji přelouskala, zajímavé čtení do MHD.

10.11.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Úžasný příběh. Člověk je napnutý od začátku do konce a přemílá, kdo je vlastně klaďas a kdo záporák. Druhá půlka přečtena na jeden dech, doporučuji.

03.11.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Čtivé, nenáročné s nádechem erotiky. Kniha, která vás odprostí od strastí světa do světa vašeho mládí s Disney. Vy jste ta Kráska, která objeví své Zvíře a příběh mezi nimi, který vás doprovází stránkami.

02.04.2024 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Zajímavý odklon od Úžasné Zeměplochy, která ale zároveň dotváří velikost jeho imaginárního knižního vesmíru.
Kniha vás uvede to myšlenek, zda byste vůbec někdy chtěli do Egypta, když už budete vědět, co všechno tam může nastat. Kniha o TP byla zase jízda, jako vždy. Humor na Entou!

25.01.2024 4 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Co kdyby Covid byl fatální pouze pro muže? Jak bychom tento vir vnímali jinak? Autorka psala tuto knihu prý před začátkem covidu, ale určitě příběh z části ovlivnil. Velice působivý realistický fiktivní popis virové pandemie.

První půlka kniha se bude číst těžce, protože vám to bude připadat, že se to opravdu stalo a bude soucítit s postavami. Druhou půlku zhltnete jedním dechem. Kdo by nechtěl přece vědět, jak se svět dá po pandemii do pořádku, nebo nedá?

Až si říkám, jestli si tuhle knihu nenechat v knihovničce jako návod, kdyby taková pandemie nastala. Ale finger crossed, nesmí.

17.03.2023 4 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Obálku knihy mi záviděli i v nemocnici. Nejsem cílovka, ale u knihy jsem si odpočinula. Ale něco ji chybělo, příběh byl pouze příběhem, který mě nevtáhnul tolik, jak jiné knihy. Příběh je však jedinečný a určitě přečtu i další díly. Na dovolenou u moře, nebo když jste nemocní, doporučuji.

16.02.2023 3 z 5

Ne šéf, ale lídr Ne šéf, ale lídr John Eric Adair

+ Skvěle čitelné. Čtete rozhovor dvou lidí. Čtenář je převtělen do jedno z nich, mladého manažera, který se svými otázkami snaží přijít na to, jak vést své podřízené.

- Někdy byl dialog až nepřirozený a neskutečný. Některé pasáže tam ani nemusely být. Taktéž je knížka staršího data, ne vše by se dalo uplatnit i v této době.

Vyhodnocení: Pokud nemáte co číst, jděte do toho. Pokud ano, doporučuji si pořídit knížku novějšího data.

12.05.2022 3 z 5

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Ráda bych dala více než 3 hvězdičky, ale nejde to. Grant je výborný spisovatel, ale v této knize byl humor tolikrát vrstven na sebe, až se vám zajedl tak, že jste doufali, že příběh konečně dostane chvilku oddechu. U knížky jsem si moc neodpočinula, ale určitě jsem si našla spoustu stíracích frází, které použiji i v životě. Takže mé hodnocení: Neurazí, nenadchne.

20.03.2022 3 z 5

Šéfové jsou kokoti Šéfové jsou kokoti Jan Vlachynský

Nemáte rádi knížky, co vám říkají, co máte dělat a že vše děláte špatně? Já taky ne, a proto mě tahle překvapila. Neočekávejte dlouhé kapitoly. Krátké texty střídá zábavná grafika. Prakticky můžete kdykoliv zastavit číst a jak se ke knížce vrátíte, hned se tomu zase dostanete na kobylku. Nečekejte však extra velká moudra, stále je to knížka autora, který žije hlavně ze zkušenostmi z baru. Ale něco zažil, a to předává dál takovou formou, aby se vám to hezky četlo.

17.01.2022 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha se opravdu těžko čte. Vždy dám knize minimálně několik desítek stran, aby mě zaujala, zde to bohužel nešlo.

06.10.2020 odpad!

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knížku jsem četla už po druhé díky její útlosti. Opravdu jde přečíst velice rychle a v MHD vás zabaví. Některé situace byly hodně skokové v ději a plně sem jim neporozuměla, za mě by tam vůbec nemusely být, nebo měly být lépe ztvárněny.

06.10.2020 3 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Kniha se četla hezky, děj odsýpal. Čeština použitá v knize už samozřejmě není moderní, ale stále jí jde krásně rozumět. Co mi vadilo bylo, že často se postavy vůbec nemohli vyžvejknout. Kniha je plná ostychu i v rámci přímé řeči.

26.08.2020 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Dojemné pokračování. Na mě možná trochu sladší konec, ale skončilo to tak, jak má být. Zase další zajímavé pokračování hlavního příběhu.

01.08.2020 5 z 5

Chronolity Chronolity Robert Charles Wilson

Bude to asi jedna z knih, které jsem jednou přečtete a předáte dál. Nejste znalci v oboru fyziky a chemie? Spoustu vět raději přeskočíte. Musím však ocenit, že děj je chronologicky logický a nechá vás napnutými až do konce.

14.06.2020 3 z 5

Řezníkův chlapec Řezníkův chlapec Thomas Perry

Psychologie postav byla zpracována dobře, ale něco tomu chybělo. Možná mi nesedlo prostředí zakomponované do Las Vegas. I když je kniha odměněna cenou E. A. Poe, nemohu ji dát víc, než 3 hvězdy.

06.06.2020 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Je to kniha, kterou už autor napsal, ale neměla úspěch, tak ji přepsal a vydal znovu po úspěchu knihy "Ta přede mnou". Udělal dobře. Část knihy se prolíná se stylem scénáře, takže kapitoly rychle ubíhají. Jak tu píšou ostatní, je potřeba u čtení trochu přemýšlet, co je scénář a co je realita, ale jakmile jste v půlce, už rozdílnosti vnímáte automaticky a líbí se vám, jak to do sebe hezky zapadá.

16.02.2020 4 z 5