Andynka Andynka komentáře u knih

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Uf, přesně jak jsem doufala. Po prvním dílu, který mě až tak neoslovil... je druhý o chlup lepší.
I když já si vždy dopředu čtu reakce lidí na knihu. A tma se píše , že je drsná a podobně. Ale to asi lidi prostě nečetli Cartera, nebo co se týká stupňování napětí... tak takovy Fitzek to zvládá rozhodně lépe.
Ale i tak tuhle oddechovou sérii už asi doctu.
Tenhle díl měl rozehrane rovnou 2 případy. Což byla za mě škoda, protože se v knize kvůli tomu nevěnovali pořádně ani jednomu případu. Je tam hlavní případ, na kterém se pomalu pracuje v utajení. A vedlejší, který by si podle me klidně zasloužil o chlup víc prostoru. Nebo mohl být úplně vynechan. A nerozptylovat čtenáře. Konec nám vlastně napovídá, že hlavní případ, ještě tak úplně neskončil. Ale mému holčičímu já nedá to, jak dopadne Hill a Jordanová. :D
A tak trochu mě zajímá, jak to bude , či nebude gradovat.

10.06.2022 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Na knihu jsem se velmi těšila, ale po dočtení knihy se nestalo nic.
V knize jsou nádherné ilustrace, ale text k nim ( myšlenky) jsou tuctove. Malo která myšlenka mě oslovila. Spíše mi to přišlo, jako vytržené z kontextu.
Více by se mi líbilo, kdyby to bylo napsané spíš, jako příběh. Klidně nějaký jednoduchý, ale ta myšlenka o životě, lásce a přátelství by pak dostala větší hloubku.
Teda takhle, ta kniha je psaná tak. Že ma konec i začátek. Ale mě k tomu prostě chybí celý ten příběh.
Takže za mě rozhodně vedou ilustrace a pár myšlenek se mi líbilo. Ale to je bohužel vše. Čekala jsem prostě víc knihu k zamyšlení, jako je Malý princ. Toho jsem se zde bohužel vůbec nedočkala.

10.06.2022 2 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Upřímně ani nevím jestli si tahle kniha zaslouží dvě, nebo tři hvězdičky.
Je to hloupá kniha... a ač mám tyhle totální oddechovky velmi ráda. Tak nedokážu přesně říct, jestli to byl tak hloupý příběh, že mě to rozčilovalo.
Nebo to bylo tak oddechový , že mozek nemusel pracovat ani jednou svou buňkou.
Přitom ten příběh má potenciál. Ale je v tom prvním díle úplně zabitý . A na to, že to má být série.... jako proč ?
Děj, který travá cca pět let. Ale to nejhlavnější se stane během 3 týndů ? Jako opravdu ? Za mě touhle uspěchanou časovou linkou to ztratilo hodně na kvalitě. A naprosto nesnáším, když je něco tak mimo realitě, že se tomu nedá ani trošku věřit.
Kdyby to bylo víc časově natáhnutý, kdyby se mohli hlavní postavy více poznat. Prostě to je na mě tak moc mimo realitu, že jsem se těšila až to dočtu.
Ale zase musím uznat, že je to napsáno velmi čtivě, takže se to četlo lehce. Postavy jsou dost sympatický. Jen to chtělo víc času. Zvlášt, když mají být další díly.
Ale jelikož nejsem člověk, co sérii vzdává prvním dílem. Budu věřit, že ten další bude už o chlup lepší.

24.05.2022 2 z 5

Kniha pro mě byla naprosté překvapení.
Jak to u mě bývá zvykem. Tak jsem si ji koupila před x lety a četla ji až teď, kdy vůbec netuším o čem kniha je.
A nelituji toho, že jsem do ní šla vlastně naslepo.
Protože to je taaak krásný rodinný příběh.
Celý příběh je vlastně o lásce a to kompletně ze všech pohledů na ní. A zároveň se zde vypráví příběh jedné rodiny.
Já jsem byla opravdu překvapená. Přiběch mě naprosto oslovil. A byla jsem z knihy dojmutá.

24.05.2022 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ani druhý díl mě tolik neoslovil. Mám prostě problém s Cormoranem. Jako hlavní postava mi naprosto nesedí.
Ale musím uznat, že případ, který musí Cormoran řešit , je v druhém díle už lepší a napínavější, než v díle předchozím. Řeší se zde případ zatoulaného spisovatele. A tohle prostředí, ve kterém se děj odehrává mi sedlo. Za to velký plus. To mě totiž nutilo číst dál !
Bohužel i tak je to za mě je to prostě hrozně natahovaný příběh s opakujícími se informace o Cormoranovi. Díky tomu je mi vlastně víc a víc nesympatický.
Tak uvidím ještě co třetí díl.

24.05.2022 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tenounká kniha, která v sobě skrývá krásný příběh o lásce.
Kdysi jsem viděla film , ale s knihou jsem si ho vůbec nespojila. A jak to u mé hlavy děravé bývá, tak jsem si nepamatovala díky bohu, jak příběh dopadne.
Ale tuhle romantiku, kdy to celé prožíváte...mám prostě ráda.
Mozek vypne a srdce plesá.
Každopádně bych řekla, že film byl lepší. Bylo tam více prostoru na zpracování citů a vykreslení příběhu.
Ale i tak mě bavilo se k příběhu po letech dosat zpět.

24.05.2022 5 z 5

Zpěv Sirény Zpěv Sirény Val McDermid

Před lety jsem dostala k vánocům snad 4, nebo 5 díl téhle série. Po dočtení jsem byla tak nadšená, že jsem si dosehnala zbytek a po letech se konečně do čtení série pouštím. A jde poznat, že už jsem pár těch detektive přečetla a tohle mě až tak nebavilo. Trvalo mi se začíst. Vedlejší linka je tak naivní... a popis případu, tak slabý.... Nakonec jsem to pojala , jako odpočinkovou četbu a hodnotím to jako průměr. Ale jak já vždycky říkám : Je to první díl, druhý už třeba překvapí. :)

01.05.2022 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem neslyšela zrovna dobré hodnocení. A tak jsem se pouštěla do čtení s dávkou nejistoty. Ale když už jsem si jí nadšeně koupila, tak si ji přeci už přečtu.
A já jsem byla po dočtení knihy nadšená. Je to dětský příběh, ale je teda brutální. Asi jako malé dítě bych z něj měla noční můry. Každopádně díky jeho brutalitě si myslím, že si dokáže najít fanoušky i mezi dospělými. A u mě to rozhodně zabodovalo. Kresby od dětí mi přišly roztomilé, zvlášť když si uvědomíte, že české dítě má kresbu v knize od J.K.Rowling . :)
Takže za mě hodnotím dětský příběh velmi kladně. I když malým dětem bych ho nepřečetla. :D

01.05.2022 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Na to jak je to celkem vyhlášena série, tak já jsem lehce zklamaná.
Celý příběh se točí kolem výslechu. Kdy se vlastně nic moc nedozvíte. A vyšetření případu si najednou detketiv vycucne z prstu a podá ho tak, že by to mělo být důvěryhodné.
Pro mě tomu tak není. Už jsem ten konec takhle předvídala, když jsem zjistila, že se vyslechem svědků nikam nedostáváme. A taky na moje poměry zde byl zbytečně moc soukromí život. Jako věcné vrácení se k tomu, že detektivovo otec je známý muzikant.
Četlo se to lehce. To se tomu zase musí nechat. A nápad to zlý nebyl. A já pořád doufám, že ten první díl mi měl jen objasnit celou situaci a ten druhý už bude mnohem lepší. Hlavně co se pátrání týče.

26.04.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nevím jak jsem k tomu došla, ale myslela jsem si, že tahle kniha je poslední díl. A jelikož měla 500 stran, tak mě to jen utvrdilo. Ale není tomu tak... a jestli budu na další díl čekat taky tak dlouho, zvlásť na paperback, tak to good luck moje hlavo.
Už u tohoto dílu jsem si nemohla vzpomenout, jak dopadl druhý díl Faja.Tedy jsem se hrozně špatně začítala. A i jsem uvažovala, že knihu odložím a přečtu si znovu první dva díly. Což tedy u čtvrtého dílu budu opravdu už muset.
Teď už ale zpět ke knize. Protože wooow, jako tohle jsem nečekala. V každém díle přijde nějaký zvrat, pomalu odkrýváte tajemství sklenářů, která jsou opravdu stará a týkají se prvních sklenářů. A zda jsou to dobrá tajemství, která zachrání svět, či špatná tajemství , která měla být uchována a už nikdy nevyzrazena... to se vlastně nevím. :D
Protože u téhle serie, musím být opravdu pozorná, nic mi nesmí utéct a nic tady není, jak se zdá. Tak jsem opravdu moc zvědavá na další díl. Protože v tomhle se toho zas až tak moc nestalo, co se akčnosti týče. Ale je to kniha spíše plná informací k příběhu. A na ten boj, který se blíží , se opravdu těším !

12.04.2022 4 z 5

Pokušení Pokušení Lisa Jane Smith

Konec série nebyl špatný. Bylo celkem zajímavé jak se to celé zvrtlo. Ale já už jsem se nudila. Pořád to samé dokola. Pochybnosti o sobě, o lásce. Zrada... a podobně. Jsem docela ráda, že už to byl konec a ja mohu v klidu tuhle sérii uložit hluboko do knihovny.

06.04.2022 3 z 5

Lov Lov Aubrey Clark (p)

V tomhle díle se toho tolik nedělo. Je to taková vsukvka mezi dalším dílem. A já už se upřímně těším na konec série. A to jsem přitom z minulého dílu byla docela nadšená.

06.04.2022 2 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Takový příběh jsem od autorky nečekala.
Příběh o lidech, z kterých se stali něco jako zombie.
Ale docela to mělo něco do sebe. V příběhu nechybělo ani velké sídlo, které by vám nahanelo hrůzu a postavy, o kterých nevíte, co si myslet.
Bylo to čtivé a zajímavé a já si moooc musím přečíst druhý díl, abych věděla, jak to dopadne!

29.03.2022 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Jooo, tak tohle mě baví.
Třetí kniha od autorky a pořád jsem stejně spokojená.
Od těchto knih čekám vždy vypnutí, odpočinek, trochu si užít ještě tu naivitu středoškolských let... být prostě po knize přeslazena, ale odpočatá.
A i když tedy hodně lidí píše, že je tento díl nejlepší, že je vidět velký pokrok autorky. Tak mě se líbí všechny 3 knihy stejně. Od všech jsem dostala to stejné. Tím samozřejmě nechci shodit autorčino nadání. Za mě je naprosto skvělá! A jen doufám, že bude vydávat další a další knihy!
Mě se prostě autorka trefila do vkusu. Miluju pomadu, takže jsme to zrala.
O to vic me bavilo, jak je to prostě propracované. Máte k příběhu i playlist, na instagramu k tomu máte taky materiál.
A navíc tahle kniha měla bonusovou část, kde jste si mohli přečíst i druhou možnost, jak by mohl dopadnout příběh.
Za mě byl rozhodně lepší knižní konec. A i v knize jsem jen doufala, že to autorka nebude chtít okořenit a nedá tam jiný konec. Diky bohu, jsem se ho dočkala jen v bonusové kapitole. :-)

29.03.2022 5 z 5

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Gilles Legardinier

Tohle vám je tak zvláštní kniha.
Ze začátku jsem byla při čtení nešťastná. Vůbec jsem se nemohla začíst. Přišlo mi to celé dětské a hodně naivní. Říkala jsem si, jak mám zase smůlu na výběr knihy.
Ale nakonec jsem byla tak mile překvapená.
Stal se z toho docela vážný příběh, který ale neztratil ten pohled na svět dětskýma očima.
V knize se řeší docela zajímavá témata života, smrti a podobně. Je to celkem kniha k zamyšlení.
A já byla po dočtení dojmuta a knihu můžu určitě jen doporučit.

29.03.2022 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tak tuhle jednohubku doporučuju, až budete chtít zvednout náladu.
Opravdu mě kniha pobavila, našla jsem se v ní a zasmála se.
Splnila , co měla. A je to za mě jeden z opravdu povedených komiksů. :)

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Ježiši jo! A jsme zpátky na koni !
Po předchozích Bridgertonech jsem se začala u knižek od autorky nudit.
Ale tahle kniha mě zase nakopla a ukázala mi proč jsem si její knihy tak zamilovala.
Změna prostředí knize velmi pomohla. Za mě jedno velké ano ! Tohle mi přesně sedlo. A namotivovalo na další knihy.

11.03.2022 5 z 5

Mé jméno je Smrt Mé jméno je Smrt Tereza Richter

Skvělé zakončení série !
I když při čtení posledního dílu jsem měla velké déjà vu , že jsem už knihu s hodně podobným koncem četla. Tedy pro mě vyvrcholení celé série, nemělo takové grády.
Proto jsem snížila i hodnocení. Jinak si myslím, že kniha má i na 5*.
Ale mě prostě bavili, celé ty propletené vztahy... ten chaos, ta zlost, ta láska... Všechny postavy mi sedli. A ač je to příběh o mladé holce, tak na to při čtení zapomenete. S takovými břemeny ,co si nosí na zádech to jinak ani nejde. Než, že musela rychle dospět a jednat sama za sebe.
Za mě tedy super, jen škoda toho konce, že mu chyběla originalita. Ale jako to neznamená, že když já jsem už takový konec četla, že ho musí znát i autorka. :)

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

To byl tak silný příběh. A pro mě hrozně těžko představitelný, uvěřitelný.
Už jsem se narodila do doby, kdy bylo pomalu vše dostupné. A vůbec si neumím představit, jaké by to bylo kdybych zažila komunismus, sametovou revoluci.... A už vůbec si neumím představit, kdybych neměla možnost využívat nové technologie dnešní doby a vyvíjet se. Na tož nemít svobodu slova a bát se vůbec vyjádřit svůj názor.
Hrozně dlouho jsem se tedy s příběhem stotožňovala, ale nakonec jsem podlehla a měla jsem husinu, při pomyšlení, že by to tak dnes mohlo být. Opravdu by to mohlo takhle fungovat. A jak moc bych si měla vážit, co dnes mám za možnosti a komfort.
Každopádně jsem knihu začala číst,když se začalo válčit na Ukrajině a o to bylo to čtení těžší... I jsem přemýšlela,že knihu odložím a vezmu si spíš něco, u čeho budu moci utéct od reality. Ale nakonec jsem prostě potřebovala potrápit tu svou duši a dozvědět se, jak by to pokračovalo u nás. A být vděčná za to , co mám!

Běh života s úsměvem Běh života s úsměvem Zuzana Součková

Hned na začátek musím uvést, že kniha není špatná.
Ale není prostě pro mě.
Je to kniha, kde autorka popisuje svůj život. A i když píše celkem vtipně a poutavě.
Mě příběh neoslovil. Celou dobu jsem si v hlavě říkala, že u této knihy trávím zbytečný čas, který jsem mohla využít s mnohem poutavější knihou. Je to prostě ta kniha, kterou bych si zvolila, kdybych neměla vůbec žádnou knihu, která čeká na přečtení. Kdybych měla hromadu času na čtení a byla tak nějak znuděná životem. Pak bych po této knize sáhla a užila si jí.
Takhle mi bylo líto času, který jsem u knihy strávila.
A nebylo ho málo. Normálně za ten čas přečtu 2 knihy, nebo jednu opravdu tlustou. Kniha má cca 230 stran a já se s ní "trápila" déle jak týden. Ale jak prostě nemá žádný poutavý děj, který by mě nutil knihu číst dál, tak sem musela vyloženě hledat čas, kdy knihu dočtu.

22.02.2022 2 z 5