andrej0867 andrej0867 komentáře u knih

Celkom originalne, jemne hororove, jednoduchostou celkom young fantasy. Skusim aj druhy diel...

01.01.2022 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Fajn jazda, len mi nejako uniklo ako nasli En-ruka.

21.12.2020 4 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Zaujimave, ale celej knizke by prospelo keby redaktor z kazdej poviedky tak stvrtinu vyskrtal a odstranil.

22.07.2020 3 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Vymente si virus z Dagestanu za virus z Wuhanu, klamajuce Rusko za klamajucu Cinu a vychutnajte si dobre napisanu zombie apokalypsu.

10.04.2020 4 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

do cca 3/4 celkom znesitelna kolaz prehnanej akcie a nelogickych dejovych spojek, ale halucinacia ktora zacala vystupenim z tanku a trvala az do poslednej stranky bola prehnana.

21.02.2020 2 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

trochu ako Frodova cesta k Hore osudu

13.05.2019 5 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Vzdy som mal dojem ze som tuto Neffovinu cital. Ale necital. Boli to len nejake poviedky s Kubom a Dedkom Cuchakom takze som poznal vesmir ale tento velmi slusne napisany pribeh nie. Az teraz.
Knizka ma sice aj slabsie pasaze, ale ako celok ma utvrdila v tom ze pan Neff je dobry spisovatel a scifarina s humorom mu ide.

08.09.2018

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

To mám za to, že som neveril sklamaným a negatívnym komentárom. Táto kniha je odpad, zlepenec, parazitovanie na pôvodných postavách a veľká strata času.

24.12.2017 odpad!

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Spociatku zaujimavy pohlad do islandskej kultury, casom na moj vkus az prilis halucinogenne a bezdovodne brutalne. Postavy jednaju casto uplne nelogicky. Koniec ma sklamal.

12.02.2017 2 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Mesto si zasluzi 6 hviezdiciek.

04.01.2016 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Nahradte polovicu marinakov elektrikarmi, neurotickeho androida nahradte neurotickym vedcom, ozdobte jednym Burkom a jednou Ripley a namiesto Acheronu LV-426 ich poslite cez pol Europy do Talianska. Zaver menit netreba.

14.02.2023 2 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Prva a druha polovica knizky su uplne ine a obe svojim sposobom divne.

Prva cast sa vlecie a v podstate sa tam nic poriadne nedeje. Podpribehy (poviedky zo sveta Miest?) su fajn, ale okrem miesta a casu tomu chyba silnejsi jednotiaci prvok. Mnozstvo postav. Hlavna linia zostava otvorena.

Druha cast je rychla, ale je to typicky B-ckovy horor. Pribeh preplneny postavami na jedno pouzitie. Postavy s nelogickym spravanim. Cele mnoho-tisic-kilometrove putovanie sa scvrklo na opis bolaveho chrbta a nelogicku hororovu epizodku. A k tomu vo viacerych scenach Burke z Votrelcov.
Najvacsi problem je, ze cela misia druhej casti sa kludne mohla odohrat bez deja a postav z prvej casti. Postavy z prvej casti nepriniesli ziadne schopnosti ani expertizu zarucujuce lepsi vysledok alebo aspon zaujimavost druhej casti.

Par stran tretej casti len potvrdilo celkovy dojem chaosu a zbytocnosti. Hlavna linia z prvej casti zostava otvorena.

Keby knizku tvorila len druha cast, lepsie by to cele zapadlo do konceptu celej serie.

Za mna je tato knizka premarnenou prilezitostou.

14.02.2023 2 z 5

Kronův odkaz Kronův odkaz Pavel Bareš

Napad dobry, skoky v case dost chaoticke, koniec taky enjaky rozpacity (asi ako koniec kazdej vojny). Kam sa stratil Jason Blake?

05.02.2023 4 z 5

Hellstromův úl Hellstromův úl Frank Herbert

Dickovsky paranoidne, napad dobry ale remeselne len priemerne, posledna 1/4 knihy mala konecne nejakeho hrdinu a dej gradoval ale poslednu kapitolu Herbertovi asi zozral pes tak to vydali bez nej a posobi to nedokoncene.
Ak by som predtym nepoznal Dunu tak by toto bola moja posledna Herbertova knizka.
Slabe tri hviezdicky.

16.06.2022 3 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

ubohe velryby

24.04.2022 3 z 5

Astrofyzika pre zaneprázdnených Astrofyzika pre zaneprázdnených Neil deGrasse Tyson

Vyborna knizka.
Kapitola 6 - Tmava energia je s velkym naskokom najdepresivnejsia vec ktoru som za posledne roky cital.

19.08.2021

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Dal som tomuto este sancu. Po krivych a chlpatych nohach srnky som tu pubertalnu zlataninu definitivne zmazal. Trojka uz nebude.

08.01.2021 2 z 5

Terminus Terminus Tom Sweterlitsch

Vyborny mix hard scifi a severskej detektivky zalozeneho na zivotnosti (v zmysle zotrvania/existencie) alternativnych vesmirov a hlavne na unikatnom napade backtrackingu cesty v case. Prvu a posledne dve kapitoly treba citat velmi pozorne.
Vcelku originalny napad ozvien mi pripomenul Holdstockov Les mytag.

Update po druhom precitani: komu nie su jasne Shanonine ozveny a paralelne casove roviny tak treba vygooglit "gone world ending explained" a prestudovat si celkom slusne vysvetlenie celej naslednosti udalosti knizky. Samozrejme, tam svieti jeden velky neonovy spoiler alert.

01.09.2020 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

napad fajn, ale spracovanie jednoduchucke, postavy uplne ploche, taka b- space opera.

02.06.2020 3 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Prvy diel bol viac zombie survival, tento druhy je viac o politike.

05.05.2020 3 z 5