Andina123 Andina123 komentáře u knih

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

Za mě rozhodně povedený thriller. Téma celosvětové pandemie mě zaujalo nejen kvůli současnému covidu. Na knize oceňuji nenápadné vzdělávání čtenářů, hodně jsem se toho dozvěděla o fungování virů apod. Líbilo se mi, že se autor věnoval jak hlavní postavě, tak dění mimo ni. Jinak celkem odstrašující scénář možné lidské budoucnosti.

16.01.2022 4 z 5

Chlapec v bílé místnosti Chlapec v bílé místnosti Karl Olsberg (p)

Kniha se mi hodně dobře četla, napínavá po celou dobu. Jen škoda toho zmateného konce. Vysvětlování je hrozně zdlouhavé, člověk ho přestává vnímat a je těžké ho pochopit. Nicméně knihu hodnotím velmi kladně.
Hodí se pro někoho, kdo miluje sci-fi a nebojí se u čtení přemýšlet.

23.09.2021 4 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Námět špatný nebyl, ale díky zpracování se za mě dost propadl. Vše probíhalo rychle, až moc hladce, autor se očividně snažil o udržení čtenáře v napětí, ale příliš se mu to nedařilo. Konec byl překvapivý, bohužel v tom špatném slova smyslu. Škoda.

04.06.2022 2 z 5

Běhej se psem Běhej se psem Šimon Cipro

Dobře se čte, poradí

14.09.2021 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Hezky napsaný, ale v knize najdete spoustu chyb. Přijde mi to spíše pro dívky, které mají rády barbíny atd. Ale jinak dobrej příběh.

21.04.2017 5 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Boží kniha. Robert B. Je vážně super spisovatel.

22.01.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Četla jsem a bavilo mě to, ale pak mě zmátlo to, jak se měnil v nějakou fenu = DIVNÝ. A tak jsem se ,,neorientovala,, a přestala jsem knihu číst.

24.05.2016

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Viděla jsem samozdřejmě i film a musím říct, že se to v nějakých částech poměrně dost liší. Třeba jak byli u Bobrů:
Měli je překvapit vlci (podle filmu), ale v knížce je, že vlky očekávali a odešli dřív než vlci dorazili. Nebo:
Podle filmu měli jít podzemní chodbou, ale v knize šli normálně venkem.

19.05.2016 4 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Mně se tahle knížka hodně líbila. Ani mi nevadilo to počurávání. Vždyť je to jedno. U toho konce jsem prostě nemohla přestat číst. Bylo to tak ,,napínavý".
Nechcu aby někdo (kdo tu knížku ještě nečetl) věděl co tam je - kdo to nechce vědět.
No prostě: ten konec s Veronikou byl fakt super. Nečekala jsem, že Veronika....

26.03.2016 4 z 5

Dívka v podivné zemi Dívka v podivné zemi Karl Olsberg (p)

Další velmi čtivý a poutavý příběh od Karla Olsberga. Narozdíl od Chlapce v bílé místnosti je kniha bohužel celkem předvídatelná. V druhé části knihy se autor opět snaží zaujmout iluzemi, které člověka mají zmást. Za mě slabý odvar oproti prvnímu dílu, nicméně se mi kniha líbila a určitě stojí za to si ji přečíst.

29.09.2021 3 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Úžasné pokračování. Ale jsem teda docela "naštvaná" za ten konec : )

10.06.2019 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Ani jsem nečekala, jak tato kniha může být dokonalá. Opravdu doporučuji přečíst.

03.03.2018 4 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

Kniha se mi hodně líbila, hezky psaná.
Doporučuji hlavně těm, kteří mají rádi fantasy knihy.

26.04.2017 4 z 5

Serafina a čarodějná hůl Serafina a čarodějná hůl Robert Beatty

Super kniha jako první díl! Taky bych byla ráda kdyby R Beatty napsal ještě další díly! Knihu jsem přečetla za dva dny, což u mě vážně není možné takže vřele doporučuji!

13.04.2017 5 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Super kniha, ale bohužel nebyla v Ich formě.

21.07.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížku seženeš v knihovně nebo v knihkupetství, ne? Kde jinde?

07.06.2016 4 z 5

Čarodejníkov synovec Čarodejníkov synovec C. S. Lewis (p)

Proč tenhle díl nedávají v TV???
Vždyť je taky super!

18.05.2016 4 z 5

Andělé pekel Andělé pekel Kai Meyer

Příběh se mi líbil, hlavně potom konec.

16.03.2016 3 z 5