Anavi8912 Anavi8912 komentáře u knih

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Zajímavé téma, napínavý děj, za mě nečekaný konec. Krásný popis panenské přírody a ostrova.

30.06.2022 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Životní příběh nubijské dívky, později ženy, která prožila krásné dětstvi se svými rodiči, ale poté byla unesena a přinucena stát se otrokyní. Již od dětskych let zažila velmi kruté zacházení. Poutavě napsaná kniha na základě skutečných vzpomínek.

11.04.2022 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Díky Čtenářské výzvě jsem si vybrala tuto knihu a vrátila se tak do svých studentských let. Po psychotrilerech a detektivkách odpočinkové čtení.

14.08.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napinavý příběh od začátku až do konce. Nečekané rozuzlení na konci. Knížku určitě doporučuji.

10.08.2020 5 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Zajímavá detektivka. Poslechnuto na Českém rozhlase v podání herce Petra Stacha.

07.03.2024 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Úžasná knížka. Jodi Picoultová je paní spisovatelka, která umí a určitě patří mezi mé nejoblíbenější. Její knihy vždy zaujmou, nutí čtenáře k přemýšlení a přinesou i mnoho zajímavého z daného tématu, tady například mnoho informací o životě vlků a vlčí smečky.

18.02.2024 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Krásná kniha s dojemným, neotřelým námětem, která čtenáře chytí za srdíčko.

16.12.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Super čtení. Pokračování barvitých osudů jedné německé rodiny a jejich přátel v poválečném období. Autorka zajímavě líčí nejen prostředí rodinné kavárny, která prochází rekonstrukcí, ale i vztahy mezi jednotlivými postavami a jejich další osud. Už se těším na závěrečný díl této trilogie.

10.10.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Klidné oddechové čtení pro romantické duše. Krásný obal, zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává, ale obsahově je kniha o ničem. Asi jsem už odrostla červené knihovně. Jsem ráda, že už jsem knihu dočetla, zaujalo mě tak posledních 50 stran, kde se konečně něco dělo.

08.08.2022 3 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Poutavě a barvitě vylíčený příběh mladých lidí. Příběh plný napětí, dobrodružství, romantiky , lásky a odvahy. Stojí za přečtení. Mě ale více zaujal román pana Lucy De Fulvia , který jsem četla jako první, Sen, který se naplnil.

30.05.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Životní příběh člověka, který zasvětil celý svůj život bylinkám, přírodě, léčitelství a víře. Moc pěkně napsané, přečteno za dva večery. Určitě doporučuji knihu i film.

03.04.2022 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Knihy spisovatelky Barbary Woodové mě vždy pohltí. Také příběh egypských žen z bohaté rodiny mě zaujal. Vřele doporučuji.

01.02.2022 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Další velmi zajímavá kniha od Noaha Gordona. Zaujme od začátku až do konce. Přečetla jsem též Ranhojiče ( za mě top kniha ) a teď se těším na poslední část trilogie o dynastii Coleových, na knihu Lékařka.

25.12.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Krásná kniha o statečné a vyjímečné dívce/ženě, která přes všechno utrpení a hrůzy, jimiž si musela projít v koncentračním táboře a v gulagu , dokázala přežít a pomáhat lidem kolem sebe. Úžasné.

17.08.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Krásný, romantický příběh, který se odehrává během druhé světové války. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů. Hlavní postavou je německá dívka, zdravotní sestra, Franka Gerberová, která zachrání amerického vojáka, Johna Lynche. Velice čtivé, napínavé až do konce.

25.04.2024 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi líbila, přestože jsem nečetla 1.díl, ale určitě si ho ráda přečtu. Knížka popisuje nelehký životni příběh mladé, ale silné ženy Sylvie Fišerové. Paní spisovatelka dobře vystihla hlavní postavy, ale i dobu sedmdesátých let. Velice čtivá knížka, určitě doporučuji přečíst.

15.04.2024 5 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Přečteno s dětmi v rámci mimočítankové četby. Za mě hezká milá knížka.

19.02.2024 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Knihy spisovatele Dana Browna mě nikdy nezklamaly. Poskytují čtenářům nejen zajímavý příběh, napětí, tajemno, ale i mnoho zajímavých informací o historii, umění, o zajímavých místech, v níž se příběhy odehrávají. Trochu jsem se této knihy obávala po shlédnutí filmu, který se mi vůbec nelíbil. Kniha předčila mé očekávání. Kromě zábavy, poučení a poznání nutí čtenáře k zamyšlení nad palčivým problémem lidstva - narůstající populace na naší planetě, přelidnění.

12.01.2024 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Poslechnuto na Českém rozhlase. Slavný román anglické spisovatelky Emily Brontëové. Příběh nenaplněné, nešťastné lásky .

28.12.2023 3 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Oddychová knížka, pohádka pro dospělé. Trošku překombinovaný děj. Po přečtení knihy Heřmánkové údolí jsem očekávala trochu něco jiného.

27.12.2023 3 z 5