Amneris Amneris komentáře u knih

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Musím říct, že stejně jako v případě prvního dílu, i u druhého dílu se mi více líbilo televizní zpracování v režii Jiřího Stracha. Pan Vašíček píše velmi čtivě a poutavě, ale někdy a pocit, že tomu ještě něco chybí. Rozhodně ale na autorovu tvorbu nezanevřu :-)

14.07.2023 4 z 5

Laskonka pro barbara Laskonka pro barbara Jana Slaninová

Na knížku jsem narazila na webu s e-knihami, zaujal mě název. Vůbec jsem nevěděla, co od příběhu čekat. Musím říct že mě to velmi mile překvapilo. Příběh rychle utíkal, klidně mohl mít pár desítek stránek navíc. Hodně mi to připomínalo styl psaní Lenky Lanczové, takže to bylo super. Milá krátká knížka na jedno odpoledne :-)

11.03.2023 4 z 5

Karel Hynek Mácha: Hrady spatřené Karel Hynek Mácha: Hrady spatřené Bohumír Mráz

Karla Hynka Máchu obdivuji, kolik toho za svůj krátký život prošel a kolik našich hradů a zámků nakreslil. Říkám si, že kdyby žil v dnešní době, tak by zřejmě natáčel videa ze svých cest na YouTube, sbíral turistické vizitky a určitě by působil jako ředitel Klubu českých turistů :-)

31.10.2022 5 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Pověsti mám ráda od dětství. Pár pražských příběhů jsem znala, ale hodně jich pro mě bylo nových. Moc se mi líbilo, že pověsti byly rozděleny podle jednotlivých pražských městských částí, takže člověk může navštívit Prahu a zároveň putovat po stopách zmiňovaných příběhů :-)

21.07.2022 5 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Na druhý díl Andělské tváře jsem byla velmi zvědavá, neboť jsem až do setkání s paní Körnerovou vůbec neměla potuchy, že existuje pokračování Andělské tváře, podle které byl natočen film. A musím říct, že to bylo místy lepší než jednička. Možná to dělá i změna prostředí, ale mělo to větší spád, někdy to bylo zbytečně natahované. Rozhodně hodnotím jako vydařené pokračování :-)

22.08.2023 4 z 5

Jak dostat tatínka do karantény Jak dostat tatínka do karantény Vojtěch Bernatský

Vojtu Bernatského mám ráda od dětství, vždy se mi líbil jeho úsměv s ďolíčky. Když jsem zjistila, že vydal knihu a navíc audioknihu, kterou sám namluvil, tak byla volba ke čtení/poslechu jasná. Ačkoliv se jedná o téma koronaviru, lockdownu a vším, co s tím souviselo, tak jsem si říkala, že je dobře, že už toto období nemusíme prožívat. Moc se mi líbily hlášky Vojtových dětí, hlavně malého Matyáška. Ráda si přečtu i další knížky :-)

15.05.2023 4 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Knížku jsem četla na střední škole, když jsem psala referát na téma verbální a neverbální komunikace. Kniha se mi velmi líbila a hlavně se rychle četla :-)

23.12.2022 4 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

U Nadi Horákové mám jistotu, že bude knížka čtivá a poutavá. A nejinak tomu bylo u Bestie z Karlštejna. Příběh o Kateřině Bechyňové je napínavý až do konce, člověk se dozví, jak fungovala politika v 16. století.

21.08.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Je to velmi příjemné a oddechové čtení, navíc se u toho člověk nasměje. Vřele doporučuji

29.12.2017 5 z 5

Ples pod Sacré Cœur Ples pod Sacré Cœur Heidi Rice

Začátek knížky byl takový nijaký, pak se to celkem rozjelo. Možná to bylo i kostrbatým překladem některých vět. Jinak je to takové mile romantické, on je milionář, ona majitelka firmy na zážitky. Prostě typická harlekýnka, na odpočinkové čtení jako dělané:-)

21.03.2023 3 z 5

Egyptské záhady Egyptské záhady Arnošt Vašíček

Knihy od Arnošta Vašíčka mám ráda a tato o egyptských záhadách mě vyloženě nadchla :-)

13.12.2022 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Stejně jako první díl byl i tento velmi čtivý, takže mi bylo líto, že už jsem zase na konci. Oproti prvnímu dílu je zde více akce, dozvíme se více o rodině Jonathana. Konec byl moc hezký, jsem zvědavá na další díly série :-)

03.11.2022 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Báseň Máj je geniálním dílem básníka a rozervaného romantika Karla Hynka Máchy, který se bohužel dočkal jen opovržení a kritiky na své dílo.

23.03.2021 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Irsko je zemí, kam se toužím podívat a proto jsem byla nadšená, když další kniha ze série Romantické útěky byla umístěna právě sem. Po prvních kapitolách jsem se zděsila, protože to vůbec o Irsku nebylo, hlavní linku zde měli Hannah a Conor, což bylo místy opravdu nudné a zdlouhavé. Popis Irska mi v této knize opravdu chyběl, z jídel se tu řešily akorát ryby. Oceňuji zmínku o sestře Mině. Doufám, ze další díly budou zase stejně našlapaný jako Kavárna v Kodani, Pláž v Chorvatsku nebo Chata ve Švýcarsku :-)

24.09.2023 3 z 5

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

Po knížce jsem sáhla, abych se ujistila, že všechny matky na mateřské jsou na tom stejně. A tato matka je na tom dvojnásobně hůř (myšleno v dobrém). Některé situace mi přišly, jako by se staly u nás doma a u některých jsem si říkala, že si je autorka vycucala z prstu, aby měla o čem psát. Je to taková oddychovka na víkend :-)

14.05.2023 3 z 5

Tři v kruhu Tři v kruhu Naďa Horáková

Kniha byla celkem čtivá, ale pořád jsem měla pocit, že je celý příběh takový nedotažený. Autorka má rozhodně lepší knihy, tuto hodnotím jako průměrnou.

11.05.2023 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Poslouchala jsem jako audioknihu v podání herce Jana Hartla. Velmi mě překvapilo, jak moc se liší kniha od filmového zpracování. Za mě je lepší film než kniha, už jen díky úžasnému hereckému výkonu Toma Hankse. Ale i tak je kniha moc milá a určitě stojí za přečtení :-)

28.11.2022 4 z 5

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Tento třetí díl série byl trochu zbytečný, stačilo ho přidat jako epilog do předchozího dílu. Na samostatnou knihu mi to přišlo opravdu krátké, čekala jsem pořádné drama nebo nějakou nehodu. Na další díl se ale těším :-)

05.11.2022 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Deník Anny Frankové jsem se chystala přečíst už dlouho, takže na něj konečně došlo. Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst, bylo pro mě těžké se orientovat ve velkém množství postav, což si asi v polovině vyprávění sedlo. Nejvíce obdivuji Annu za její literární talent a také za to, že je kniha i vtipná, což vzhledem k době, kdy deník psala je opravdu úžasné. Jen mě mrzí, že vztah Anny s Petrem nemohl mít pokračování, byl by to krásný šťastný konec té šílené války. Co se však Anně podařilo je to, že se stala slavnou spisovatelkou, jak si přála. Snad se tato zvěrstva na lidech nebudou opakovat...

11.03.2022 4 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Knížku jsem objevila úplně náhodou, takže jsem netušila, o čem vlastně bude. Musím říct, že jsem se začetla od první stránky. Jane Austenovou jsem taky jako autorku objevila teprve nedávno, takže mě pátrání po dopisech a činnost spolku opravdu bavilo. Mrzí mě ten useknutý konec můžeme hlavně rozhodnutí Emmy, že se nakonec rozhodla takhle. Jsem zvědavá na druhý díl série, snad bude stejně dobrý :-)

26.07.2023 4 z 5