Egyptské záhady

Egyptské záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9677/egyptske-zahady-9677.jpg 4 86 14

Co se nachází za zapečetěnými dveřmi Velké pyramidy? Kdo spočíval v obřím sarkofágu na hoře Toth? Kým byla tajemná bytost ze Sakkary? Bude odhaleno poslední tajemství faraona Tutanchamona? Kde jsou ukryty tajné knihy boha Thowta? Arnošt Vašíček ve svých knihách vychází především z poznatků, které získal na desítkách badatelských cest. Proto může záhady, jimiž se zabývá, doložit množstvím původního faktografického materiálu.... celý text

jana1976
30.01.2024 4 z 5

Tak bych chtěla každé té záhadě přijít na kloub....

Adapa
11.02.2023 4 z 5

Jedna z lepších záhadologických knížek pana Vašíčka.

Velmi dobře se to čte, zpříjemnilo mi to cestu vlakem. Je to taková jednohubka na rychlé přečtení.

U této knížky jsem poprvé u pana Vašíčka měl pocit, že se snaží napodobovat Dänikena, trochu mi to k němu nesedělo, proto nemohu dát plný počet hvězdiček.

Nejvíce mě z této knížky zaujala myšlenka, že Tutanchamon byl ve skutečnosti žena. S touto teorií jsem se setkal poprvé. Je to tam podloženo tolika důkazy, že mi to pořád vrtá hlavou a říkám si, že si k tomu budu muset něco vygooglovat, že to přeci nemůže být pravda :)

Zajímavá mi přišla také teorie o původu boha Thowta. Ovlivněn Sitchinem ho mám spojen s Anunaky, sumerskou mytologií. Pan Vašíček přichází z teorií, že Thowt přišel z oblasti potopených měst v okolí japonské Okinawy.

Rozhodně doporučuji k přečtení.

Amneris
13.12.2022 5 z 5

Knihy od Arnošta Vašíčka mám ráda a tato o egyptských záhadách mě vyloženě nadchla :-)

jprst
17.11.2022 4 z 5

Příjemná záležitost, pokud vyloženě nehledáte jediné možné a uvěřitelné vysvětlení. Komu sedí Dänikenův styl vysvětlování záhad, ten si tuhle publikaci dokáže užít.

hu_87
09.10.2021 4 z 5

Skvěle zpracované téma, ve kterých jde zase o nějaké načrtnutí nějakých možných podivností a záhad. Bonusem jsou různé fotky či obrazové přílohy. Mně osobně se knížka líbila, i když samozřejmě by mohla být teoreticky obsáhlejší a nevím co ještě. Jako úvod či stručné načrtnutí problematiky je to dostačující.

Jana86
01.01.2021 4 z 5

Pro milovníky záhad a tajemného Egypta je to ideální knížka. Pro ty, co jen prahnou po vědění a vyznají se v dynastiích faraonů, je to hodně zajímavá knížka. Za mě 4*.

danny_21
20.06.2020 3 z 5

Tajemný Egypt je tajemným především přítomností samotných pyramid, které jsou jeho největší záhadou. Prozatím nikdo nedokázal uspokojivě vysvětlit původ a účel těchto staveb nemluvě o tom, jakým způsobem byly vůbec postaveny - všeobecně přijímanou teorii o vytěžených blocích kamene za pomocí primitivních nástrojů, stotisícových skupinách dělníků tahajících až několikaset tunové bloky po dřevěných kůlech lany a vršící je do stometrové výšky s matematickou přesností, kdy mezi spáry nelze ani vložit ostří nože, prostě neberu :-) . Vašíček přidává i další záhady ohledně tajemných chodeb, původu božských postav, spekulací o pohlaví Tutanchamóna ( nicméně už vyvrácené genetickými testy ) a další více či méně zajímavé spekulace - 70 %

Killingjoke
16.03.2020 4 z 5

Mám rád tématiku starověkého Egypta a občas si také rád přečtu něco o záhadách. A právě starověký Egypt je neuvěřitelnou studnicí nejrůznějších záhad, teorií, nesrovnalostí a smyšlenek. Knihu Arnošta Vašíčka jsem si zvolil z jednoduchého důvodu, je to prostě odpočinková kniha, žádná těžká věda či temný román, na jaké v současné, pro lidstvo těžké zkoušce, vážně nemám chuť. Ale aby nedošlo k omylu, ony ty informace v téhle knize nejsou vždy jen zábavné, zvláště pokud o dané tématice něco víte. To se potom musí člověk zamyslet, jak moc pravdivá je oficiálně sdělovaná pravda a kolik toho ještě o starém Egyptě nevíme, či jsme nedokázali odhalit. U spousty informací prostě selský rozum bije na poplach. Arnošt Vašíček napsal knihu ve stylu jaký je u něj znám jak z jiných knih, tak televizních dokumentů. Propojuje různé teorie a hlediska, které však mnohdy až podezřele sedí dohromady, ovšem v opozitu obecně prezentované egyptologii. Že se to nemusí líbit všem? To je samozřejmé. Mě osobně kniha hodně bavila a svůj hlavní účel pro který jsem po ní sáhl, tedy pobavit se egyptskými záhadami, rozhodně splnila...

P.S. Doporučuji výtečný dokument "Tajemství pyramid". Pochopíte, že ne vše je tak, jak se nám snaží egyptologové tvrdit, protože mnohé oficiální postoje a data jsou z hlediska logiky prostě "nemožné" ;)

icewind
10.09.2019 3 z 5

Na oddych ideální, nemám ambice ani prostor se dále pídit po dalších detailech zde uvedených nástinů jednotlivých záhad, ale vzhledem k tomu, že většinu uvedených míst jsem měl možnost navštívit, autor mi vcelku galantně připomenul čeho všeho jsem si si tehdy nevšimnul resp. o čem jsem neměl vůbec tušení, že by mohlo byt předmětem nějakých záhad. Kromě pyramid samotných ovšem....ty byly pro mě záhadou už dávno.
Kniha opět nikoho nepřesvědčuje o nějaké jediné pravdě, nabízí různé pohledy, jak s tím naloží čtenář je na něm.

blackisis
09.08.2019 3 z 5

Prostě mám toto téma ráda a autor ho zvládá na jedničku. Díky.

dominika2585
05.04.2018 5 z 5

Ráda čtu knihy o všelijakých záhadách, a když se objevila kniha přímo o těch egyptských, musela jsem ji mít. Zajímavé záhady, o spoustě člověk nemá ani tušení. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět zase něco nového. Hodnotila jsem první 2. díl, takže můžu říct, že mě jednička bavila víc :)

otroson
05.01.2016 4 z 5

Autora znám. Není to sice Velikovsky, ale oceňuji něco jiného.
Stejně jako Däniken se ani tak nesnaží záhady vyřešit, jako spíše na ně upozornit.
Hele, v Egyptu je spousta zajímajích starověkých věcí. Tvrdí se o nich X, ale větší smysl dává Y nebo Z...
Teď už víte, že to existuje. Jestli Vás to zajímá, zjistěte si o tom něco...
Vzpomínám si, jak jsem asi před 10 lety něměl páru o pyramidách v Číně a pak je hledal na Google Earth... A skutečně našel....
Pěkná kniha.

honajz
12.10.2012 2 z 5

Poněkud povrchní slepenec různých názorů, které se hodí do krámu, a igonorování těch, jež se do krámu nehodí. Třeba u Tutanchamonovy kletby si povšimněte, že jsou zahrnuta úmrtí v nerozlišeném časovém období a všech možných archeologů, co zrovna běhali v té době po Egyptě, ale v hrobce Tutanchamona ani nebyli. Suchá fakta mluví o něčem jiném, než co se píše v knize. Při otevření hrobky bylo 26 lidí. Z nich do roku 1934, kdy se poprvé jistý Herbert Winlock začal kauzou zabývat, zemřelo šest lidí, většinou na následky chorob, jakými Evropané v Egyptě trpěli často, nebo podchlazením. Nezapomeňme, že ještě nebyl objeven penicilin a že lékařská péče v Egyptě byla mizivá. Při otevírání sarkofágu bylo 22 lidí, z nich za 12 let zemřeli dva lidé. U rozbalování mumie bylo 10 lidí – do roku 1934 nezemřel nikdo. Carnarvonova dcera zemřela až v roce 1980, někteří další účastníci dokonce ještě později. A takhle je to prostě v knize i s ostatnímmi předkládanými spíše názory než fakty.

Dandulka
10.03.2012 5 z 5

Mám moc ráda tyhle knihy o záhadách, čtou se opravdu jedním dechem.