Amneris Amneris komentáře u knih

Máma, co ráda chodí Máma, co ráda chodí Eliška Kopicová

Knížku jsem dostala od manžela k Vánocům i s milým věnováním od autorky. Sledovala jsem její putování na Instagramu, každý den přidávala příběhy z cesty a fotky. A svoji cestu z jihu na sever republiky se rozhodla sepsat a vydat v knižní podobě. Za 21 dní ušla 512 km se dvěma dětmi a cyklokočárem. V knížce popisuje, jak každý den probíhal, kolik ušla km a nechybí ani fotky z putování. Mimo jiné autorka sepsala i věci, které měla pro sebe a děti s sebou, jak řešili ubytování, hygienu nebo jídlo a co jí a dětem cesta přinesla. Za mě je knížka super, hezky se čte a hlavně má člověk chuť taky někam vyrazit a objevovat nové místa :-)

13.01.2023 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tuto knížku mám moc ráda, četla jsem ji několikrát, třeba během nemoci nebo o prázdninách. Ráda ji budu číst svým dětem.

07.12.2019 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Jako první jsem četla druhý díl této série, takže jsem to teď napravila. A vlastně to ani nevadilo. V tomto díle se setkáváme se dvěma dívkami - Laděnou a Kamilou. Obě zažívají veselé i smutné věci ve svých životech a vždy se s nimi vyrovnají po svém. Musím říct, že tento příběh se mi od pani Körnerové moc líbil, stejně jako druhý díl :-)

25.06.2023 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Knížky od této spisovatelky jsem si oblíbila, takže jsem se na další moc těšila. Až v průběhu čtení jsem zjistila, že jde o druhý díl, ale mně to nevadilo. Samotný příběh byl velmi silný, vypráví ho dvě ženy - Kamila a Ilona. Shodou okolností byla u nás v knihovně beseda s paní Körnerovou a říkala, že tato série je naprosto autobiografická, takže se jedná o skutečné příběhy. Teď si přečtu i první díl, abych měla příběh kompletní :-)

14.06.2023 5 z 5

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

První díl se mi líbil víc. V tomto mě trochu mrzelo, že Helenina sestra Kristýna nedostala větší prostor, přišla mi jako zajímavá postava s dobrým potenciálem. Jinak jde opět o čtivou knížku, i když pasáž o únosu Bohunky mě moc nebavily.

14.04.2023 4 z 5

Radosti a strasti single ženy Radosti a strasti single ženy Eva Dolejšová

Knížku jsem našla náhodou v aplikaci Bookport, když jsem projížděla knižní novinky. A jelikož měla žlutou obálku, která se hodí do čtenářské výzvy, nebylo co řešit. Autorku ani její knížky jsem neznala, o to víc jsem byla zvědavá, co mě čeká. Od první stránky jsem se začetla a velmi jsem se bavila. Bylo mi líto, že už je konec, protože knížka velmi rychle plynula a příjemně se četla, prostě taková pohodová rychlovka ze života. Určitě si přečtu i další knížky :-)

06.01.2023 5 z 5

Moře, objevy, staletí Moře, objevy, staletí Aleš Skřivan

Jde o úžasnou ucelenou publikaci, která obsahuje všechny objevné plavby v naší historii. Člověk si ani neuvědomí, jak velké množství území bylo díky zámořským plavbám objeveno a kolik nových potravin díky nim dnes bereme tak, že jsou v našich zemích odjakživa. Jediné, co mě na knize mrzelo, že neobsahuje žádné mapy, které by ukazovaly, jakými cestami mořeplavci pluli.

13.12.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak tento díl Aristokratky se opravdu povedl. Od začátku jsem se skvěle bavila a nejvíc mě bavily hlody paní Tiché. Na avizované pokračování jsem opravdu zvědavá :-)

11.01.2021 5 z 5

Tajemství císařovy milenky Tajemství císařovy milenky Naďa Horáková

Paní Horáková píše velmi čtivé historicko-romantické příběhy, zasazené do reálných histockých událostí a ani tato kniha nebyla výjimkou. Tentokrát je to příběh z období vlády Rudolfa II. a jeho tajné milenky, která musí odejít od dvora. Na panství, kam se přestěhuje se odehrávají další příběhy, které nakonec mají společné vyústění. Kniha se četla velmi svižně, v částech s Kateřinou a jejím příběhem jsem se prakticky nemohla odtrhnout. Velmi se těším na zbytek knih, co mi od autorky zbývají a hlavně na novou knihu, která má vyjít v květnu :-)

28.03.2023 4 z 5

Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku Jan Hocek

Knížku jsem koupila jako dárek k Vánocům. Osobně se mi vybrané výlety líbily, na některých místech jsem byla a zbytek bych ráda navštívila. Pokud hledáte tipy na zajímavá místa v Čechách a na Slovensku, pak je tato kniha super průvodce :-)

23.12.2022 5 z 5

Krkonoše známé i neznámé Krkonoše známé i neznámé Petr David

Knížka je skvělým průvodcem po našich nejznámějších a nejhezčích horách Krkonoších. Líbilo se mi rozdělení na jednotlivé oblasti. Každá kapitola měla mnoho zajímavých tipů na výlety a k tomu se člověk dozví i něco z historie této oblasti. Rozhodně doporučuji přečíst :-)

16.12.2022 5 z 5

Andělská tvář 1 Andělská tvář 1 Hana Marie Körnerová (p)

Jako první jsem viděla stejnojmenný film, který se mi velmi líbil, i když nemá zrovna nejlepší hodnocení, možná je to režiséremTroškou (jeho filmy mám ráda). Při sledování jsem si říkala, ze mi v tom filmu něco chybí, jakoby část prostě byla useknutá. A teď už chápu, proč tomu tak bylo. Kniha je mnohem obsáhlejší než film, hlavní postavy jsou vykreslené jinak. Velmi mě překvapil konec. Jsem zvědavá, o čem bude druhý díl.

06.08.2023 5 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Naďa Horáková prostě umí psát tak čtivě, že se od příběhu nedokážu odpoutat. Stejně tak tomu bylo i v případě této o nové knížky. Setkáváme se s Jirkou a Emou Šubrtovými, kteří opět pátrají, tentokrát po ukradeném obrazu. Velmi se mi líbilo spojení historických událostí s esoterikou. Doufám, že paní Horáková brzy napíše další knihu :-)

05.07.2023 5 z 5

Kopyto, Mňouk a černá magie Kopyto, Mňouk a černá magie Miloslav Švandrlík

Příběhy žáků Kopyto a Mňouka jsou vždy zárukou skvělého a pohodového čtení a ani tato kniha na tom není jinak :-)

05.04.2023 5 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a shodou okolností se mi hodila do letošní čtenářské výzvy. Příběh je o mladé ženě Viole, která získala dědictví v podobě domu s vinným sklepem a vinohrady po dědovi z malé moravské vesnice, o kterém vůbec nevěděla. I přes počáteční problémy a výsměch některých lidí se ji podaří proniknout do tajů vinného řemesla a ještě vyřeší záhady okolo nejasných úmrtí... Kniha se četla dobře, jen některé pasáže byly příliš dlouhé a klidně bych je v příběhu vypustila. Konec se mi líbil, doufala jsem, že to takhle dopadne. Kdo hledá odpočinkové čtení, kde je tajemno, napětí, trochu erotiky a dobré víno, tak si knihu určitě přečte :-)

12.02.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Na poslední díl Aristokratky jsem se moc těšila, hlavně po vydařeném díle v Nizozemsku. Ale mám pocit, že tento díl byl trošku natahovaný, hlavně některé opakující se pasáže mi vadily. Co mě ale pobavilo, tak byly Josefovy povídky a samozřejmě alternativní konec :-)

Pacholek odchází a kastelán konečně vytáčí správné číslo. Ze sluchátka se ozve: ,,Pozdrav pánbůh, dovolali jste se na tísňovou linku. Pokud se u vás vzbouřili poddaní, stiskněte jedničku, pokud u vás propukl mor, stiskněte dvojku, chcete-li nahlásit kacíře, stiskněte trojku, v případě tureckého vpádu stiskněte křížek a modlete se otčenáš...''

22.11.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Obě části knihy byly úžasně napsané. Všechny tři hlavní hrdinky byly každá svým osudem zajímavé. Hlavně Kamila mi byla asi nejvíc sympatická. Pevně doufám, že paní Körnerová brzy napíše novou knížku :-)

25.06.2023 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Obálka knihy se mi moc nelíbila, ale zaujal mě název. A knížka velmi mile překvapila. Příběh Květy a Jiřiny, které se řízením osudu setkají a společně si plní své sny. Musím říct, že jsem knihu přečetla na jeden zátah, hrozně se mi líbil styl psaní i příběh. A jelikož má příběh pokračování, tak se do něj rada začtu :-)

02.06.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka pro mě byla prvním seznámením s touto autorkou, a musím říct, že to bylo setkání velmi milé. Hned od začátku mě příběh vtáhnul, nejvíce se mi líbila dánská část. Měla jsem chuť sbalit kufry a vyrazit do Kodaně :-) Trošku mě mrzí ten useknutý konec, ale jako odpočinkové čtení pod dekou s teplým čajem je to ideální.

01.02.2022 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Sbírku básní Maminka mám ráda už od základní školy a nejraději mám báseň Dopis mamince, kterou jsem často recitovala na soutěžích. Při čtení se mi vždy líbila jemnost a něha veršů, které pohladí po duši.

05.01.2020 5 z 5