Amifa Amifa komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako vzdy, nezklamala. Klasicka klasika - mam ty basne, i pres jejich pochmurny ton, rada.

15.11.2020 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Uf, od této knihy se prostě po prvních 20 stránkách nedalo odejít. Ještěže máme to konarovirové volno, prostě jsem to musela dočíst. Ubulená a plná dojmů jsem ve 3:52 ráno otočila poslední stránku. Děkuji za knižní výzvu, protože bez ní bych se ke knihám od paní Chamberlainové nedostala, a jakože zatím všechny stály za přečtení.

07.04.2020 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nádherný čtivý příběh z konce 1. světové války se smutným koncem, který vás chytí u srdce. Čtu po několikáté a vždy se slzami v očích.

29.12.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc hezka kniha, valka opet z trochu jineho pohledu.

07.07.2020 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Tak tato kniha mi doma leží snad už 25 let (asi od mých 10 let) a nikdy jsem se k ní nedostala, nějak mě nelákala, myslela jsem, že to bude něco jako Ostrov pokladů. Nyní jsem jí vytáhla, že jí budu číst dcerám. A jsem z knihy unešená, chtěla bych být na místě Vlaštovek a zažívat jejich dobrodružství. Jak si dokázali vystačit jen se svou fantazií a tak si užít spoustu zábavy. No už máme vypůjčené další díly a asi se víc těším já než děti :-)

05.12.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nádherná kniha - čteno jedním dechem

29.01.2021 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Velmi čtivý příběh s nádherným koncem. Chvíli jsem se bála, že to dopadne jinak :-)

19.04.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jak je v předešlých komentářích, je zde vidět jaký je kontrast, když popisuje stejnou událost oběť holokaustu a nacista. že kniha dopadne, tak jak dopadla, jsem tušila od prvního nahlédnutí Sage do spisu. Velmi pěkná kniha

26.03.2021 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Opět a zase velmi čtivá kniha. Ze začátku jsem si myslela, že se stalo úplně něco jiného než se stalo :-) Moc se mi líbí autorčin styl, kdy až s poslední stránkou máte teprve skládanku poskládanou.

29.11.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Smutny a zaroven zabavny pribeh. Moc hezka kniha.

21.08.2020 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Opět pohled na válku z trochu jiné strany. Moc se mi příběh i styl psaní líbil. Stojí za přečtení.

29.07.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásné, a jak píše Terezzzz níže, také jsem poslední stránky probrečela.

03.10.2022 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

To nevadí, že jsme něco udělali špatně, důležitý je umět to okecat a hlavně se za vše pochválit. Co mi to jen připomíná ... ? Toť pohled dospělého :-) Dcera byla z knihy celá pryč - nejvíc jí dostal být vytahovaný na radnici. " Mami vždyť ho uškrtí, copak je to nenapadlo? Vždyť jsem to říkala, chudáček! Mami a proč říkají, že jsou chytří, když jsou úplně blbý? No co na to říct - snad jen "Zvykej si, holka!

30.10.2021 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Příběh ze života, s trochu zvláštním koncem. Perfektně popsané myšlenkové pochody - jak stejnou věc oba brali úplně jinak. Velmi mi to připomíná příběh mé spolužačky, která bohužel díky podobné situaci skončila v protialkoholní léčebně.

12.07.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Pro mě zatím "nejhorší" kniha o holokaustu - myšleno z pohledu mých pocitů při čtení, pokusy na dětech a na ženách ( a vůbec na všech) mě velmi zasáhly. Zatím jsem všechny knihy s podobnou tématikou zvládala docela dobře, ale tuto jsem musela docela rozdýchávat. Jinak úžasně napsaná čtivá kniha.

21.05.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Až do poslední chvíli vlastně nevíte co se komu stalo, skvěle napsané, čtivé.

15.09.2020

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Pekna kniha, zajimava zapletka, i kdyz jsem tak nejak od zacatku tusila, jak kniha skonci. Ale i tak napinave do konce.

23.08.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Moc hezka kniha. Doporucuji.

09.08.2020 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Super knizka, je fajn, ze tu jsou i postavy z predeslych knizek. Zajimavy pribeh, kdy sice od zacatku tudite jak to bude dal, ale i tak hltate stranku za strankou :-)

19.07.2020 5 z 5

Klub Lysek Klub Lysek Arthur Ransome

Nikdy by mě nenapadlo, že v šestatřiceti letech objevím takový poklad. Naprosto jsem se do knih Arthura Ransoma zamilovala. Až mě mrzí, že jsem je nečetla dříve.

27.04.2022 5 z 5