Amelie Amelie komentáře u knih

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

kouzelna, nadherna, poeticka a sentimentalni... netvrdte mi, ze tohle male kouzlo neni originalni

10.02.2011 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

omg omg... dalsi dil nezvladnu... a to sem si rikala jaka sem hridinka, kdyz sem zvladla predchozich pet dilu a twajlajt sagu *headshot*

10.02.2011

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

kniha nezaujala, nedojala... umirala jsem nudou a nedokazala jsem se zbavit dojmu ze 60 stranek z 80ti si hlavni hrdina stezuje, ze se mu nepostavil a obtezuje vsechno, co ma sukne, aby mu potvrdily, ze je chlap jak se patri... pokud by na konci nepadl, padla bych ja...

10.02.2011 2 z 5

Přitažlivost 1 Přitažlivost 1 Maki Murakami

K tomu se da napsat jen jedno "Yuuuuuukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"
aneb rozkosny pribeh sladkyho ruzovovlasyho ukeho a jeho sadistickeho semeovateho pana spisovatele... takovych ukat byt vic, svet by splysovatel a vsichni bysme povinne zacali poslouchat uchylny japonsky kapely... ale co, pohadka pred spanim jeste nikoho nezabila a divat se na dve kresleny bukvicky jak soulozi, kde se da, neni vubec spatna varianta :D

10.02.2011 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozbresk je kniha o tom jak Bella chce soulozit ale jeji 100 nebo kolika letej panic ne... skonci to porodem, smrti, zvastama o tom jak je bella dokonala a jakej je vlkodlak (oh pardon, shapeshifter) pedofil... i pres silenost obsahu musim priznat, ze se toto cetlo lepe a rychleji, jen nevim jestli to bylo zlepsenim urovne psani pani Meyer nebo vidinou brzkeho konce (potlesk a lexaurin)

31.01.2011 2 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

prvnich 300 stranek Bella chodi po lesem a rozjima o Edwardovi a dalsich 200 stranek o Jacobovi...

31.01.2011 1 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

v dnesni Twilight dobe, je tohle trochu jiny kafe!! a je to jen dobre :) sex, vrazda, sex - co vic si prat?

18.01.2011 4 z 5

prekrasna kniha s uzasnymi ilustracemi... dokonalost, naivni svet male Alenky, kterou bych si prala byt, mne naprosto pohltil.

03.12.2010

Zrazená Zrazená Kristin Cast

prosim probodnete Zoey Redbirgovou. ma kerky, no a co?

03.12.2010 2 z 5

Označená Označená Kristin Cast

neskutecna slatanina vseho moznyho i nemoznyho a moje dokonala predstava o typickych upïrech ala Dracula byla znicena... ale ne, ona je husta, ma kerku mezi ocima... pozitiva knihy: ma to supr prebal

03.12.2010 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

bohuzel, presne na tomto clovek vidi, ze i naprosty idiot s neskutecne oemzenou slovni zasobou a fantasii dokaze vydelat sileny prachy, jen proto, ze upiri prave frci a ma to supr prebal...

03.12.2010 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

OMFG!!! jeste dva dily... premyslim nad tim jak nekdo muze rict, ze to ve forme ani v napinavosti nezaostava za prnim dilem... on uz prvni dil byl v tomto extremne ubohy... a o filmech se radsi zminovat nebudu...

03.12.2010 odpad!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

jednoduchost pribehu i formy na maximu... chvilemi nesmyslne zvatlani... hrdinka - toatalne duta astmaticka. omg... po precteni a shlednuti filmu mam pocit, ze to byl naprosto ztraceny cas meho draheho zivota... a at mi nikdo nerika, ze na tom mam plnou hubu kecu, kdyz jsem to necetla... ja to cetla a citim se jako hrdinka, ze to na me nezanechalo nasledky. nechapu, ze to muze mit jeste dalsi tri pokracovani... ale ja se nebojim, ja jedu dal

03.12.2010 1 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

dost narocna cetba, plno prazvlastnich sonetu a nekolik tezko pochopitelnych basni... cekala sem neco vic, zaujala snad jen nejznamejsi Mrsina, ktera dava trochu smysl a Duse vina (ci jak se to jmenovalo)... ale neni spatne si to precist, pokud mate cas tak radsi vickrat, aby to dalo smysl

30.11.-0001 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

potkali se, vodili se za ruce, umreli... o tomhle a nicem jinem - nuda... nemelo to poutave popisy, vasen, nic... povinna cetba je proste povinna cetba - ne zabavna cetba

30.11.-0001 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

My fair lady bez happy endingu jaky zname s Audrey Hepburn :)

30.11.-0001

Red Meat 1. Red Meat 1. Max Cannon

genialni... Bug-Eyed Earl je srdecni zalezitost

30.11.-0001 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

stupidni dialogy, neustale se vraceni k predchozim dilum, hlavni hrdinku byste nejradsi kopli do hlavy aby se vzpamatovala (prinejhorsim ji propichli kulem a urizli hlavu), protoze je az nejak moc sebevedoma a presvedcena o tom, ze prave ona spasi svet... Ne ona opravdu neni Superman ani Wonder woman... na konci tohoto dilu se ji jen vysmejete jak na svou blbost doplaci... ("ale ja jsem panna... jsem behna... nejsem zadna devka... jsem behna... nejsem behna... spim s ucitelem... miluju heatha... bez erika nemuzu zit...") zastrelte ji prosim... neustale michani scen kde si decka hraji s zivly s uvzdechanymi pubertaky, kteri se snazi byt cool a trendy... dva predchozi dily se daji bez problemu prekousnout, nepremysli se moc u toho a rychle se to precte (napriklad to skvele vyplni pauzu v praci) ale hlavni hrdinku nenavidite a rikate si proc to vlastne ctete... prosim jen o jedno SOUPNETE JIM DO TE JEJICH SKOLY BUFFY AT VI KDO JE TEN VYVOLENEJ!

30.11.-0001 1 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Prvni povidka vede :)

30.11.-0001 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

jako milovnici filmoveho zpracovani s Audrey Hepburn v hlavni roli, me tato kniha prekvapila. Cetla se jednim dechem, avsak nebyla to takova pohadka jakou jsem ocekavala.

Perfektni kombinace: Truman Capote - Breakfast at Tiffany´s + Breakfast at Tiffany´s (film, 1961) + Deepl Blue Something - Breakfast at Tiffany´s (song)

30.11.-0001 4 z 5