alva1 alva1 komentáře u knih

Světlo v pralese Světlo v pralese Willy Alexandrovič Petrickij

Krásná kniha o životě velikána, který v Africe žil a pracoval a to tak, aby pomáhal. Narozdíl od jiných, kteří v Africe drancovali a bohatli.

08.05.2018 5 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Knihu jsem si koupila, protože jsem byla v létě v Alpách a byla jsem zvědavá. Také se mi líbila obálka knihy. Na knize je uvedeno: Silný román o neopětované lásce, záhadné vraždě a strhujícím pátrání. Pátrání v příběhu určitě nebylo strhující a příběh sám o sobě jednoduchý: láska a vražda. Připadalo mi, že některé části jsou roztahané a opakující se. Ale asi to tak v tomto prostředí a rozpoložení hlavního hrdiny mělo být. Nicméně po dočtení jsem nemohla začít číst další knihu, zůstává mi v hlavě.
"Osmdesátiletý muž hledající...ano, co vlastně? "

17.11.2017 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Mě to nebavilo. Přeskakovala jsem odstavce, abych to už dočetla.

02.05.2020 2 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Tato jejich kniha patří mezi ty slabší.

07.04.2020 3 z 5

Tygři z Mompracemu Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Tak to byl úlet. Seriál jsem milovala a knihou jsem si chtěla zavzpomínat. Dnes mi připadá ten příběh o ničem, hodně naivní, ale úsměvný.

25.08.2019 2 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Milé, veselé až groteskní čtení. Umím si to představit jako pěknou americkou romantickou komedii. A už se na ní těším. :-)

04.01.2019 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Úsměvné čtení.

16.11.2018 3 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Velmi milé a pohodové letní čtení.

29.07.2018 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Knihu jsem poslouchala v kuchyni při vaření, jinak bych ji asi nedočetla. Pro mě ztráta času. Nepřinesla mi vůbec nic. :-(

30.10.2020 1 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Romantické, milé a vtipné čtení.

22.02.2019 5 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Cizinec snažící se odhalit, kdo stojí za mizením místních dívek a žen. Příběh se pozvolna rozvíjí, ale závěr knihy byl rychlý a konec mi přišel useknutý. Něco mi na konci chybělo.
Pocit bezmoci musí být strašný, když Vám zmizí dcera, sestra, maminka, kamarádka a nikdo Vám nepomůže a nikoho to vlastně ani nezajímá.

16.03.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Život z doby socialismu vyprávěný tak, jak jej viděla malá Helenka. Přìběhy jsou milé, úsměvné, ale některé také k zamyšlení. Není to úplně má oblíbená četba, ale některé kousky byly :-) chuťovky.
Ale zase voni děti věřej všelijakým hloupostem jako třeba, že Jana Husa ve filmu Jan Hus, co se mi moc líbil, musel hrát trestanec odsouzený k smrti, protože ho nakonec upálili.

04.10.2017 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Je to první detektivka, kterou jsem od tohoto autora přečetla a ačkoliv jsem správně odhadla, kdo zabil sestru hlavní hrdinky, autor spřádal nitky příběhu tak dobře, že finále pro mě bylo velkým překvapením. Rozhodně si další detektivky od tohoto autora přečtu.

23.02.2017 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Knihu jsem dočetla s velkým přemlouváním. Nebavila mě.

03.11.2018 2 z 5

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Tato kniha z edice SRDCOVKY se mojí srdcovkou nestala.

17.08.2018 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Četla jsem některé předchozí díly série a líbily se mi. Tato kniha mi nesedla, přišla mi naprosto nechutná.

28.03.2018 2 z 5

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Jeanne Kalogridis

Tento historický román, jsem si přečetla po přečtení anotace a Vašich milých komentářů. O Florencii a této době jsem nic nevěděla a autorku jsem dosud neznala. Ke knize jsem přistupovala opatrně, nesměle a bez velkého očekávání. Nicméně kniha sama se mi odvděčila krásným a milým příběhem. Hlavní hrdince jsem přála, aby došla svého štěstí.

21.12.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nenadchne ani neurazí.

18.10.2017 2 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Knihu jsem přečetla jednim dechem. Od začátku až dokonce je tempo téměř zběsilé.

11.02.2017 4 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Pro mě nejlepší povídka Akvarely.

07.12.2019 4 z 5