AltaMari Online AltaMari komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Stačí se kouknout na štítky a člověka až zamrazí: tohle všechno tam je? To bude tedy hustý kokteil! Ale jo, autorka má zajímavý, čtivý styl, takže nezahltí. V knize je spousta žen a klišé, ale taky černý humor, napětí, romantika, překvapivé zvraty, a trošku nastavené zrcadlo matkám předškolních dětí (ruku na srdce, také jsem se kdysi přistihla, že "řeším" (ne)pozvání šestileté dcery na narozeninovou oslavu). Vypadá to, že i u protinožců funguje společnost podobně jako u nás...

14.03.2019 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Úžasný název i obálka pro tyto tropické dny... Je to čtivá a nenáročná detektivka s kapkou romantiky, zápletka je řádně zapletená a rozuzlení kvalitní. A jelikož autorka na konci ponechává pootevřené osudy hlavních hrdinů a jejich blízkých - neodolám a jdu si přečíst další knížku od C.L.

03.08.2018 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět skvělý čtenářský zážitek. Temný příběh jak má být, střídání minulosti se současností, děj vyprávěný v ich-formě různými postavami, takže se chvílemi ztrácíte v tom, kdo je kdo ... a na konci do sebe vše zapadne.

17.01.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Také jsem měla problémy se začátkem, zdál se mi natahovaný. Pak jsem viděla film, který byl velmi dobrý, a knížku jsem četla téměř nonstop. Vynikající zápletka, seversky mrazivé kulisy, násilí, sex, švédská trojka (téměř), jedna kočka... a hackerka Lisbeth mě okouzlila. Proste líbivé i propracované dílko, 5* si zaslouží.

19.05.2017 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Úžasná kniha! Vtipná, citlivá, člověk by se do těch paisanos se širokým srdcem a prázdnou kapsou okamžitě zamiloval! Čtu ji čas od času zas a zas a vždy u věty "X se rozhodl, že pro Y udělá někdy něco hezkého" se usmívám v předtuše úžasných lumpáren.

06.05.2016 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Bachman ani King nezklamal :o)). Velmi dobrá zápletka, trochu jsem se bála, že se "rozplizne", ale napětí vydrželo. Líbila se mi ubývající váha v názvech kapitol. Je to skvělá oddechovka a čte se jedním dechem.

16.03.2016 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Autorka tu těch postav a možných zápletek ale nastřílela...až moc, škoda. Charaktery se mi zdály ne úplně promyšlené, se vším byly rychle hotové. Přespříliš emocí. Dávám 3 a půl * za čtivost a napětí, ale na další knížky autorky se nechystám.

17.04.2023

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Byla jsem zvědavá, co je to za takhle oblíbenou fantasy knížku (několikrát mezi TOP 10 nejprodávanějšími a nejčtenějšími knihami). Námět je lákavý, zpracování přímočaré a čtivé, nicméně jak Nora začala střídat životy jak na běžícím pásu, začalo to být trochu stereotypní. Konec to o dost vylepšil.

17.05.2022 4 z 5

Realita násilí - K čemu jsou bojová umění ve skutečném světě Realita násilí - K čemu jsou bojová umění ve skutečném světě Rory Miller

Jsem mírumilovný tvor a násilí se mi protiví. Přesto si mě tahle knížka našla a naprosto mě uchvátila. Je plná myšlenek, metafor, úvah, různých úhlů pohledu... a jsou zde i osobní vyznání autora a jeho nadhled a humor, spolu s pragmatickými zkušenostmi velitele zásahové jednotky. Je tu boření mýtů... například o tom, že násilí vypadá jako scény z filmů s Bruce Leem nebo že když máte černý pás v karate, nic se vám nemůže stát. Je tu spousta vysvětlení, proč je tomu jinak. Doporučuji všem, i těm šťastlivcům, kteří se s reálným násilím nikdy nepotkají.

“Jste takoví, jací jste, ne jací si myslíte, že jste. A násilí je takové, jaké je, ne jaké vám vyprávěli, že je.”

11.05.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje druhá kniha od L.Moriarty. Psaná čtivě, jako oddechovka dobrý. Ale: postavy jako by vypochodovaly ze Sedmilhářek; paničky střední třídy, které žijí školními besídkami, narozeninovými oslavami svých dětí, návštěvami posilovny (ano, a zde navíc Tupperware seancemi). Jsou milující, akční, empatické, cool ... Muži zde hrají druhé housle a zhusta se chovají jako pitomci. Trochu nefér...

25.07.2019 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Opravdu dobrý černý humor. Kousky typu vlepování okýnek do filmů, dochucování jídel v hogofogo podnicích či "příspěvek" Marliny matky k podnikatelské aktivitě hlavních hrdinů mě dost bavily. Jinak ale příběh k popukání rozhodně není, nicméně stojí za to ho dočíst až do konce, který ale zřejmě koncem není, když už autor napsal druhý díl... Doporučuji.

18.06.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ono asi není lehké najít v detektivním žánru něco neotřelého, "co tu ještě nebylo". Podobné pološílené konstrukce jsem opravdu u nikoho jiného nečetla.... Hned na začátku jedno tělo sešité ze šesti mrtvol, k tomu seznam dalších šesti "čekatelů na smrt", detektivové i další účastníci chovající se poněkud nestandartně... Vadila mi i autorova sáhodlouhá a občas nepřehledná souvětí , takže jsem myslela, že knihu na 30. stránce odložím. Dál jsem četla hlavně ze zvědavosti, jak se autor hodlá se ctí (a bez zásahu nadpřirozených sil) z toho všeho vymotat. Inu, dokázal, a patří mu za to ode mě 3 hvězdičky.

08.10.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backman prostě umí. Hokej moc nemusím... ale knížka vlastně není o hokeji. Je o obyvatelích malého městečka, sportovním klubu, náctiletých a jejich dospělých, touze někam patřit, kamarádství i rivalitě.... Psaná svižně a čtivě.

08.07.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Velmi dobrá detektivka... napínavá, čte se jedním dechem, poutavá zápletka a ani závěr nezklame - a jako bonus beru vtipný sarkasmus Lacey Flintové.

05.07.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Jako věrná čtenářka p.Cartera jsem čekala, s čím novým přijde ... a ono se moc nového nekonalo. Ale to nic. Kniha má spád, napětí, přiměřenou dávku krve a vnitřností... opět jsem dočítala skoro do rána. Myslím, že s frekvencí co rok, to jeden román stejné kvality zůstaneme s autorem kamarádi ;o).

05.07.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hra o trůny mě uchvátila, ač fantasy není můj oblíbený žánr. Líbil se mi drsný svět, kde je možné cokoliv, ale všechno dává smysl, děj plyne jako divoká řeka a vy napjatě čekáte, co se vynoří za další zatáčkou. Děj mě úplně pohltil.... ale i trochu vyčerpal (dost se tam umírá, takže je lepší se na žádného hrdinu či hrdinku moc neupínat), nevím, zda se pustím do dalšího dílu...

16.12.2016 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak jo, logika příběhu má svá slabá místa a netvrdím, že jsem nad nimi úplně mávla rukou. (U Annie Wilkisové, fanynce číslo jedna autora románů o Misery, by to asi neprošlo....) Ale hlavně to byla čtecí super jízda, která mě bavila a zpříjemnila mi pár odpolední.

11.03.2024 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velmi povedená napínavá oddechovka, lehce strašidelná. Do poslední chvíle jsem zápletku nerozpletla a momenty překvapení vydržely až do konce. I styl psaní se mi líbil. Narážek na příběhy S.Kinga je zde opravdu hodně, rozpoznala jsem nejméně 5 kingovek... a možná přesně tohle mě, kingofila, přiměje, abych si knížku přečetla ještě jednou a hledala další.

12.04.2022 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Moje první setkání s Aristokratkou pana kastelána Bočka. A líbilo se, moc! Autor se netají inspirací P.G. Wodehousem a jeho suchým anglickým humorem, ke kterému doplňuje humor ryze český... Těším se na další díly, první je prý nejlepší.

09.03.2019 4 z 5

Skála Skála Peter May

Mě se tahle knížka líbila moc... Jak se píše v anotaci, výborně využité prostředí a tradice skotského ostrůvku, odbočky do minulosti postav, vygradované napětí v postupném odhalování souvislostí. Temný, téměř gotický román. Jen na konci to autorovi trochu "ujelo" do patosu ...

17.01.2018 4 z 5