Allysa1985 Allysa1985 komentáře u knih

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Kratší román se sympatickým dětským hlavním hrdinou, číst cokoliv od Wyndhama je požitek.

15.02.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět krásně poskládaný příběh.

02.02.2019 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Krásné zakončení děje, jednotlivé díly nejsou ukončené, ale plynule navazují. Svět Podivných dětí, dospělých i zvířat je krásný i děsivý, doplnění o fotografie dodává zdání opravdovosti. Strašně ráda bych cestovala po časových smyčkách! ♥♥

03.11.2018 5 z 5

Francouzova zátoka Francouzova zátoka Daphne du Maurier

Francouzova zátoka má všeho tak akorát, přiměřeně romantiky, vtipné a živé dialogy, trocha toho dobrodružství a nepřeslazený konec, moc jsem si to užila.

23.01.2018 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Zajímavé téma, začátek jsem si užívala. Bohužel čím dál děj pokračuje, tím hůř. Finále a konec nuda, ničím nepřekvapí, nedojme. Osudová přitažlivost mezi ústřední dvojicí taky moc nefungovala. To, že se váš syn z minulého života narodí jako vaše matka, už je jenom lehce přiblblé. Škoda toho, mohlo to dopadnout mnohem líp.

19.08.2017 2 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Nejlepší díl z navazující série, kvality Larssonovy trilogie sice nemá, ale je to fajn severská detektivka.

16.07.2020 3 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Přečteno podruhé a podruhé se mi to líbilo mnohem víc. Velmi důstojné pokračování, chybí jenom ten "wow" efekt Wyndhamova originálu.

28.04.2020 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Celé je to skvělé od začátku do konce, závěr je potom úplná pecka.

01.05.2019 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

I když to nebyla žádná pecka, Follett prostě psát umí, od něj se dá číst i červená knihovna z prostředí bankovních domů v Anglii na konci 19. století.

09.01.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nic moc, ani jako jednohubka před Vánoci, celá kniha se dala shrnout do pár kapitol na konec předchozího dílu. Ani by mi nevadilo, že se série neposouvá dějově, ale ony se kromě jedné kýčovité výjimky na konci neposouvají nikam ani postavy, jejich myšlenky se motají kolem dokola a vývoj nikde. Za mě zbytečné.

25.12.2018 1 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Den trifidů to sice není, ale Wyndham nezklame. Téma je stále aktuální, fanatické nemilosrdné potírání mutací jako ohrožení pro "čistotu" vs. vyzdvižení mutace jako evoluční výhody. Dětský věk postav vůbec neruší a neposouvá knížku do kategorie "pro puberťáka".

30.09.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu vynikající čtení.

08.09.2018 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Letní odpočinek, upírská "guilty pleasure", sérii asi dočtu, není to kdovíjaký literární počin, ale z nějakého důvodu se to dobře čte. Jen teda palec dolů za český překlad, zejména chybějící čárky, mezerníky, spojovníky a podobné drobnosti mi pijou krev!

14.08.2018 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Třetí díl, největší porce deprese. Stvůr a mutantů tu netřeba, lidi si mezi sebou bohatě vystačí sami. Rozhodně jsem nebyla závěrem trilogie zklamaná.

21.02.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kvalit původní trilogie nedosahuje ani zdaleka, ale špatné to rozhodně není. Slušná detektivka, která by fungovala možná i líp, kdyby nestavěla na postavách Mikaela a Lisbeth a nevzbuzovala tím přehnaná očekávání.

24.12.2017 3 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Bohužel jsem od knihy měla větší očekávání. Pohled na spánek dětí v různých domorodých kulturách je zajímavý a může být v ledasčem inspirativní, nicméně není úplně aplikovatelný v našich podmínkách. Celkově spousta stran o tom, že společný spánek je jediná správná cesta, pokud tedy své dítě kojíte, pokud ne, tak co vlastně? Kniha je plná lásky a respektu, ale pouze ke kojeným dětem.

04.10.2023 2 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Moc pěkně zpracovaná fantasy, originální magie, propracované postavy... Líbí se mi, že je první díl "uzavřený", ale přitom svět běží dál a všechno nekončí jen porážkou padoucha, jsem zvědavá, jak se postavy poperou se správou země.

14.01.2021 4 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Akční filmová jízda maskovaná za historický román :), bonusem je suchý humor a uvěřitelné prostředí. Příjemné čtení na víkend.

05.07.2020 4 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Už se to nějak opakuje, člověk by čekal, že bytost stará pár tisíc let už nasbírá trochu rozumu a vono nic... Nevadí, 3 hvězdy za zpracování mytologie a hláškujícího vlkodava.

21.02.2020 3 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Měla jsem podzimní náladu na nějakou pořádnou romantiku, ale tohle teda očekávání nesplnilo. Kdyby se aspoň pořád neomlouvali, nepotřebovali si promlouvat a neustále se ujišťovat, jak se milují a dokazovat si svoji lásku, tak se vlastně v knize vůbec nic neděje. Vážně to napsal chlap??? Ale tak pořád lepší než 50 odstínů, i když teda jenom o kousek.

12.10.2019 1 z 5