Alisa1980 Alisa1980 komentáře u knih

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Vlastně jsem o historii Rumunska nevěděla nic. Skvěle napsané, dojemné. Takových příběhů není nikdy dost a historie by se měla neustále připomínat. Všechny palce nahoru.

27.01.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Krásný, něžný příběh, kde bylo snad všechno. Četlo se samo. Vždycky když čtu tak silný příběh, říkám si, že tohle snad nemohli ti lidé vůbec unést. Když se dostanou z jedné hrůzy, přijde ještě horší. Jediné minus je velké množství postav, do poslední chvíle jsem se ztrácela.

24.01.2023 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Recenze Haduwig jako by mi mluvila z duše. Už jsem četla dvě knížky od autora - bomba, tak jsem se těšila na další díl s Davidem R. První část jsem měla rozečtenou snad měsíc a vůbec se mi nechtělo do dalšího, ovšem další půlku jsem přečetla za jeden den. No překombinovanované - na to jsem u autora zvyklá, ale tohle bylo fakt dost. Trochu mi chyběla linie osobního života Davida, v minulých dílech byla a tady se vytratila. Ale jen můj pocit.

01.10.2022 4 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Strašně zdlouhavé hledání mrtvé dcery. Joy má lepší knížky. Ale knížka nebyla obsáhlá a autorku mám ráda, takže alespoň ***

30.08.2022 3 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Klasická Fieldingová, pěkné čtení, prostě sázka na jistotu. Dávám o * méně za opravdu překombinovaný konec, ale to jen můj názor a celkový dojem to nekazí. Palec nahoru.

20.08.2022 4 z 5

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Perfektní. Téma odsunu Němců mne zaujalo, děj pěkně zapadl. Finále hodně překvapivé. To mám ráda, celou dobu si něco myslím a pak je to úplně jinak. Všechny palce včetně těch na nohou nahoru.

17.08.2022 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Jéé, to bylo hezké. Vůbec jsem netušila, že je tolik dílů a já začala s tímhle. Nelituji, četlo se samo. Všechny postavy byly skvělé, k některým jsem si musela najít vztah podle toho, jak se vyvíjely. Opravdu hezké čtení. Palec nahoru.

12.08.2022 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Autorku mám ráda, mám za sebou Bábovky, Osm.. paráda, není co dodat. Tak jsem se těšila na další knížku a dokonce i koupila. Ovšem zklamaná. Četla jsem na několikrát, některé pasáže jsem přeskakovala a nedočetla. Takže nehodnotím, ovšem knihu mám doma, tak jí za nějakou dobu třeba dám ještě šanci.

10.08.2022

Ta druhá Ta druhá Marta Rojals

Možná jsem se nechala strhnout recenzemi, ale i tak jsem začala část. Nic, nuda v Brně, nezaujala, prostě jsem nedočetla. Tedy nehodnotím.

10.08.2022

Útěk Útěk C. L. Taylor

Knihu jsem začala číst a po pár stránkách odložila. Už ani nevím proč. Pak jsem se k ní vrátila a přečetla za pár dní. Téma, kdy z člověka udělat naprostého blázna, bezvadně zpracováno.

07.08.2022

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak tahle kniha mi dala zabrat. Začátek se táhl, těšila jsem se až se přesune na ostrov. Popis krásný, to se musí autorce nechat. Psychické stavy rodičů, dcer…. někdy dost zamotané. Dávám 4*, protože jsem četla, pak si šla uvařit kafe, to mi nedalo a zase jsem se vracela. Knížka mě bavila a rozčilovala, což bylo ve výsledku v pohodě. Konec mě asi nepřekvapil, protože celý děj byl prostě psycho.

31.07.2022 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Začátek slibný, dobře rozjeto. Pak dlouhé pasáže v domě…. Většinou špatně odhadnu kdo je pachatel, tady jsem to tušila poměrně brzy, byť k tomu nebyla žádná vodítka, takže překvapení se nekonalo. Ovšem do knihy jsem se začetla, nepřeskakovala žádné pasáže, přečtení za týden při cestách do práce. Dávám *** protože autorka má lepší knížky a jdu na ně

29.07.2022 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Moje druhá kniha od autora, trochu slabší, než Údolí mrtvých. Velká návaznost na minulou knihu, kdybych jí nečetla, tak bych se trochu ztrácela. Ale autora i Davida Raketa mám ráda, kniha měla spád, nebylo nouze o napínavé části, pachatel opět "magor" těším se na další knížky, palec nahoru.

26.07.2022 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

První kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Davida Rakera jsem si oblíbila, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na vyprávění v první osobě - to moc u knih tohoto typu nebývá. Ovšem pachatel - totální vyšinutý magor, postup děje svižný, napínavý do poslední stránky. Procházka údolím mrtvých - nevlezla bych tam ani za nic :) Knihu jsem přečetla během chvilky - nemohla jsem se odtrhnout. Možná jsem se autorovi měla víc věnovat a zjistila bych, že Hon na mrtvého předchází Údolí mrtvých. No, nic se nestalo, budu číst dál a těším se na další příběhy Davida, Liz.....

14.07.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Knihu jsem nepřečetla na jeden zátah, takže jsem se trochu ztrácela. Orientace - hodně postav, podobná jména, to mi dělalo trochu problémy. Ale styl psaní krátké kapitoly, to se mi líbilo. Lottie mi sympatická moc nebyla, ale to jen můj názor. Ohledně tématu, nic pro slabší povahy. Jako milovnice Cartera jsem na ledacos zvyklá, ale tohle bylo prostě jiné. Ale knihu jsem dočetla a dávám palec nahoru.

09.07.2022 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Velmi pěkné, napínavé čtení. Neřadila bych ji mezi thrillery. Popis děje z pohledu Lary a Maggie povedené. Nemám to moc ráda, ale tady jsem se zorientovala rychle. Strach, jaký měla Lara o syna jsem prožívala - Massimo fakt magor. Konec trochu překombinovaný, ale nic komplikovaného. Knížka si našla místo v mé knihovně, ráda se k ní vrátím.

23.06.2022 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jako milovnice “Cartrovek” musím říct, že jsem mírně zklamaná. Asi mi vadilo, že jsme od začátku znali vraha, to se mi vždycky líbilo, že jsem vraha nikdy neuhodla. Takže to nebylo tak napínavé jako jsme zvyklá. Opět kapitola ze života Roberta Huntera - klasika, líbí se mi jak se vyvíjí vztah mezi Robertem a Tracy. Popis vražd opět morbidně nechutné. Snad jako první knihu od autora jsem nečetla na jeden zátah, ale týden. Ale vzhledem k tomu, že mám ráda autora i postavy Robert, Garcia….. dávám 5***** a těším se na novou knihu.

22.06.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Přečteno jako třetí kniha od autorky. Opět, začátek fajn, na autorku takový rozjezd hned v počátku překvapivý. Od homosexuálních spolubydlících jsem čekala víc vtipných akcí. Předchozí dvě knihy byly vtipné, tahle už tolik ne. Sera už mi trochu lezla na nervy neustálým odmítáním pomoci. Ale romantika byla, hodové čtení. Autorku znám, sázka na jistotu pohody. Palec nahoru.

20.06.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Přečteno jako druhá kniha od autorky. Začátek se mi líbil, velmi vtipné situace ..... jízda do práce na kole, počátek práce v kanceláři, bydlení....., fakt jsem se nasmála. Jiskření mezi Poppy Ryanem se mi líbilo. Ovšem konec už byl hodně slabý. Autorku znám, mám ráda, čtení od ní je jistota pohody. Takže jako relax palec nahoru.

20.06.2022 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

První kniha od autorky, téma stalking se mi líbilo, popis hypnózy fajn, provázelo celým dějem. Celá kniha je vyprávěna ze směrů dvou osob - Ellen, Saskia. Trochu jsem měla problém se hned zorientovat, ale pak jsem si zvykla. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem asi větší "drámo" ne takový klid. Ale hezké, pohodové čtení.

16.06.2022 4 z 5