Alinke Alinke komentáře u knih

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

kniha by byla na 90%, ale vadilo mi na ní brutální a detailní popisování týrání lidí. Domnívám se, že v dnešním světě jsem svědky každodenních brutalit a proto z tohoto důvodu tohoto spisovatele vynechávám z databáze

30.07.2021

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

rozhodně velmi zajímavá kniha, tématika kontrastu chudoby, kde je láska sourozenců a pocitu svobody v kontrastu, kdy je dostatek všeho k uspokojení materiálních potřeb, nenahrazuje lásku

28.02.2021

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

poutavý příběh, napínavé zvraty a přehodnocení životních priorit, vřele doporučuji

17.10.2020 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

(SPOILER) mám ráda tuto spisovatelku a proto jsem byla lehce zklamaná touto knížkou. Celkové pojetí mi přišlo málo pravděpodobné a hodně ulítlé, slibovala jsem si od knížky více

12.01.2024 2 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

knihy od této spisovatelky a jejích hrdinů prostě miluju, ala tato kniha, obzvláště začátek byl prostě děs. Zmatenost, roztříštěnost, těžko jsem se orientovala v ději, ale jsem ráda, že konec za to stál, velké zklamání

17.08.2023 1 z 5

Sultánova žena Sultánova žena Jane Johnson (p)

pozoruhodná kniha, čtivá, poutavá a dobře sestavená. Bylo zajímavé proniknout do tajů života sultanátu v 18. století. Bohužel do plného počtu hvězdiček mě odradil děj ve Francii, kdy si nemyslím, že Ludvík 14. by osobně řešil problémy svých levobočků a vnuků a už vůbec někam kvůli tomu chodil v přestrojení. Škoda, jinak kniha byla velmi dobrá a i věruhodná

07.06.2023 4 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

kniha mě nějak zvlášť neoslnila, četla jsem lepší, ale byla celkem čtivá, dobře vykreslené postavy i děj. Dobrá kniha

29.05.2023 3 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

bohužel příšerná kniha a zdlouhavá. Bohužel ať přemýšlím jak chci, nemůžu na ni najít nic zajímavého. Rozvleklá a samotný tématika velmi rozbředlá. Bohužel slátanina. Je mi líto

20.03.2023 odpad!

Alibi Alibi Sandra Brown

první kniha od této spisovatelky, ale určitě ne poslední. Byla čtivá a líbilo se mi prolnutí detektivky s prvky ženského románu. Nebyla tam slepá místa, celou dobu čtení udržuje čtenáře v příjemném napětí. Byla jsem mile překvapená.

09.03.2023

Blázni a smrtelníci Blázni a smrtelníci Bernard Cornwell

tato kniha ve zajímavá precizním a velmi autentickým popisem alžbětinké doby a počínajících vznik divadel a všeobecně života v Londýně v tomto období. Děj není strhující, dá říci, že i nudný, ale autorova precisnost v historických detailech to mnohonásobně vyváží

13.02.2023 1 z 5

Labyrint Labyrint Henry Denker

kniha se mi moc líbila, zajímavé jaký může být úhel spravedlnosti... nezáleží na tom, jak moc je člověk vinný, nebo nevinný, ale jak schopného má právníka a kolik si do něj může investovat. Je smutné, že soudce, žalobce i právník vědí jak je americké právo nastavené, že je to hlavně divadlo pro média, je jedno, že je puštěný na svobodu vrah, který opět zabije. Hlavně, když je vše podle paragrafu o kterých se říká, že právě proto jsou tak pokroucené.

11.10.2022 5 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

šílené, když se ženské zatmí před očima a ztratí pud sebezáchovy, dobře, poutavě psané a v tomto případě šťastný konec !

10.04.2022

Odvržená milenka / Kalifornská svatba Odvržená milenka / Kalifornská svatba Michelle Celmer

příjemné milé čtení

15.03.2022

Odvržená milenka Odvržená milenka Michelle Celmer

krásná oddychová kniha a příjemné počteníčko

01.08.2021 5 z 5

Pouštní růže Pouštní růže Mary Jo Putney

pro mě zajímavě popsaná Buchara v Uzbekistánu a spoustu zajímavých informací na hedvábné stezce. To že to je zamilovaný román s dobrým koncem, bylo o to lepší

30.07.2021 5 z 5

Navždycky ... Navždycky ... Jude Deveraux (p)

námět zajímavé, ale když paní spisovatelka psala tuto knihu, tak Múza letěla hodně daleko. Bylo to takové rozplizlé a nedotažené.

11.07.2021

Kavky / Noční let / Sněžná slepota Kavky / Noční let / Sněžná slepota Ken Follett

strhují román z 2. světové války, kde Angličané pronikají do obsazené Francie a podnikají vše, aby škodili Němcům. Prvně jsem si uvědomila bezmezné hrdinství všech, kdo se zúčasnil jakéhokoli odboje. Krásně, poutavě psaný román, jak je u Kolleta zvykem

29.10.2020