Alinke Alinke komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

tuto knihu jsem četla jaksi náhodou, protože prostě nic jiného nebylo po ruce a navíc válečné tématice se vyhýbám, děsí mě, ale hluboce lidský příběh osudů jedné rodiny v období války a naprosto autenticky vykreslené jednotlivé postavy, mě prostě dostaly. Hluboký obdiv spisovatelce a velká úcta a respekt všem co toto odporné období nepřežili a i těm, co to museli prožít. Nedivím se, že by raději zemřeli.

11.09.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

krásné čtení

11.09.2022 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

tak to bylo tedy něco ! nádherně citlivě popsané pocity vlastně tří generací, které se prolínaly celým dějem a ještě pár stránek před koncem se nevědělo jak to vlastně všechno bylo. Děkuji paní spisovatelce za nádherný zážitek

24.04.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha mě zklamal, ani jsem ji nedočetla. Očekávala jsem knihu, u které se zasměji, pobavím, ale jen jsem se občas pousmála, některé repliky byly předvídatelné a opakující se. Škoda.

14.10.2022

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

její knihy mě prostě baví, mají napětí, náboj, nic tomu nechybí, jen píše málo detektivek:))

01.08.2021 5 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

když se mi do rukou dostala první kniha tohoto fenomenální spisovatele, tak jsem se do ní začetla trochu rozpačitě, ale jeho styl, popisování událostí, do kterých nemáme šanci dohlédnout, mě naprosto dostala. Bála jsem se o hrdiny v knize, které riskovali své životy pro dobrou věc. A líbil se mi konec, vše dobře dopadlo. Patří mezi mé oblíbené spisovatele.

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

skvělá kniha, nejen dějem, ale znalostí problematiky porevoluční zákulisní politiky. Docela by mě zajímalo, od koho paní spisovatelka čerpala tak niterné informace. Logický děj, ve kterém nechyběl humor, vtipné vnitřní dialogy všech hlavních aktérů a to včetně pejska. prostě super čtení a velká poklona paní Frýbové.

17.11.2022 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

knihu jsem četla jedním dechem a úplně mě ohromila. Čtivá, poutavá, napínavá, prostě vše, co jeden potřebuje k pohodě a příjemnému prožitku s knížkou, Ken Follet je můj oblíbený spisovatel a ráda čtu jeho knižky

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

kniha mě nebavila, stále jsem čekala nějaký zvrat, ale 80% knížky byla o tom, jak ti dva souloží, navíc mi vadila i předvídatelná dějová linka, pro mě škoda času.

01.07.2023 1 z 5

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

kniha mě úplně dostala. Patří mezi moje nejoblíbenější a vůbec by mě nenapadlo, že tento spisovatel bude patřit mezi moje favority, ráda totiž čtu žánry typu D. Steelová apod., Jeho styl popisu děje, příprava terénu pro psaní knihy, vše ověřené fakty, prostě Velký pan Spisovatel !!

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

(SPOILER) absolutně úchvatná kniha, myslela jsem si, že "Zapomenutou zahradu" nemá šanci žádná kniha překonat, ale tahle to dokázala. Děj se jevil jako předvídatelný, ale ten konec mě fakt dostal, byl naprosto..no prostě mi z něj spadla brada a vůbec jsem to nečekala. A také poučení, nedat na to jak věci vypadají, vše může být jinak

12.01.2024 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Sid Halley je chytrý, uznávaný, nebojácný a houževnatý žokej. Bohužel jako žokejovi se mu přihodilo to, že byl zraněný a musel skončit s tím, co nejvíce ve svém životě miloval a to byla práce s koňmi. Nicméně "přesedlal" na detektiva právě v oblasti dostihů a koní a odhaloval darebáky, kteří se chtěli přiživit na tomto ušlechtilém sportu a to mnohdy za cenu zdraví a života. Krásně napsané, tak jak to umí právě tento spisovatel. Zatím každé jeho knize jsem dala plný počet hvězdiček

01.05.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

nádherný příběh o lásce, zodpovědnosti, smrti, bolesti a krásného přátelství. Čtivé od začátku do konce.

01.05.2023 5 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

(SPOILER) nádherná kniha, vymyká se nálepce "ženské romány" spisovatelce se povedlo dostat se čtenáři pod kůži. Čtete a absolutně se ztotožníte s pocity postav z knížky, které prošli válkou, umíráním a nedokáží žít "v normální světě" v konzumní společnosti. Krásně se prolíná láska s kontrastu s válkou

01.12.2022 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

krásná kniha, také jsem brečela. Oba jsou velcí bouráci, kteří museli toho hodně překonat a hlavně zvládli to.

11.04.2023 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

pro úzký okruh čtenářů, které zajímá biochemie je to vynikající publikace, pro nás většinu, to je noční můra, tuto celkem obsáhlou knihu jsem přečetla za 3 dny a nikoliv z důvodů, že by mě tak uchvátila, ale že mám ve zvyku knihy dočítat, tak od 100sté stránky jsem to četla rychločtením, hlavně ty pasáže, kde se na x...stránkách řešily antimetabolity, inhibitory, arabinosidů, selenových derivátů a mnohočetné odborné diskuse ubíjejících čtenáře na 5 stránek. Nerozumím, tomu, jaká kritéria jsou určena za ocenění v literární soutěži, kterou tato kniha vyhrála, jestli je to za odbornost v biochemii, tak je to na místě. Názor na tuto knihu u mě nezachránila, ani celkem dobře propracované psychologické postavy jednotlivých aktérů. Jsem ráda, že ji mám přečtenou a autorku už asi riskovat nebudu, je jich hodně daleko lepších

17.06.2022

Duch Duch Danielle Steel

nádherný příběh v obou časových rovinách. Krásně pozitivní a radostný přístup k životu i přes různé hrůzné zážitky ve kterých šlo o život a o nezlomnosti ducha. Nádherné a děkuji paní spisovatelce za krásné chvilky s knížkou

08.06.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

nepřijde mi normální popisovat do detailu týrání a mučení obětí a už vůbec ne o tom číst, knihu jsem ani nedočetla. Je to fakt úchylné.

01.05.2022

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

naprosto brilantní popis tří osudů hlavních aktérů. Trochu drsné, ale psané způsobem, jako by se všeho dění autor zúčasnil. Děje je tolik, že někteří spisovatelé by to vydali jako trilogii po tisíci stránkách. Jen velká škoda, že napsal tak málo knížek. Ale stojí za to.

21.03.2022

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

pro mě jako pro ženskou byla četba knížky ne úplně vždy zajímavá, protože nákupy, prodeje zbraní apod., mě až tak nezajímaly, ale na posledních pár řádcích jsem se přesvědčila, že pan Spisovatel, je právem nazývám Mistr pera. To jak se mu podařilo vykreslit děj, postavy, zápletku, konec knížky, to bylo neuvěřitelné. Patří mezi mé oblíbené spisovatele