Alimak7 Alimak7 komentáře u knih

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Přečteno za 3 dny na pláži u moře. Pořád se něco dělo, velmi napínavý děj.

07.08.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nezapomenutelná kniha! Četla jsem pořád, nešlo se od příběhu odtrhnout. Smutný a velmi tragický příběh. Mistrně napsáno. Karika patří právem mezi mé TOP autory.

20.05.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě velmi dobrá kniha. Druhá půlka přečtená za pár hodin. Dobře napsaný, napínavý příběh s perfektní atmosférou. Tahle autorka píše velmi dobře.

25.09.2019 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Vynikající čtení, autor patří právem do mých TOP 5. Příběh nemá takovou dynamiku jako ty předtím, ale dohnal to napětím a realističností celého vyprávění. I toto se může někomu stát. Líbil se mi z celé série nejvíc.

04.07.2017 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karikův styl psaní se mi moc líbí. Hned se do příběhu vcítím, prožívám ho a ani u této knihy tomu nebylo jinak. Závěr se mi také líbil, neměla jsem s ním problém, naopak nutil trochu přemýšlet o sobě. Dávám o hvězdičku méně, protože přeci jen Strach a Trhlina byly o něco lepší. Těším se na další knihu. :)

20.05.2021 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Je to dobře čtivá kniha. Začala jsem jen tak, že nebylo co číst a pak najednou čtu i v kuchyni při vaření, venku na balkoně, prostě i přes den. Čtu většinou jen k večeru před usínáním. :) Postavu Kitty jsem si oblíbila, kapitoly s ní mě velmi bavily. Navíc zde bylo trochu napětí, co se asi stalo té Kitty. Takže já jsem spokojená

07.09.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Knihy od téhle autorky mám moc ráda, dobře se čtou, ani tahle kniha nezklamala.

03.07.2020 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Do poloviny knihy se v podstatě nic neděje, ale příběh dává tušit, že se něco stane a ta zvědavost nutí číst dále a dále. Díky tomu jsem jí přečetla za dva dny! Rozuzlení mi přišlo možná trošku "kostrbatý", zejména důvod vraždy, ale jinak je kniha dobře napsaná a hlavně čtivá.

19.06.2016 5 z 5

Červený lev: mystický román Červený lev: mystický román Mária Szepes

Toto je jedna z mála knih, kterou nikdy neprodám a nechám si jí. Chci si ji přečíst znovu třeba za 10 let. Je to kniha, která mě nutí přemýšlet a po přečtení ve mě něco z ní zůstane. Koupila jsem jí kdysi náhodně ve výprodeji, že byla levná, ale takovéhle knihy by se neměly dostat do výprodejů. :)

09.07.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Velmi mi vadily některé zápletky, které pak s finálním koncem neměly nic společného, jakoby tam byly dány jen proto, že je určité téma aktuální. Jinak Kepler (resp. dvojice manželů) je mistr ve vyprávění a vždy navodí napínavou a strašidelnou atmosféru, to v této knize je. Ovšem nechápu proč vkládat do knihy uprchlíky, zvlášť, když se kolem nich netočí hlavní linie děje.

09.06.2017 3 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Po dlouhé době knížka, která se čte jedním dechem od začátku až do konce. Je velmi dobře napsaná, ani na chvilku jsem se nenudila. Autor mě přesvědčil, že si od něj ještě musím něco sehnat.

29.12.2014

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Virginia Cleo Andrews

Kniha se mi moc líbila. Tahle autorka umí hodně dobře psát.

08.04.2014 4 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Přečetla jsem to téměř na jeden zátah. Hodně smutný čtení. Většinou na přečtený knihy časem zapomínám, na tuhle určitě nezapomenu.

03.07.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Naprosto perfektní kniha! Ze všech čtyř (týkající se Servaze) se mi líbila nejvíc, i když rozdíl v nich je malý. Druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Moc se těším na pokračování.

19.06.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Mě to prostě nebavilo. Bohužel. Celou dobu mě drželo u knížky, to, že jsem chtěla vědět, co se stalo v den grilování a posléze jakou úlohu v tom hrál soused. Pak nebyl důvod ani číst dál. Zbytek knihy jsem četla, co si myslí 6 postav, plytká omáčka. Ale nechci knihu zatracovat, své čtenáře si jistě najde, jen to není "můj šálek čaje". Dávám 3 hvězdičky. Dala jsem je, ale nevím, proč se nezobrazují.

10.01.2018

Sucho Sucho Jane Harper

Na prvotinu velmi zdařilá kniha. Četla se dobře, zajímavý příběh.

05.08.2017 4 z 5

Kostkař aneb Náhoda je život Kostkař aneb Náhoda je život Luke Rhinehart (p)

Musím dát plný počet hvězdiček. Také mě někdy napadlo nechat svou životní volbu na náhodě. Zcela originální námět. Asi si zítra hodím kostkou. :)

09.07.2017 5 z 5

Tajemství kovového domu Tajemství kovového domu Ellery Queen

Klasická detektivka, dobře se to četlo, více důležitých postav v příběhu, ale naštěstí nejsou sáhodlouze popisovány. Čtení tak na 2-3 dny někde na dovolené. Pokud si tuto knihu berete na dovolenou, přidejte jednu hvězdičku. :)

04.07.2017 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Musím autorovi vysmeknout poklonu. Mistrně napsaný horor s hustou atmosférou. Přečetla jsem to prakticky na jeden zátah, četla jsem to večer v posteli celá napjatá a ano, trochu jsem měla i strach. Tuhle knihu si budu pamatovat. Naprosto jsem se vcítila do hlavního hrdiny, je to čtivé, příběh napínavý. Doporučuji.

18.11.2016 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Jedna z lepších knih od autorky

20.05.2016 3 z 5