aleza1 aleza1 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Začátek knihy byl trochu rozvláčný a i trochu nudnější, potom se však děj posunoval tak, jak je u autorky zvykem. Úžasné čtení, osudy několika generací zasazené do momentální politické situace. O něco víc se mi líbilo Heřmánkové údolí, ale dávám 4,5*.

05.04.2021 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Sympatické čtení, vše uvěřitelné... Zdravotnictví v 70. letech nebylo snadné... některé prvky se objevují i dnes. Pouštím se hned do pokračování.

21.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, přečtena jedním dechem.

02.09.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knih s touto tématikou jsem už četla několik. Toto je další, kterou je po přečtení potřeba "vstřebat"... Trochu mi chybělo víc stránek o životě po tom všem...Ale jinak maximálně doporučuji, je to brutální, smutné plné hrůzy a beznaděje. Trochu mi připomněla Narodily se, aby přežily...

16.03.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Super fajn čtení na dovolenou. Sice bych nemusela opakovaně číst o vyprazdňování se a o nešťastném úmrtí mazlíčků, ale jinak velmi čtivé a oddechové. Hodnotím zatím jako nejlepší Hartlovu knihu.

02.09.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi mi sedí styl psaní autorky, velmi čtivé a všechny příběhy zároveň "posazené" do odehrávající se doby včetně aktuálního dění u nás. Předchozí se mi tedy líbily o kousek víc, ale i tato přečtená na jeden zátah.

13.07.2019 5 z 5

Po Modlitbě za Černobyl jsem hned navázala touto doporučenou. Kniha je hodně dokumentární a dozvěděla jsem se toho ještě více než jsem věděla. Druhá půlka knihy je hodně politická, ale i tak velmi zajímavé.

13.07.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dočteno...za mě příliš depresivní. Předchozí knihy byly opravdu čtené jedním dechem. Tato zase až tak ne. Vím, že ke knize se už nevrátím jako k jiným od autorky.

23.08.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velice smutná a dojemná kniha popisující těžký život na venkově. Chybělo mi více se rozepsat o Johance a vysvětlení vztahu Johanky s Janou. Konec byl příliš rychlý. Za mě 4,5 hvězdičky. Ráda si přečtu další podobnou knihu.

02.12.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Super další česká autorka a kronikovy román. Některé pasáže byly trochu nudnější, ale jinak fajn románové čtení. Dávám 4,5 hvězdičky.

21.08.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Přečteno za pár hodin. Další překvapivé momenty, dechberoucí situace. Hunter mě snad nikdy neomrzí, naopak začínám být na něm závislá. Skvělá série a nedočkavě čekám na další napínavé díly. Fakt super!!!

30.09.2019 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Další velmi dojemný příběh s tématikou holokaustu odehrávající se z větší části v Terezíně. Moc se mi kniha líbila a i když začíná koncem, stejně vás tak vtáhne do děje a čekáte co dalšího se bude dít než se manželé opět setkají....

16.02.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Už dlouho mám připravenou tuto sérii, vždy ji "předběhla" nějaká novinka...To odkládání se vyplatilo...Úžasný děj, spád příběhu, sympatický detektiv. Ve svém žebříčku krimi jsem měla doteď na první pozici Keplera, ten momentálně sesazen a první příčku obsadil Carter. Skvělé čtení a těším se moc na další díly...

10.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasné čtení, opět skvěle napsáno, i když Hana byla o fousek lepší. Za mě super čtení, naprosto vše uvěřitelné. Těším se na Hotýlek.

27.02.2018 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Další úžasné čtení. I když začátek mi přišel o dost vlažnější než bývá zvykem, zbytek byl stejně tak dobrý, jak jsme u Cartera zvyklí. Doufám, že série bude dál pokračovat, protože Hunter je prostě droga!!!

15.03.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Super krimi, sympatická dvojice detektivů, zajímavý příběh. Vůbec jsem se nenudila, určitě sáhnu po dalším díle.

15.02.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zase další super díl od autorky. Nenudila jsem se, děj má spád!

11.09.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jeden z nejlepších dílů série. Strhující děj!

28.03.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Námět knihy dobrý, začátek s očekáváním psychopříběhu, ten se však nekonal. Spousta nedořešených a zbytečných domněnek...Konec...snaha o vygradování celého příběhu...taky však o ničem. Předchozí knihy jsou určitě lepší. Za mě 2,5 hvězdičky.

04.06.2019 3 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Psychothriller psaný zvláštní formou. Přišlo mně, že autorka je spíš spisovatelkou ženských románů...příliš tam stále pili kávu a čaj a chodili po obchodech. Chtělo by vše více propracovat...celou zápletku, pátrání a dopadení pachatele. Některé činy mi přišly až nelogické...Proto dávám 3 hvězdičky.

12.12.2018 3 z 5