Alex732 Alex732 komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Přečetl jsem si knihu ještě jednou. Abych si to osvěžil před čtením druhého dílu a musím říct, že už se mi ten začátek nezdál zdlouhavý. Vychutnal jsem si spoustu detailů, které mi při prvním čtení nějak neutkvěly v paměti. Nejlepší postapo, co jsem kdy četl.

13.02.2016 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Hezky se to rozlousklo. I se to příjemě četlo, nic nevázlo, žádné zdržování. Tak to mám rád.

02.08.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

V první čtvrtině knihy si autor zřejmě rozepisoval pero. Už jsem myslel, že se tím neprokoušu, ale nakonec jsem pochopil, že i to "nezáživné" bylo pro ostatní děj důležité a dávám tedy 5*.

11.02.2015 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Tak pro mě to nebylo lepší než Saturnin, ale pět hvězdiček si to rozhodně zaslouží. Ten konec jsem fakt nepředpokládal. Zřejmě se pan Jirotka zmiňoval o bystřejším čtenáři než jsem já. Budu se nad sebou muset zamyslet.

21.01.2015 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

To byl nervák! 3 dny jsem chodil pozdě spát, protože jsem se nemohl odtrhnout od této knihy.

03.10.2014 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Perfektně napsáno. Ani bych nevěřil, že byla kniha napsána už v roce 1958.

15.09.2015 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Horor jak má být. Jedna uťáplá chudinka zlikviduje celé město. Občas mi tam vadily ty hlášky v závorkách - ne vždy jsem přesně věděl, co tím chtěl autor říct.

30.12.2014 4 z 5

Chvílemi jsem měl pocit, že čtu deník Nicka Twispa. Co mohl Holger 1 podělat, to taky podělal. Vlastně podělal i to, co podělat nešlo. Trochu mě překvapilo, že zase šlo o atomovou bombu, ale proč ne. Opět velmi čtivé.

15.12.2014 5 z 5

Velmi jsem se bavil. Po těch všech detektivkách jsem chtěl něco bez superhrdiny a ejhle, on je tu taky, ale má 100 let. Děj za 5 hvězdiček a překlad rovněž, Moc dobře se mi to četlo.

11.12.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Kniha dobrá a napínavá, až na to vyprávění Huberta nebo Hodana ze skládky někde u Vizovic. To mi připadalo tak nějak navíc, jako když jsem honil stránky do diplomky.

26.10.2014 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tak tohle jsem zřejmě nepobral. Možná zkusím další díl, jestli se mi nerozsvítí, ale moc tomu nedávám.

03.08.2015 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Vynikající čtení. Ty poslední 3 řádky jsem fakt nečekal!

05.01.2015 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

4 hvězdičky odpovídají mému nadšení. Je to dobrá kniha, ale do vynikající knihy jí ještě kousek chybí.

29.12.2014 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Nic moc. Velká kniha a malé napětí. Asi si dám na chvilku od Jacka Reachera oddech. Po těch třech dílech zkusím jinou hromádku.

03.12.2014 2 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Z počátku jsem si připadal jako ve filmovém komixu. Dlouho jsem nečetl nic, co by vyprávěl hlavní hrdina v první osobě, ale zvykl jsem si. Komixový pocit umocňuje i fakt, že hlavní hrdina je SUPERHRDINA. Celkem fajnové oddychové čtení.

13.11.2014 4 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Kdyby byla Karin filmař, shrnul bych to asi takto: Karin vždy točila Filmy z velkým F, ale toto je pouze celkem povedená televizní inscenace. Nějak se jim moc nechtělo točit exteriéry, tak si o tom všem popovídali před kamerou ve studiu.

07.11.2014 3 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Velmi poutavé a napínavé čtení. Několikrát jsem měl pocit, že vím, kdo je vrah, ale nakonec to dopadlo jinak než jsem předvídal. To mám rád.

03.11.2014 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Velmi napínavá detektivka. Opětovné setkání se Sárou bylo příjemné.

16.10.2014 5 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Celkem chytlavá kniha. Chvilku jsem byl přesvědčený, že to udělal někdo jiný než jak to nakonec dopadlo.

10.10.2014 4 z 5

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

U Karin jsem byl zvyklý, že knihy byly akční už od 10 strany. Tahle kniha je ze začátku poněkud vláčná, ale druhá půlka to dostatečně vynahrazuje. Taky mi už začlo vadit, že jsou tu úplně všichni poměrně dost poznamenaní nějakou tragédií z minulosti.

25.09.2014 4 z 5