AlčaVaca AlčaVaca komentáře u knih

Královský klam Královský klam Steve Berry

Pro mě první setkání s autorem. Nemůžu říct, že by se mi kniha četla špatně, přece jen to ale tam je. Dějiny Anglie, zajímavá myšlenka, děj měl spád. Přesto nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Každopádně dám ještě autorovi šanci a zkusím jinou jeho knihu, ze zvědavosti :-)

09.12.2018 3 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Vařit podle ní asi nebudu, ale pro pobavení skvělé. Autor je můj oblíbený, ráda jsem přidala do sbírky.

23.11.2018 5 z 5

Podzimu neutečeš Podzimu neutečeš František Uher

První setkání s tímto autorem a jsem spokojená. Čtivé, vtipné, příjemná česká detektivka. Zvedám průměr pěti hvězdičkama.

24.08.2018 5 z 5

Malý pán na ženění Malý pán na ženění Pelham Grenville Wodehouse

Parádní počteníčko od mého oblíbeného autora. Zatím asi nejlepší, kterou jsem od něj četla :-)

22.01.2018 5 z 5

Ztracené stříbro / Bronzové stíny / Měděná Venuše Ztracené stříbro / Bronzové stíny / Měděná Venuše Lindsey Davis

Vtipné, napínavé i čtivé. Paráda :-)

19.12.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Svižné, čtivé. Za mě spokojenost. Jestli bude i další díl a autor udrží laťku, budu potěšena.

17.11.2017 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Moje první kniha od tohoto autora, vybrala jsem na základě recenzí a zklamaná jsme nebyla. Styl autora se mi dobře četl. Poohlédnu se i po dalších jeho knihách.

07.10.2017 5 z 5

Henry a jeho hosté Henry a jeho hosté Pelham Grenville Wodehouse

Laskavý humor a samozřejmě zápletka, která je elegantně rozmotána. Po takové knize zůstává úsměv na tváři.

23.08.2017 5 z 5

Oltář v jeskyni / Z masa a kostí / Ohnivá past Oltář v jeskyni / Z masa a kostí / Ohnivá past Jefferson Bass (p)

Dle mého názoru brilantně napsané. Slabší povahy asi některé pasáže vynechají. Nechyběl humor, což oceňuji a hlavní hrdina sympaťák. Rozhodně přidávám mezi oblíbené autory.

07.08.2017 5 z 5

Nerozlučný pár Nerozlučný pár James Patterson

Děj svižný, napínavý, na mě ale zbytečně vylíčené detaily. Slabším žaludkům moc nedoporučuji.

07.05.2022 4 z 5

Velká kniha egyptských detektivek Velká kniha egyptských detektivek Mike Ashley

Až na jednu nebo dvě detektivky se mi kniha dobře četla. Díky ní se můžu poohlédnout po autorech, kteří mě zaujali a po kterých bych běžně neskočila :-)

05.08.2019 5 z 5

Velká kniha římských detektivek Velká kniha římských detektivek Mike Ashley

Já jsem si povídky užila, je to moje krevní skupina :-)

22.06.2019 5 z 5

Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Tim Cockey

Paráda! Černý humor a hlavní postava sympaťák, pro mě výtečná kombinace!

27.03.2019 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Pro mě dost náročné na čtení. Námět sám o sobě se vryje pod kůži, když si člověk tu krutou dobu jen představi. Občas si přečtu knihu s válečnou tématikou, ale v tomto připadě mi autorčin styl nesedl. Ztrácela jsem se, některé pasáže jsem musela číst znovu.

23.11.2018 2 z 5

Pátá kolona Pátá kolona Robert Hofman

Myšlenka výborná, zpracování trochu pokulhávalo. Předešlé knihy autora se mi četly lépe.

12.09.2018 3 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Díky Čtenářské výzvě se mi dostal do rukou tento knižní skvost a královsky jsem se bavila!

25.02.2018 5 z 5

Kosti zrady Kosti zrady Jefferson Bass (p)

Brilantně napsané, tak jako tři předešlé knihy. Škoda jen, že u nás nevyšly i další díly. Kdybych mohla, rozhodně dám 6*.

18.10.2017 5 z 5

Perfektní nebožtík Perfektní nebožtík Alan Green

Skvělé! Myslím, že je velká škoda, že u nás nebylo vydáno víc jeho knih. Pokud ano, budu ráda za tipy a předem děkuji :-)

26.09.2017 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Odpočinkové, příjemné čtení.

23.07.2017 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Dialogy detektivů mě bavily i zápletka se mi líbila. Kniha měla spád od začátku do konce, ale na mě až moc "americký" konec...

10.07.2017 4 z 5