AlčaVaca AlčaVaca komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kdo ví, jak by se každý z nás v takové době zachoval... Radši si nepředstavovat... Za mě určitě 5 hvězdiček a doporučuji.

26.04.2022 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Čtivá historická detektivka. Ještě jsem neměla v rukách knížku od pana Vondrušky, která by mě nebavila, alespoň co se této série týká. Oldřich, Diviš i Ota jsou každý jiný, ale pro mě všichni sympaťáci. Nechybí napětí a jako bonus i zajímavosti z historie.

19.01.2024 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Jedním slovem skvělé, netřeba dlouhého komentáře. Doporučuji přečíst 1. díl série, ať jste vic v obraze, ale není podmínka, humoru je tam i tak dost.

04.07.2022 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Bez Martina Servaze jsem si další knihu od Miniera nedovedla představit, zklamání mě ovšem přešlo po několika málo stranách. Přečteno za tři dny a ten závěr - no rozhodně nečekaný, alespoň pro mě. Někomu se možná může zdát překombinovaný, každopádně má kniha spád a udržuje v napětí. Za mě 5*, počtu stran se nelekejte...

28.08.2017 5 z 5

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

Francisovky jsou pro mě oddychovým a příjemným čtením, přestože nechybí napětí. Jak už je uvedeno v ostatních komentářích, rozhodně není potřeba mrtvol v každé kapitole, aby byla kniha napínavá a okořeněná nevtíravým humorem.
Ještě mě žádná z autorových knih nezklamala.

21.08.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha mě naprosto odsunula od každodenních povinností a kdyby měla dalších 600 stran, rozhodně neomrzí!

03.07.2017 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Mě naopak autorův poetický styl vůbec nevadil. Děj měl spád, postavy uvěřitelné. Promlouvání oběti k té zimní a ponuré atmosféře tak nějak patřilo a dokreslovalo celkový dojem.

07.11.2018 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Úplnou náhodou jsem objevila další autorku, kterou si řadím k oblíbeným. Skoro bych napsala, že ač detektivka, pohladila po duši. Vůbec mi nepřipadal příběh zbytečně dlouhý, naopak jsem byla nadšena, že můžu být součástí malebné vesničky tolik stran. Pro mě první kniha této autorky, rozhodně ne poslední. I když se trošku bojím číst další, aby mi to nezkazilo dojem z této knihy.

13.10.2017 5 z 5

Ukvapený Sam Ukvapený Sam Pelham Grenville Wodehouse

Autorův styl a smysl pro humor mi naprosto sedl. Takže za mě rozhodně skvělé!

02.10.2017 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Výborné čtení, jako vždy od tohoto autora. Těším se, že bude další díl s Martinem Servazem.

30.03.2021 5 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

"Francisovky" čtu velmi ráda, patří mezi mé oblíbené. Díky čtenářské výzvě jsem skočila s radostí po další. U této knihy se mi ale občas dělalo šoufl u některých pasáží, přitom jsem zvyklá na kdejaký thriller, samá mrtvola a potoky krve. Autor to prostě se čtenářem umí. Za mě rozhodně 5*

18.06.2020 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Velmi jsem si detektivky s Cormoranem a Robin oblíbila. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa, těžko se odkládala :-) Těším se na další...

23.07.2017 5 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Skvost :-) víc netřeba dodávat...

16.04.2017 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Napětí, zápletka, pro mě naprosto skvělá kniha. Četla se sama, svižné tempo, žádné zdlouhavé a nudné pasáže. Kdo má rád špionážní knihy, určitě doporučuji:-) Doufám, že i Palác zrady nezklame mé očekávání.

22.03.2017 5 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Fanoušci Zeměplochy si přijdou na své, i já si "Akademiky" užila. Tématem fotbalu se rozhodně nenechte odradit :-)

27.03.2023 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Velmi působivé a mrazivé čtení. Víc není třeba dodávat, rozhodně doporučuji.

01.11.2018 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi příjemné čtení, popis prostředí i detektivní zápletka. Určitě si nenechám ujít další knihy autora.

03.07.2017 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Opět "starý" dobrý Olsen. Můj oblíbený autor, takže já určitě doporučuji.

15.02.2020 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Opět pro mě skvělé čtení, tak jako předešlý díl.

01.07.2019 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

První setkání s autorem a jsem potěšena. Sympatické postavy, vtip, zápletka. Nejsem odborník na historii, takže jak moc je kniha autentická nedokáži posoudit, ale dobře se mi četla.

01.07.2019 5 z 5