Dýka s hadem přehled

Dýka s hadem https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99806/bmid_dyka-s-hadem-2-vydani-99806.jpg 4 985 985

Barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého "krále železného a zlatého" Přemysla Otakara II. Na svůj úřad nezvykle mladý královský prokurátor a současně správce hradu Bezdězu Oldřich Z Chlumu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů. Při vyšetřování vražd šlechtice, mnicha johanity a hradního kata prokazuje nejen své nemalé detektivní schopnosti, nýbrž i moudrost a rozvážnost. Autor, renomovaný historik, čerpá řadu motivů z dobových pramenů, v nichž zjišťuje, že život píše příběhy vskutku neuvěřitelné, a zpracovává je živým, současným jazykem do děl naplněných dramatičností, jež vzbuzují zvědavost a napětí od první do poslední řádky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dýka s hadem. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
včera

Poslechnuto jako audio kniha, výborný přednes Jana Hyhlíka se velmi dobře poslouchá a navíc děj se odehrává v severních Čechách a většinu míst velmi dobře znám, a kolem kláštera v Doksanech ( byl odtud mnich Mänhardt, druhá povídka) jezdím několikrát týdně a zde mám přátelé. Vondruška věrohodně popisuje obraz doby, středověké mordy bravurně vyřeší Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci. V jednom nás ale vodí Vondruška za nos, cituji za hradbou akátů rostly dva vzrostlé duby, cestu ke komendě tvořila alej bíle kvetoucích akátů, V roce 1269, v době kdy se příběh odehrává na našem území trnovník akát - Robinia acacia nerostl, do Evropy jej jako okrasnou dřevinu přivezl až v roce 1601 francouzský botanik Jean Robin, po němž má latinský název Robinia. S tím mnichem Mänhardtem z Doksan, mě Vondruška ovšem dostal v Doksanech žijí 2 rodiny Menhardů.

lenyleny
předevčírem 5 z 5

Tento příběh se mi líbil, ale občas byl až moc překombinovaný. Celkově oddechovka.

Luigi1
10.05.2024 5 z 5

Moc pěkné čtení moc mě to bavilo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dýka s hadem v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených1 615x