AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tohle byla jízda. V knize je tak dávkovamý strach a napětí, že jsem měla problémy jít v klidu spát. S tím, že superschopnosti vraha byly přehnané, souhlasím, ale mě to prostě bavilo a dostalo. Doufám, že brzy bude další kniha.

06.01.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Neskutečně milá knížka, která zahřeje v tomto mrazivém předvánočním čase. Bylo v ní tolik lásky ke knihám, že mě to hladilo po duši.

12.12.2022 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Opět zavírám poslední díl se slzami v očích jako každé léto. Tak zase za rok, moje životní knižní lásko :)

29.07.2022

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha, která mě jako obyvatelku pomezí Českého Těšína a Třince chytila za srdce a asi dlouho nepustí.

28.04.2020 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Někteří vytýkají vleklé pasáže, ale King umí i ty vleklé pasáže napsat prostě bravurně. Knihu jsem nemohla odložit, poslední kapitola mi zlomila srdce, odkaz na Overlook mě potěšil. Před 20 lety mě King přivedl ke čtení a já ho miluji dodnes a milovat vždy budu :)

18.01.2024 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Velmi čtivé, děj je svižný, místy až moc. Další parádní detektivka s mou oblíbenou hrdinkou.

06.08.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Luxusní zápletka, rozuzlení i jednotlivé postavy. Knihu bych klidně snesla delší.

19.06.2023 5 z 5

Byť jsem závislá na HP sérii, tuhle knihu jsem původně číst nechtěla, postupně však na mě začalo vyskakovat jedno kladné hodnocení za druhým, a i když se nerada dávám strhnout trendy, knihu jsem si nakonec pořídila, dokonce si ji hned přečetla a byla jsem nadšená. Poutavé příběhy, lehkost, humor, zajímavé myšlenky. Nejvíc jsem si užívala úvodní části o dětství a poté hlavní část věnovanou natáčení Harryho. Poslední část už mě tolik nebavila, cítila jsem z ní stejné prázdno, jako cítím pokaždé, když Harryho sérii dočtu nebo dokoukám.
Souhlasím, že v textu mělo být méně chyb. To je jediná vada na kráse. V tom vidím výhodu svého povolání učitelky, že na mě sice chyba svítí červeně, ale pokud je text kvalitní, přecházím ji a soustředím se na obsah :)

10.01.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Všechny povídky byly čtivé, byť až na Odda jsem u všech odhadla pointu a závěr před koncem. Bylo to velmi příjemné a kvalitně napsané čtení na pár zimních večerů (pokud bych neměla mimino, dalo by se zvládnout za den).

11.12.2022 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Velmi napínavý příběh, zajímavě popletené osudy, čtivé kapitoly, ale toto vše vyústilo v poměrně náhlý závěr bez nějakého vysvětlení, vyvrcholení. Většina knihy byla na 5 hvězd, konec zklamal.

13.11.2022 4 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Perfektní kombinace historických faktů s románem. Určité pasáže jsem četla se slzami v očích. Je nesmírně důležité, aby se o těchto hrdinech našich dějin vědělo a nezapomnělo.

17.08.2022 5 z 5

Jasně, není to klasický Harry Potter tak, jak ho člověk zná. Postavy se za těch 20 let změnily, tím, že je to formou scénáře, čte se kniha jinak, ale na druhou stranu po těch 7 knihách, které čtu každoročně zas a znova, člověk cítil dlouho absťák a i takový mininávrat zpět do Bradavic byl skvělý.

08.03.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Od Zibury mám přečteno vše a vždy se k němu ráda vracím pro humor a lehkost jeho psaní. Tentokrát to pro mě bylo ještě příjemnější, protože osobně k cestování a výletům vyhledávám, byť vlakem ne autem, jen místa v naší zemi, která mi má i po 32 letech stále co nabídnout. V knize jsem se tedy vrátila na mnoho míst, hodně jsem si připomněla a opět se i něco málo dozvěděla. Jako závěrečná pochvala může sloužit i skutečnost, že můj manžel, který přečte maximálně 3 knihy ročně, knihu přečetl během 3 dnů a chvílemi se smál nahlas. :)

20.11.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Byť mi trošku vadí čím dál častější omývání dětství Kim, neskutečně jsem si užila zajímavý, propletený případ, úsměvné scény a dialogy a svižné tempo knihy. Díky krátkým kapitolám nelze dát z ruky :)

19.06.2021 5 z 5

U mnoha momentů jsem se smála nahlas, nesmírně jsem si užívala návraty do historie a styl psaní mě chytil a nepustil. Skvělá kniha.

10.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Knihu nešlo odložit, za 2 dny jsem měla přečteno. Kapitoly jsou psané klasicky tak, že prostě musíte přečíst ještě jednu. Začátek neměl chybu, škoda, že deníku se detektivové už pak tolik nevěnovali. V porovnání s ostatními díly mě trošku mrzela druhá polovina, kdy už šlo jen o závod s vrahem a závěrečný souboj byl na mě málo uvěřitelný.

27.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný popisný jazyk, úžasný příběh a i výborný konec. Knihu jsem si zamilovala.

21.11.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak, během 4 týdnů jsem jako každé léto ságu přečetla, jako každé léto došlo v závěru na slzy a jako každé léto se mi opět nechce čekat celý rok na to, až opět sáhnu po 1. dílu. Prostě láska na celý život.

28.07.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zaznamenané události jsem znala pouze jako fakta a takto v podobě příběhu mě zasáhly ještě více. Zpočátku jsem si musela zvyknout na zvláštně psanou přímou řeč a střídání vypravěčů, ale po chvíli to pro mě bylo přirozené a kniha patří k tomu nejlepšímu, co jsem z daného žánru četla.

03.07.2020 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Velke zklamání, nesympatická povrchně líčená dvojice vyšetřovatelů, z nichž Sid byl zbytečný, neuvěřitelně se chovající postavy, neustálé líčení jídla a naprosto zbytečné pasáže. Pod tímto pseudonymem dvojici autorů asi vyhledávat nebudu...

21.12.2023 2 z 5