AlbinaBina AlbinaBina komentáře u knih

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Jsi nastávající matkou? Přečti si tuto knihu a utvoř si svůj vlastní názor na věc.
Jsi matkou? Přečti si tuto knihu (NEDEPKAŘI) a utvoř si svůj vlastní názor na věc, bez výčitek.

20.07.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Našla jsem jí náhodou v knihovně mé babičky. Zaujala názvem, tak jsem si řekla proč jí nezkusit. Neprohloupila jsem, je to úžasná kniha z let 1930, kterou vypráví již dospělá slečna, která vzpomíná na své prožitky z dětství. Kniha je nejen poutavě napsaná, je také velice poučná z pohledu chování, kultury a zvyků v době, kdy se děj odehrává. Boj mezi bílou a černou rasou je zde popsán dle mého názoru velice přesně, dokázala jsem se vcítit do děje a postav.. Jednou si jí přečtu znovu!

20.07.2016 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Do vody jsem četla v angličtině a autorky styl psaní se mi líbí. Prvních cca 60 stran netušíš o co jde..kdo je kdo.. a je to trochu nuda. Avšak poté, co se člověk zorientuje se příběh rozjíždí a nabírá spád. Autorka se dle mého názoru nesnaží mermomocí do poslední chvíle utajit kdo je vrahem, takže tušení jak kniha dopadne jsem měla od druhé části. Což ale nemění nic na tom, že mě kniha pohltila a velmi bavila. Co bych vytkla je pár nepřesností, s kterými si lámu hlavu-zdali já jsem věci špatně pochopila nebo je autorka nedomyslela.. např..

SPOILER- Pokud Nel zabil Sean (Patrik podle jeho křivé výpovědi náramek strhl, avšak Nel neměla modřiny, jak řekla Erin) jak se dostal náramek k Helen? A jak se vůbec dostal "do koloběhu", pokud ji ho Sean nevzal??

27.11.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Bavila mě Morava. Bavilo mě nářečí. Bavily mě prosté osudy. Bavila mě přirozenost. :)

11.01.2019 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nijak mne nenadchla...přečetla jsem sotva 20stran.

24.10.2017 1 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Knihu jsem četla, když mi bylo -náct několikrát. Zbožnovala jsem ji (samozřejmě Danny Smiřický byl mou platonickou knižní láskou) a zbožňuji ji dodnes. AVE Josef Škvorecký!

20.07.2016 4 z 5