Ála41 Ála41 komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Nádherné ilustrace!!! Další nové nápady na cesty. Je mi trochu líto, že už kniha nepokračuje. Takových dalších míst by tam mohlo být..... Kéž by bylo takových knížek o České republice více. Jo a ještě jsem chtěla dodat, že kdyby vyšla kniha o krásných a zajímavých místech naší republiky jenom plná obrázků tohoto ilustrátora, asi bych ji nedala z ruky. Chtěla bych vidět, jak nakreslí třeba náš Humprecht, Trosky, Kost, Jičín,....

24.04.2022 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vejce a já byla oblíbená kniha mé prababičky, proto jsem se pustila do čtení. S každým slovem mě hřály vzpomínky na babi. Takže nelze hodnotit z mé strany jinak, než kladně..... Ale: začátek mě nenadchl, musela jsem se do čtení trošku přemlouvat, po příjezdu manželů na farmu se mi kniha začala líbit a s přibývajícími stránkami mé nadšení stoupalo. Čtení této knihy mi umožnilo takový zvláštní pocit klidu, vyloženě jsem u ní vypinala a relaxovala... A do takové míry se mi to stalo poprvé.... Hlavní postava, tedy autorka, mi byla sympatická. Moc.

05.04.2022 4 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Kniha přečtena doslova jedním dechem, hlavně první polovina knihy.

31.03.2022 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Tak to bylo skvělé čtení....od první až do poslední stránky SUPER. Moc mě to bavilo. Kniha je fakt plná děje a napětí. Určitě doporučuji.

25.02.2022 5 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

Tak toto mě velmi bavilo. Čtivé, napínavé, neprůhledné... Zkrátka fakt super čtení! Určitě si seženu i jiné díly této série Katova dcera a...

14.02.2022 5 z 5

Vůbec nevím, jak se ke knize vyjádřit... Aby to nevyznelo, že se mi nelíbila, to NE, naopak, líbila a pobavila mě a okouzlily mě fotky, ale ten konec se mi tam nehodil (můj názor) a bylo to takové rychlé,hodně cest a jim věnováno málo času a někdy takové stejné a s tím Marvelem někdy i na mě (pejskarku) trochu přes čáru. Každopádně si ji ráda zase někdy přečtu, prohlednu a seženu si určitě tu Pacifickou....

24.01.2022 3 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Moc hezká kniha. Tak hezky jsem si u ní odpočinula. Kniha se mi dostala do ruky v knihobudce a už ji tam nevrátím, už bude MOJE. Doporučuji. Krásné popisky přírody.

17.01.2022 5 z 5

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

Začátek byl pro mě náročnější, celkově pasáže o politice, moci a velitelich a důstojnícich a těchto,, panacich,, mě až tolik nebavil. Přesto to nebyla špatná kniha. Místy docela drsná. Podruhé bych nečetla a verim, že se najde hodně čtenářů, které kniha absolutně nezaujme. Já jsem po přečtení spokojená, avšak ne nadšená.

06.01.2022 2 z 5

To To Stephen King

Wau. Knihu jsem četla bez mála 2 měsíce a za tu dobu mi sedm přátel přirostlo k srdci. Po každodenním krátkém setkávání s nimi mi nyní chybí. Rozhodně knihu doporučuji. A líbí se mi i oba díly filmu.

17.12.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na to, že je to téma, která mě fakt zajímá a fakt ho ráda čtu, jsem se touto knihou prokousavala dlouho. Tolik mi nevadilo skákání v čase, jako ty nadpisy (názvy) kapitol... Nechápala jsem je, přišly mi divné, já s Mámou i bez.... Zvláštní. Jinak drsné, samozřejmě. Praktiky Mengeleho, podmínky při porodech, odebírání dětí.... Hnus, brrrr.

07.10.2021 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Ale autorce samozřejmě přeji, ať vše zvládne. Neměla to jednoduché, ale moc jí nerozumím.

07.09.2021 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Kniha o skutečných lidech a o skutečných životních cestách a osudech. Byla to dobrá, hezká kniha? Nevím. Byla taková jaký je sám život. Jsem ráda, že mi přišla pod ruku.

29.08.2021 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Za mě skvělá kniha, fakt super! Moc mě bavila. Byla napínavá.

25.08.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne u vody a i když slunce dost hřalo, mě teda u knihy mrazilo... Tak strašně ze života a tak strašně smutné a tak strašně nespravedlivé....Tato autorka rozhodně patří mezi můj top! Stále vede Dědina, ale Vrány ji dost šlapou na paty...

16.08.2021 5 z 5

Unesená Unesená Klára Janečková

Takový průměr.

16.08.2021 3 z 5

Láska a gelato Láska a gelato Jenna Evans Welch

Četla jsem pod slunečníkem na pláži u moře, takže kniha splnila svůj účel. Dokonale doplnila chvíle relaxace. Jednoduchá, romantická, pěkná.

10.08.2021 3 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Vzpomínky na nelehké dětství, na otřesné zážitky. Kolik dětí (a žen) musí trpět podobným způsobem v,, těchto,, zemích?!! Kniha se mi četla velmi dobře. I když mě místy mrazilo, byla v rámci tématu zajímavá a upoutavajici.

07.08.2021 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Ty brďo, milé překvapení. Čekala jsem nějakou kravinu, jako jich je na téma milenka-zenac nespočet, ale tohle bylo fakt dobré, takové inteligentní. Kniha se mi moc líbila.

02.08.2021 5 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Je docela těžké, se ke knize vyjádřit. Nemůžu napsat, že by mě nebavila nebo se mi nezdala napínavá, vše měla, jenže mi pořád připadala taková amatérský napsaná. Knih na téma sňatek Evropany s muslimem je mnoho a mnoho jich je také kvalitnejsich. Jo A člověka, jako je postava Sára, bych rozhodně nechtěla mít v okruhu mých blízkých ba ani známých. A rovněž moc nevěřím tomu, že chudinka Zuzka by mohla vyrůst v sebevedomou a tolik schopnou ženu.. Nebo ano?

31.07.2021 3 z 5

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

Nejprve jsem viděla seriál, nyní jsem díky knize mohla zažít podruhé potěšení z tohoto příběhu. Velmi se mi líbí. Bavily mě také vedlejší příběhy, Marcela-Hynek, Tesař, Luboš, stará křivda Kateřina - Karel, Rudolf, postava Kamily, Davida, zápletka Martin - Jana... Zkrátka velmi povedené, citlivé, napínavé, wau.

24.07.2021 5 z 5