Ála41 Ála41 komentáře u knih

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Nelíbila se mi, ani jsem nedocetla.... Nejsem fanoušek pana Kajinka... Sáhla jsem po knize pouze že zvědavosti, ale zbytecne, akorát jsem se rozcilovala.

23.12.2018 odpad!

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Co se týká této tematiky, za mě je to prostě nejlepší knížka... Líbí se mi i film. Betty je pro mě hrdinka. Kniha by mohla být varováním... Vůbec ale vůbec nelze pochopit změnu milujícího manžela a otce v takovou bestii.... Jak je to možné??? Brrrr.

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Drsný příběh.... Chudak Lajla... Ale musím napsat, že chvílemi jsem ji fakt nechápala.... Jak mohla mít nakonec otce za to vše ráda? Tuhle mentalitu asi pochopit ani nelze... Jak je možné, že žije v Evropě a tohle se jí mohlo stát? Fakt nebylo kam se obrátit o pomoc? Ale četlo se to velmi dobře.... S mrazením v zádech....

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Normálně detektivky nečtu, ale na tuto knihu byl tip v časopise, zkusila jsem ji a byla super, bavila mě, až mě to překvapilo... Jen jsem se trochu ztrácela ve vztahu mezi Josefinou a komisařem...

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Když od této knihy nečeká člověk zázraky, tak ji lze přečíst a sem tam i může bavit....ale opravdu jen sem tam.... Ujde, ale myslím, že za měsíc, dva už asi nebudu vědět, o čem byla. A byla vůbec o něčem? Sem tam...

27.11.2023 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherný příběh. Nádherná kniha i film.

02.08.2022 5 z 5

Zajímavá kniha. Nikdy jsem nic podobného nečetla a to je super. ALE za mě fakt těžké čtení, nic pro odpočinek v hlavě... Politika, politika a ještě sto krát politika... No a potom ty skvělé, vtipné (fakt perfektně vymyšlené) absurdní situace a za ty dávám ty hvězdičky! Staříka se určitě číst nechystám, autor stačil jednou.

29.06.2022 2 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Není to moc o hřebenovce, spíše o autorce. Smekám před každým, kdo se na cestu vydá,ovšem neznamená to, že o tom musí napsat knihu a hlavně že ta kniha bude dobrá a přínosná. Kniha se čte rychle, na konci na můj vkus moc filozofování. Nejsem zklamaná, ani nijak nadšená.

29.05.2022 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Zvláštní text. Zase tak jako jinak pojatá kniha (nejen) o cestování. Kniha je po,, fyzické,, hmatatelne stránce moc hezky zhotovena, takový,, příjemný,, papír, skvěle rozmístěný text a nádherné fotografie (nejen) z cest.

09.05.2022 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Ačkoliv je to kniha drsná, je skvělá (v rámci tématu), nemohla jsem se od ní odtrhnout. A doslov autora zajímavý.

29.05.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak čtvrtý pokus o přečtení, jsem na straně 553 a už se modlím, ať je to za mnou... Teď už knihu odkládat nebudu, ale krutě mě to nebaví. O čem to vlastně je? Vnitřní bohyně, bejby,kalhoty spadle na jeho bocích, prsty v jeho vlasech,... To NE!!!! Film jsem neviděla, pouze trailler a ten nevyznival tak zoufale.... Herečka je narozdil od popisované nijake Panny Marie Any zajímavá a krásná :)

11.04.2021 1 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tento autor mi prostě,, sedl,, a jeho knihy jsou tím, co chci číst,co mě baví a láká. Selský baroko je čtvrtá kniha od J. Hájíčka, kterou jsem četla. Od té nejlepší bych je řadila takto :1 Rybí krev, 2. Zloději zelených koní, 3. Dešťová hůl, 4.Selsky baroko... Je čtvrtá, protože jsem se v ději a postavách občas ztrácela, jinak je skvělá! Doporučuji.

24.03.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha se mi líbila, má stále aktuální myšlenku a své kouzlo.

12.01.2020 5 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Jsem z této knihy nějak mimo... Uplne skvělá myšlenka, uzasny hlavní motiv, ale tak divně splacany a až místy povrchně trapně... Napsáno jakoby málo do hloubky... Kupodivu se mi nejvíce libil historický příběh na konci knihy.

12.09.2019 2 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Hlavní hrdinka sama sebe podává jako opatrnou, slušnou, nezajimavou, nudnou, upjatou... Nebo jak to nazvat, ale přitom se pouští do,, akcí,, do kterých by se člověk s takovými vlastnostmi nikdy nepustil, to me trošku zmatlo... Někdy jsem tomu moc nerozuměla, možná je to tím, že je mi mnohem méně let :) ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, to ne, četla se dobře, místy mě i pobavila. Konec tak trochu nuda, klišé, proste úplně jsem věděla od prvních kapitol, že to takhle dopadne.

31.07.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Když jsem knihu začínala číst, napsala jsem názor do diskuzí... Teď mám přečteno... Strasne me lákal motiv návratu hrdinky do rodné moravské vesnice (města), ale zprvu jsem byla zklamaná takovým nepravděpodobnym až trapným humorem vycházejícím ze situaci, nad kterými jsem kroutila hlavou. Hlavní hrdinka přijede po letech, o jejím dosavadním životě není nic známo, nikomu o sobě nic neprozradi, ale sama se,, hrne,, soudit životy tamních... Její vztahy s muži... Tam mě dost stvala. Ale na Elišku i jiné postavy jsem si během čtení docela zvykla a ačkoliv nějaký dej, spád, kniha podle mě nemá, tak se mi nakonec i docela líbila. Jo a mrzi me vykreslení místních jako total buranu, alespoň na mě to tak působilo.

30.12.2018 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Moje oblíbená klasika, stale se ke knize čas od času vracím a vracet budu.

23.12.2018 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Super kniha, moc me bavila. Skvělý nápad... Je to fakt k zamyšlení.... Vztah Evropany a Araba.... Všude dost podobný,, scénář,,... Někdy lituji rodinu (rodiče) těch žen, které si nedají říct... V knize čas od času listuji i opakovaně.

17.12.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím moc, jak se ke knize vyjádřit.... Smutný příběh... Ale.... Ty dialogy mezi hlavními hrdiny mi místy nějak neseděly...Moc filozofování a moudrostí, na to že jsou to mladí dospívající lidé... Zkoušela jsem od autora i,, Příliš mnoho Kateřina,, a vzdala jsem to, nešlo mi se začíst.

15.12.2018 2 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherná citlivá kniha. Jedná z mála z Levných knih, která rozhodně stojí za to. Určitě bude mít čestné místo v mé knihovně.