ajka91 ajka91 komentáře u knih

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Wau...tak to tohle byla síla. Úplně něco jiného než jsem doposud četla. Na konci jsem jen tajila dech. Chválím autora za neotřelý nápad sepsat román o autistické dívce. Ginny je úžasná holčička, přirostla mi k srdci. Tuhle knihu si budu dlouho pamatovat.

22.02.2018 5 z 5

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Právě dočteno a nemám slov. Úžasná knížka. Jde vidět, že autorka si při psaní dala obzvláště záležet. V závěru pochopíte, že každá věta je do detailu promyšlená a má svůj význam. Ikdyž se jedná o fiktivní příběh propletený skutečnými událostmi, stojí kniha rozhodně za přečtení. Nyní si vážím Agathy Christie ještě víc. A doufam, že autorka této knihy bude pokračovat v psaní, protože ji to jde opravdu dobře.

03.02.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Přiznávám, že jsem spisovatelce po přečtení Žítkovských bohyň nedávala moc šanci a už z principu jsem odmítala si přečíst knihu Vyhnaní Gerty Sch., ale díky kolegyni, která mi knihu půjčila můžu sem teď psát tento komentář...Je to pozoruhodná kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce být v obraze, jaká minulost skutečně byla a nejen slepě jít s davem a odmítat to, co se historicky stalo a bylo i bohužel společností akceptováno. Jsem ráda, že někdo dokázal napsat takové téma, o kterém spousta lidí vůbec, ale vůbec nic neví...já se přiznám, že ač mám historii hodně ráda, tak o vyhnání Němců jsem opravdu nic nevěděla. Tuto kapitolu lidských dějin jaksi autoři ve svých učebnic dějepisu pro školy opomněli, a opomněli to i učitelé při hodinách dějepisu. I když to byli právě Němci, kteří zavinili hrůzy druhé světové války, nesmíme zapomenout, že násilí plodí jen násilí...mrzí mě, že jsme se my Češi, zachovali úplně stejně, jako tehdy Němci k nám...Z minulosti se musíme poučit, abychom ji neopakovali...Mělo by se o tomto tématu více mluvit.

30.10.2017 4 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Zvláštní, ale přitom tak krásná kniha. Kdo nepochopil podstatu, tomu není asi kniha hodna. Miniaturista není hlavní postavou, ale doprovází celý příběh až tajuplným kouzlem, které má čtenáře dovést k pochopení, že osud si tvoříme jen my sami. Obálka je nádherná, název nezvyklý, příběh emocionální, konec šokující. Na to že je to autorčina první kniha, tak smekám. Burton umí psát a těším se na její Múzu.

10.10.2017 5 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Tak tohle rozhodně ne. Anotace působí, jakoby šlo o vážný příběh mezi dvěma lidmi, kteří se rozhodli vzít a postupem času se o jeden o druhém dozvídají podivná tajemství. Čekala jsem úplně něco jiného. Stylem mi to připomínalo Stoletého staříka, zejména tolik "katastrofálních a nereálných událostí", jak o nich píše J.J., místy až nechutné. Zařadila bych knihu mezi humoristické, nikoliv romantické.

08.09.2017 1 z 5

Její královská Výsost Její královská Výsost Danielle Steel

Příjemná oddechovka.

24.08.2017 4 z 5

Smrt darebáka Smrt darebáka Caroline Graham

Tato kniha se mi ze série o vraždách v Midsomeru líbila nejvíc. Postavy pěkně vykreslené a závěr super. Jen bych některé scény vynechala, ale jinak velmi čtivý děj z divadelního prostředí.

24.08.2017 5 z 5

Temná historie králů a královen Evropy: Od středověkých tyranů po šílené monarchy Temná historie králů a královen Evropy: Od středověkých tyranů po šílené monarchy Brenda Ralph-Lewis

Hezky zpracovaná kniha. Autorka odhaluje čtenáři zajímavá tajemství a pohnutky významných osobností středověku.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tato kniha od Browna se mi líbila nejvíc. Děj byl poutavý, napínavý a zasazen do zajímavého prostředí.

(Ne)Návraty Adiny Mandlové (Ne)Návraty Adiny Mandlové Václav Junek

Adina Mandlová byla ikona minulého století...hvězda filmového plátna, krásná, ctižádostivá, obdivuhodná...osud ji však nadělil nemalé překážky do života. Je toho tolik, co se člověk může o této herečce dozvědět, avšak to nebude z knihy (Ne)Návraty Adiny Mandlové. Na první dojem kniha působí jakoby autor osobně znal Mandlovou a vedl s ní rozhovor na její stáří a na základě toho pak sepsal knihu. Ale omyl! Jedná se jen o autorovo vyprávění načtené z jiných zdrojů a úryvků z rozhovorů lidí, kteří se letmo s herečkou setkali. Jde spíše o popis tehdejší doby a jaký měla vliv na filmové prostředí. Autor neustále naráží na poválečnou dobu a v každé jeho větě se skrývá kritika komunistické éry - ano byla to divná doba pro herce a umělce vůbec, ale stačí to napsat jednou. Zmínky o Adině Mandlové se v knize vyskytují jen tak jakoby omylem si autor vzpomněl, že i tato herečka v době působila. V jiných pasážích ji oslavuje jako bohyni a zdůrazňuje nedotknutelnost její pověsti a záhy na to vloží do knihy nevhodnou historku, která se kdysi Mandlové přihodila...co to jako je??? V mnoha věcech si autor protiřečí. Další věc, která mi vadila - původně jsem si myslela, že kniha je z dřívější doby kvůli slovním obratům, které autor používá, to by mi tak nevadilo, kdyby je neprokládal cizími slovy, kterými chtěl nejspíš oživit vyprávění, neudržuje jeden styl psaní, jednou komunikuje se čtenářem v množném čísle, jednou zase v jednotném. Působí to pak, že kniha byla napsána v rychlosti a na co si zrovna autor vzpomněl. Ke konci neustále vyzdvihuje že to, co napsal on je jediná pravda o Adině. Co mě ale nejvíc rozčilovalo bylo to, že autor vždy něco "načal" a pak to "nedořekl". Tak se snad o tom vůbec nezmiňuji, když to nechci rozvádět ne? Doporučuji si vzít při čtení mobil a googlovat...Dala bych i víc hvězdiček, ale opravdu nemůžu, trápila jsem se při čtení a o Adině jsem se nic nedozvěděla, spíš vím víc o životě autora a jeho vzpomínkách z dětských let. Jo a ještě jedna věc - chápu, že "děj" se odehrává v Praze, ale jsem z druhé strany republiky a neznám každou ulici a kde se co nachází, takže detailní popisy Prahy jsou čtenáři jako jsem já úplně k ničemu (ještě abych si při čtení necestopisů brávala mapu).

23.08.2017 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Dlouho jsem kolem této knížky chodila v knihkupectví...nečekala jsem, že mě tak dostane...Jedna z nejlepších, které jsem za poslední dobu četla. Příběh založený na skutečných událostech z 19. století je výborně zpracovaný, autorka si dala záležet na celém procesu shromažďování faktů o Agnes. A ten konec nemá chybu...

01.08.2017 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Kniha mi rozhodně jako oddechovka nepřijde, naopak, člověk musí nad ní hodně přemýšlet, co tím autorka chtěla říct. Určitě má hlubší význam, jen je třeba číst mezi řádky...

26.07.2017 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Krásná kniha...chvílemi náročná co do počtu postav v rámci celé ságy, ale čtivá, dobrodružná, napínavá, smutná. Některé scénky nemusely být tak do detailu popsány, ale budiž. Celá trilogie tvoří komplexní pohled jedné rozvětvené rodiny. Líbí se mi, jak autorka krásně navazuje na předchozí "životní příběhy" jednotlivých postav. Velké plus také za příjemné, nám vzdálené prostředí, do kterého je kniha zasazena.

04.07.2017 5 z 5

Knížka je opravdu hodně čtivá. Zaujme čtenáře už jen těmi fotkami podivných dětí. Moc jsem se těšila až si ji přečtu. Nakonec jsem byla trochu zklamaná z hlavní postavy. Čekala jsem, že to bude někdo starší a zkušenější, prostě mi tam nezapadl. Nicméně i tak je knížka opravdu skvěle napsaná a rozhodně stojí za přečtení (nejen pro mladší generaci).

04.07.2017 5 z 5

Duch Duch Robert Harris

Pro mne je to jedna z těch knih, kolem které projdu v knihkupectví a zaručeně si ji nevšimnu. Dostala jsem ji jako dárek a nebýt toho, nikdy bych si ji sama nekoupila. Musím však přiznat, že mě mile překvapila. Rozhodně je napínavá a čtivá.

04.07.2017 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Série detektivních příběhů odehrávajících se v malebné vesničce mi přirostla k srdci. Zátiší, jako první z nich, je podle mne nejlepší, ale i ostatní si zaslouží pozornost. Hlavní postava mi připomíná novodobého Hercula Poirota. Líbí se mi, že se jedná o klasickou detektivku zasazenou do příjemného prostředí, kde se čtenář ztotožní s nejednou postavou.

03.07.2017 5 z 5

Toskánsko na každý den Toskánsko na každý den Frances Mayes

S touto knihou už jsem se trochu trápila. Na mě až přílišné vyzdvihování jednoho umělce a jeho obrazů. Spíše fandím předchozím knihám, kde se autorka více věnuje poznávání toskánské krajiny.

03.07.2017 3 z 5

La bella Toscana – Sladký italský život La bella Toscana – Sladký italský život Frances Mayes

Také uznávám, že první díl byl mnohem lepší, ale tento zase odhaluje čtenáři více krás okolních míst. Autorka prostě dokáže svým působivým popisným vyprávěním vtáhnout do "děje".

03.07.2017 4 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Nádherná letní kniha, která vás provede sluncem zalitým Toskánskem. Díky ní si Itálii určitě zamilujete. Musím přiznat, že i film, který je knize hodně vzdálen, se povedl.

03.07.2017 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Na tuto knížku mám rozporuplný názor. Kdo dobře zná knihy Agathy Christie a jejího Poirota, určitě najde řadu nesrovnalostí s touto postavou. Přijde mi, že Poirot zde mluví až moc a celkově chování v této knize není jeho styl. Autorka se velmi snažila Poirota ztotožnit s tím svým, ale moc se jí to nepovedlo. Každopádně, když se odprostím od srovnávání, jde o pěkný a propracovaný detektivní příběh.

03.07.2017 3 z 5