Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Myslela jsem že to bude nějaká hovadina, ale je to vážně úžasná kniha! Naprosto ji miluji a je to určitě má nejoblíbenější klasika. Všem doporučuji a nenechte se odradit, tím jak je ta kniha stará.

21.09.2018 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Hledala jsem něco v podobném stylu jako Hunger Games a narazila jsem na tohle. Příběh byl úžasný a moc mě zaujal.

19.08.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Skvělá napínavá kniha. Autorka má svůj vlastní styl. Nic podobně zformulovaného jsem ještě nečetla. Všem doporučuji!

12.02.2018 5 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Ze začátku mi úplně nesedla hlavní hrdinka, jejíž chování bylo takovým tím typickým YA stereotypem. Ale po dočtení se mi to v hlavě o pár dnů později tak nějak uložilo a knížku vlastně hodnotím velice kladně. Romantická linka byla skvělá a jediné co mě vážně vytáčelo, byly nesnesitelný řeči hlavní postavy. Během příběhu však poodkrýváme její příběh a rodinné zázemí, což mi ji v mnohém dokázalo trochu polidštit. Kniha stojí za to. Žádný zázrak ale vlastně to bylo přesně to, co jsem v tu dobu potřebovala.
Mimochodem strašně doporučuju autorčinu prvotinu, která mě bavila mnohem víc a má velice příjemný příběh (jen teda nevyšla v čj).

01.03.2022 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Rozhodně zajímavé. Neřekla bych, že je to jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla - to rozhodně ne. Ale byla to milá pohádka s trochu drsnými prvky a krapet urychlenou romantickou linkou (tu jsem si ale stejně užila, snad poprvé fantasy s wlw romantikou). Pěkné a stojí za přečtení.

20.09.2021 4 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) I když je teprve květen (a tuhle knihu jsem četla někdy v dubnu), vím jistě, že je to to nejlepší co jsem tenhle rok četla.
Já ujíždím na starém Hollywoodu. Ráda se dívám na všechny ty černobílé snímky a mým letošním favoritem na Oscarech byl film Mank. Tohle byl i jeden z důvodů, proč jsem se do knihy pustila a rozhodně jsem nelitovala.
Evelynin příběh byl překrásný. Plný skvěle vykreslených nejednotvárných postav a zvratů, které ale nijak nezničily realistický dojem z knížky. Celii jsem nemohla vystát, ale i tak jsem jejímu vztahu s Evelyn po celou dobu fandila. Bylo tu tolik momentů, kdy jsem si říkala, že vážně nemá snadný život a zasluhovala by si skončit mnohem lépe. To však až do momentů, kdy přišla poslední bomba a z herečky, se kterou jsem soucítila, se vyklubala má nejvíc nenáviděná postava z celé knihy a většinu konce jsem probrečela jako už dlouho ne.
Takže ať už budete Evelyn milovat, nenávidět nebo proklínat, tohle bude to jeden z příběhů, který vás zasáhne.
Knihu jsem četla v originále už před nějakou dobou, ale stále ve mně rezonuje. Doporučuju.

05.05.2021 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ačkoli mě Eleanor a Park VŮBEC nebavili, tohle bylo prostě super. Strašně mě bavilo číst o vztahu Cath a Wren a bylo to fakt skvělý. Zábavný, milý a prostě všechno co od oddechovky čekáte.

30.10.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Takové jedno velké ťuťu ňuňu. Celou dobu jsem se nad tím rozplývala a vydávala nekontrolovatelné zvuky jako bych viděla chumel koťátek pojídající zmrzlinu. Prostě rozkošný.

26.10.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Konečně jsem se ke knize odhodlala a musím říct, že jsem k ní přistupovala s velkou rezervou, po přečtení všech komentářů na databázi a na goodreads. Nakonec to však nebylo tak hrozné, jak všichni psali. Vlastně se mi to celkem líbilo. Jasně - nebyla to žádná Rowlingová nebo Maasová, ale dalo se to v pohodě číst. Narážek tam na můj vkus bylo možná trochu moc a trochu bych jich ubrala. Jako každý, jsem si nejvíce oblíbila Avu, jejíž charakter byl prostě super.
Obávaná a všemi kritizovaná scéna, kde Mei seřve učitele, mi ani nakonec tolik nevadila. Mnohem více mě štvala část o "nasíracím umění", protože nesnáším lidi, co melou úplný blbosti o tom, že " to bych dokázal taky", "tohle že se prodává za tolik peněz? Moje tříletá sestra včera nakreslila lepší obrázek." Grrrrrrrrrrr! Nesnáším takový lidi. Ti umělci udávali směr, změnili nahlížení na vše, jako umění určili něco, co by si řada lidí ani netroufla zmínit. Tak nechápu ty kecy o tom, že by to zvládli. Nezvládli! Oni to dokázali dřív! Kazimír Malevič, Jackson Pollock nebo Paul Klee určili směr jakým se umění vydalo a ačkoli by to řada lidí neřekla, ovlivnilo to i naší přítomnost.

Tak jo. Omlouvám se za ten výbuch emocí a knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku. 60%

26.10.2020 3 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Velice pěkný komiks. Ačkoliv mě taková témata jakou jsou D.C., Avengers nebo Marvel většinou míjejí, tohle bylo nanejvýš zajímavé počtení. Hezký

14.10.2020 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Skvělá kniha! Nutí vás pořád číst a číst a číst. V minulém díle jsem si hrozně oblíbila Bronwyn, takže jsem byla ráda, že se tu znovu objevila. Příběh měl spád, čtivost a ten konec jsem vůbec nečekala. Úžasné pokračování.

PS: Phoebe, i přesto že měla být zrzka, jsem si představovala jako Phoebe z Přátel z první série.

31.07.2020 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Naprosto zbožňuju tyhle příběhy s dívkou alias vyšetřovatelkou na internátní škole. A tenhle příběh nezklamal. Bylo to čtivé, napínavé a naprosto nečekané. Prostě pecka. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

08.07.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Příběh jsem si užila mnohem více než autorovy Hvězdy nám nepřály. Byl tu pořádný děj, zápletka a i přesto, že do toho zasáhl duševní poruchou, tak se ukázalo, že ta příběhu jen prospěla. Super kniha

08.07.2020

Supernova Supernova Marissa Meyer

Úžasné zakončení série! Popravdě jsem vůbec netušila, jak to dopadne ani jak si autorka s koncem poradí, ale TOHLE předčilo všechna má očekávání! Doporučuji

08.07.2020 5 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Ze začátku jsem od knihy čekala něco víc. Ale po dalších přečtených stranách mě děj chytnul. Bylo to čtivé, zneklidňující a konec byl takový opravdový. Žádný šťastný konec jak bývá ve většině knih, ale bylo to takový reálný. Navíc podcast doprovázející vyprávění Sadie, dodával příběhu tu správnou atmosféru.
Jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla. Doporučuji.

24.05.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Úžasná. Moc se mi líbí fotografie vložené do knihy

23.09.2018

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Viděla jsem seriál a tak jsem se strašně těšila na knihu. Byla skvělá. Wells nebyl takový blbec jako v seriálu a Clarke byla strašně příjemná hlavní postava. Kniha se mi moc líbila.

16.09.2018 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Trochu mě štvalo jak se Tris chovala ale jinak senzační.

19.08.2018 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet byla snad ještě lepší než Cinder a to už je co říct

09.08.2018 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

To je ten nejhorší konec v knižním světě.
Co je to za pitomost?!
Mám příšernej vztek