Ája* Ája* komentáře u knih

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Jak ohodnotit knihu, psanou za tak hrůzných okolností? Hvězd si paní Helga Weissová užila za celý život dost a i přesto, že by si zasloužila plný počet, rozhodla jsem se, že tuto knihu hvězdou neohodnotím. Tuto knihu bych ohodnotila citátem: "Ten moment, kdy je kniha tak dobrá, že musíte přestat číst, abyste se konečně mohli nadechnout." Děkuji všem, kteří se nevzdali, přežili a dokázali se o těch hrůzách podělit. Rozhodně doporučuji..

22.09.2016

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

... Některé momenty v knize byly tak impozantni, že jsem musela přestat číst, abych se mohla nadechnout... Jedna kniha, stovky pocitu.

15.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Thriller jsem nikdy nečetla.. Díky reklamě a označení "kniha roku 2015", "světový bestseller", jsem si jako první knihu s tímto dějem, vybrala Dívku ve vlaku. Než jsem knížku začala číst, přečetla jsem si k ní pár recenzí. Většina se shodla na tom, že prvních 50 stran je zdlouhavých (nudných), ale mě se do děje podařilo začíst od první strany. Příběh vypráví tří ženy, Rachel, Anna a Morgan. Líbí se mi, jak spisovatelka postupně odkrývá jejich tajemství a jak příběh na konci do sebe zapadne...

22.09.2016

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nenáročné čtení.

15.04.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Četla jsem jedním dechem. Ani nevím co napsat. Pro mě se tato kniha řadí na přední příčky "my favorite book".

12.09.2016

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Pohádka ...

07.07.2018 3 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Nerada dávám tři hvězdy. Chtěla jsem zkusit nějaký thriller s detektivni zapletkou. Bohužel jsem se netrefila do mého vkusu. Čekala jsem něco jiného. Každopádně knížka je čtivá.

02.06.2017 3 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Včera jsem jí dočetla... a musím říct, že tato kniha, je z těch
knih o kterých po dočtení, ještě dlouho musíte
přemýšlet.. krásné ač smutné čtení.. Barbara Erskinová ví jak čtenáře vykolejit ze všedního dne...

11.09.2016 4 z 5

Kadin, sultánova žena Kadin, sultánova žena Bertrice Small

Přečetla jsem od Betrice Small už několik knih. Byla jsem zvědavá i na její první knihu "Kadin, sultánova žena". A musím říct, že tento příběh se mi líbil od ní společně s "Adora" nejméně. Bohužel jsem se do knihy nemohla začíst a konec jsem už jen přelítla očima.

09.09.2016 3 z 5