Aimee1 Aimee1 komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Zaujala mě anotace, která byla asi to nejlepší z celé knihy. Samotný příběh byl takový přímočarý, ale na druhou stranu se to zase strašně vleklo. Ve výsledku jsem se musela hodně přemáhat, abych knihu neodložila dřív a dočetla ji.

30.07.2018 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Moc dobrá oddychovka, u které jsem se po dlouhé době i upřímně zasmála. Vzhledem k tomu, že jsem velký fanoušek sci-fi, musela jsem trošku ubrat na svých požadavcích na věrnost (hromadu věcí tam čtenář musí brát s nadsázkou), ale protože se nejedná primárně o sci-fi jako spíš o romantiku, tak se to dalo :)

30.07.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

V záplavě thrillerů podobného formátu se tato kniha snadno ztratí. Sice to měl Jack neuvěřitelně dobře vymyšlené, ale já si i tak knihu moc neužila. Nějak mě to nechytlo, narozdíl např. od Zmizelé apod.

28.11.2017 2 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Dlouho mi trvalo se začíst. Možná to bylo způsobeno i tím, že ačkoliv jsem zaměřená na holokaust, utrpení z gulagů není můj šálek čaje a nemám takříkajíc "načteno". Chyběl mi tam nějaký slovníček pojmů. Ale jinak velmi silný a zároveň smutný příběh. Každopádně více se mi od autorky líbila Porodní bába (možná kvůli tomu, že byla více směřována na Finsko). Ale stojí za přečtení.

21.11.2017 5 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

Zajímavý příběh, silný, ale nebylo to tak čtivé, jak třeba Zlodějka knih. Nicméně i tak mohu doporučit :)

21.11.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

U obou děl této autorky jsem měla problém se začíst. Zpočátku mi totiž přijde, že se příběh vleče a hodně dlouho trvá než se stane něco zásadního. Nicméně vždy přijde bod zlomu, kdy mě kniha chytne. Nevím sice, jak moc bude její tvorba originální, až těch knih bude mít třeba deset (šablona Dívky ve vlaku i Do vody je velmi podobná, stejně jako Zmizelá od Gillian Flynn), ale mohu říct, že se mi Do vody líbilo o něco víc než alkoholická serenáda Dívky ve vlaku :)

21.08.2017 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Když jsem někomu řekla, že aktuálně čtu Pána Much, většinou následovalo úžaslé "to je ale prý dost krutý". Kruté to asi bylo v době vydání knihy, ale v současném měřítku toho, co je a co není drsné, je to takový čajíček. Jen pár mrtvol :D každopádně nejde o počet mrtvol, ale o to, co tomu předcházelo a jak snadno se z pár vychovaných britských žáků stane masa zvířat. Zajímavý příběh se spoustou alegorií. Co beru jako mínus, tak fakt, že pro toto vydání byl použit překlad z 60. let minulého století, který ani není moc dobrý. Chvílemi jsem tedy měla pocit, že čtu staré známé foglarovky a Hochy od bobří řeky :) Mně to ani moc nevadí, ale obávám se, že dnešní generaci by to mohlo odradit (ale chápu, tu by možná odradilo, že stříká málo krve...) :D

25.04.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Četla jsem od Smithe jak Dítě číslo 44, tak Agent 6 nebo Utajovaný projev. A s tvrzením, že by kniha Farma měla být jeho nejlepším dílem, nemůžu ani za mák souhlasit. Byla jsem hodně zklamaná. Kniha se neuvěřitelně vleče a žádné zjištění není překvapivé a konec už vůbec ne... S výkonem v jeho předcházejících knihách ze Sovětského svazu se to nedá absolutně srovnávat - ty byly top, tohle je top taky... ale top bahno. Promiň, Tome, tohle se Ti nepovedlo :( Za mě 2 hvězdičky z 5.

17.03.2017 2 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Vynikající kniha a že jsem jich podobných již přečetla hodně. Velmi dobře se čte. První kapitola je trošku rozvláčnější a člověk podle anotace moc nechápe, proč tam je, ale nakonec to hezky zapadne.

24.01.2017 5 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Kniha, která čtenáři až děsivým způsobem přiblíží, jak to může vypadat (a pravděpodobně i vypadá) v somálském zajetí. Problém jsem měla trošku s čtivostí. Zhruba za polovinou knihy jsem ji chtěla celou odložit, protože tak, jak byl (zcela pochopitelně) jednotvárný život hlavních postav v zajetí, tak jednotvárný byl i text knihy. Nakonec jsem druhou polovinu knihy zvládla rychločtením cca za 2 hodiny a pochytila jsem ty nejdůležitější momenty. A jsem ráda. Jinak by mě to asi psychicky zdeptalo... autorce opravdu patří veškerý můj obdiv za to, co všechno zvládla, aniž by si ty žíly podřezala nebo skočila pod vlak.

09.08.2016 4 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Výborné.

19.07.2014 5 z 5

Čekala jsem horor a vyklubalo se z toho fantasy, nicméně velmi dobře napsané a velmi záživné. Vtáhne Vás do děje a nebudete chtít knihu odložit. Fotografie celý dojem jen umocňují. Velké zklamání přišlo až na posledních stranách...žádný konec, žádné uzavření, což mě hodně vytočilo. Každopádně v rukou Tima Burtona příběh snad jen rozkvete!

27.04.2013 5 z 5

Literáti tohleto dílo často přirovnávají k Norskému dřevu. Četla jsem obojí, ale Norské dřevo pro mě nebylo až tak emotivní jako Na jih od hranic, na západ od slunce. Šimamoto byla tak tajemně vykreslena, že jsem měla chuť ji zavřít v Hadžimově chatě v Hakone a držet ji tam tak dlouho, dokud mi všechno neřekne...to, že žádné odhalení nakonec nepřišlo, bylo pro mě velké zklamání. Ale možná právě o tom ta kniha byla...

22.12.2012 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Vlastně moc nechápu, proč jsem si už Kmotra nepřečetla dřív. Možná jsem se k němu tak nějak musela "pročíst". Ale jinak jedním slovem geniální. Už chápu, proč nikdo nemohl po vydání knihy uvěřit, že neměl Mario Puzzo co do činění s opravdovou mafií. Výborně napsáno, skvělá zápletka. Velmi napínavé. Chvíle, kdy dočtete jeden díl a najednou sledujete paralelní osud jiné postavy, chytne Vás strašná zuřivost, že předchozí díl skončil tak nějak neurčitě. Jenomže než se stihnete dostat k jeho pokračování, chytne Vás další osud. Je to opravdu výborné. Doporučuji všem :)

22.12.2012

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Námět zajímavý a velmi děsivý (ukazuje, jak děsivá může být minulost starého bytu a jedné vážené rodiny). Zpracování mě už ale tolik nenadchlo - autorka po krátkých úsecích neustále skákala z minulosti do přítomnosti a zpět. Výsledkem byl poměrně velký chaos, který se poskládal do ucelené skládanky defakto téměř na konci.

06.12.2012 3 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Opravdu hodně dlouho mi trvalo, než se mi podařilo se začíst. Kniha mě chytla defacto až ve druhé polovině, kdy se vyprávění přesunuje na dospělou Rút. Znovu bych si knihu nepřečetla.

24.06.2019 2 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Knihu jsem si chtěla přečíst, abych se po delší době zase seznámila s nějakými kulturními rozdíly. Výsledek mě ale moc nenadchnul. Vlastně se v knize nic moc nestalo, respektive příběh byl velmi předvídatelný a mám tak nějak pocit, že explicitní konec by se k textu hodil lépe. Docela mě kniha zklamala.

13.05.2019 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zajímavé téma, ale dlouho trvalo, než jsem se úplně začetla. Někdy mi přišel styl psaní moc zdlouhavý. Proto 4 hvězdy z 5.

07.03.2019 4 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Čekala jsem více, ale je pravda, že jsem si předtím pořádně nevšimla, že je kniha zařazena mezi Young Adult. Příběh i postavy byly velmi zajímavé, ale trošku mi vadil jednoduchý jazyk. Nicméně jako oddechovka dobré :) asi jsem už moc náročná :D

15.02.2019 3 z 5

Skvělý nápad, líbil se mi rámec příběhu. Co je můj problém - nejsem moc na poezii a bohužel nedokáži ocenit kvalitu/nekvalitu haiku. Ale věřím, že někomu poeticky založenému se to bude líbit. U mě špatný výběr :/

07.02.2019 2 z 5