aida44 aida44 komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Fakt jsem se bála, jestli si o Rowlingové nezkazím mínění, ale naopak! Perfektní prokreslení postav, nikdo z nich není černo-bílý= jen dobrý, jen špatný, každý má svůj motiv, proto jak se chová, parádně propletené a strhující závěr. Z počátku uznávám, že malinko rozvleklé, ale od 90str už to jede samo. Joanne umí i současnou reálnou prózu.

20.06.2016 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Čtivě napsané, ale vytkla bych menší uvěřitelnost některých postav, např Honza (po devíti letech je furt tak zamilovaný?) naopak Alice, Max i Julie výborní, škoda těch happyendů, trochu to pokazilo dojem z jinak dobré knihy

03.02.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

První kniha od Třeštíkové, příjemné čtení, chvilkama moc násilné vtipy, nářečí nedotáhnuté (všude se místo sa), nejasné proč vzdala život v Praze či jiném velkém městě a vrátila se domů, ale jinak dobré, některé pasáže velmi zábavné, a pokud vašeho otce potkalo něco podobného, tak to získává další level.

01.12.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

velmi předvídatelné a nenapínavé, takže 1*

25.09.2018 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ani na druhý pokus mi Cormoran nepřirostl k srdci, děj opět příliš rozvleklý, mnoho postav a tak nějak slabý motiv vraha, ale je to Rowlingová, a tak se to dá dočíst až do konce :-)

20.06.2016 2 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

nesympatický hlavní hrdina, který ví, jak by se neměl chovat, ale stejně se tak chová a vzhledem k motivu dost neadekvátní brutalita zločinu, ale na prvotinu to ujde

16.10.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Prostředí Londýna mě bavilo, protože jsme tam žila, jinak je děj zdlouhavý, hlavní "vyšetřovatel" nesympatický a rozuzlení bez logiky.

Pozor spoiler:
Dát si zjistit, že jsem to byl já a ještě za to platit?

20.06.2016 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

zdá se mi neuvěřitelné, že by někdo jako Jack dokázal tak dlouho čekat nato, co chce, s jeho postavením a penězi mohl mít snadnější oběti, takže nic moc

01.12.2018 1 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

dva delší záchvaty smíchu se mi ještě u knížky nepodařily, až teď …

25.09.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

dva lidi, 8 let a zážitky tak na pět životů, ale na tři hvězdy to je

16.10.2017 3 z 5

Můj neoblíbenější díl, jen jednu malinkou lahvičku Felix felicis a jeden perfektní den: a jsem v Bradavické škole a mám svou hůlku - šeříkové dřevo a žíně z jednorožce. P.S. chci mít Patrona orla a nakouknout do myslánky.

20.06.2016 5 z 5