agnesthequeen agnesthequeen komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

“všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější”
autentické a čtivé vykreslení totalitního režimu

03.01.2022 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

První světová válka očima dvacetiletého gymnazisty, který doposud poznal jen zoufalství, smrt, utrpení a strach kontrastující s pevnými přátelskými vztahy na frontě. Román vykresluje krutost, ale i absurditu a nesmyslnost války. Doporučuji převážně čtenářům silnější povahy a se zájmem o válečnou literaturu, ale myslím, že ne nadarmo je toto dílo povinnou četbou několika škol. Proto věřím, že by neuškodilo, když si Remarqueovo (své doby) kontroverzní dílo přečte každý.

04.08.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další strhující thriller, který opět nezklamal. Všemi deseti doporučuji přečíst nejdříve předcházejících 6 dílů a film popřípadě zhlédnout až po dokončení knihy.

04.08.2021 5 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Páralův osobitý literární styl může být zprvu nelehký až odrazující k začtení se do děje. Dílo však skvěle vykresluje stereotyp běžného života, ve kterém se čtenář najde a uvědomí si spoustu věcí. Lhostejnost, ale i hledání pozitivního východiska autor zobrazuje na kontrastu mezi dvěma hlavními postavami, letargicky žijícím Vikem a optimistickým Břeťou, usilujícího o chycení své "bílé velryby."

23.04.2022 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Promyšlený, napínavý a opět solidní, ikdyž poněkud zdlouhavý příběh. V porovnání s předchozími díly tu však částmi chyběl jakýsi spád anebo naopak zase něco přibylo.

18.11.2021 4 z 5