Adush Adush komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Strhující pokračování. Zrovna v tom nejlepším mě překvapil konec. Ale co, ráda si počkám na třetí díl.

14.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, která byla napínavá od začátku až do konce. Líbilo se mi prolínání kapitol, návaznost a příběh. Rozhodně se ke knize ještě někdy vrátím a zaměřím se na detaily.

30.09.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem poslechla na youtube jako audioknihu. Má asi 4 hodiny. I přesto, že jsem poslouchala přes den, byla jsem celkem vyděšená a měla jsem husí kůži. S doplněnou hudbou v audioknize byl zážitek ještě intenzivnější. Zajímavý námět a snažila jsem se a budu dále hledat o Tribeči více.

13.11.2018 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

S autorem knihy jsem měla možnost se setkat osobně. Již delší dobu jsem knihu měla v merku, ale pořád jsem se ke čtení nedostala. Nyní přišla skvělá příležitost a vše jsem přečetla jedním dechem. Přišlo mi to jako jednoduché čtení, nevyžadovalo to nějakou zvláštní pozornost, vše plynulo hezky a svižně. Možná až moc svižně. Těším se na další díl a v mezičase si moc ráda přečtu předchozí knihy autora, jelikož se jedná o podobnou a blízkou tematiku. Zároveň se těším i na novou knihu Krušnohorské osudy.

05.06.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Stejně jako ostatní knihy od autorky. Napínavé, čtivé a zasazené do historického období.

16.10.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu bomba kniha, četla se sama. Tuto tematiku holokaustu "mám ráda" - zajímají mě tyto příběhy. Naposledy jsem četla Tatéra, ale tohle bylo mnohem lepší. Retrospektiva dodala knize zajímavé kouzlo a všechno se odkrývalo postupně.

21.05.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě a potěšilo mě, že padla volba zrovna na ni. Samozřejmě znám seriálové zpracování. Většinou nečtu knihy po shlédnutí filmu/seriálu, ale tady jsem to tak udělala. Byla jsem mile překvapena, že jsem si vybavila hodně věcí ze seriálu a díky tomu si vše trochu osvěžila. Líbí se mi styl psaní, a kniha se četla hezky.

10.11.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Perfektní kniha, která mě chytla a nepustila. Věřila jsem ve šťastný konec, kterého se mi jakés takés dostalo. Čekala jsem, že deník, který je zmíněn v anotaci bude více součástí příběhu a že z nej budou úryvky, což tak úplně nebylo, ale líbily se mi pasáže rozdělené na Izzy a Claru, které se zajímavě prolínaly. Konec byl na mě poměrně rychlý a na to, že celou knihou provázel tvořící se vztah Izzy s Ethanem, tak se to na konci shrnulo do jedné části věty. Ale to jsou jen maličkosti, z velkého počinu a velkého pohnutí emocí, které ve mě čtení zanechalo. Příběh sice není založen na skutečných událostech, ale ukazuje nám jak to dříve fungovalo v takových ústavech a "léčebnách", kam se opravdu lidé mohli dostat omylem a nakonec se natolik třeba ztotožnili s tím, že jsou opravdu nemocní.

12.08.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jednoznačně super kniha, příběh je velmi pěkně napsaný. Občas jsem díky častému přehazování postav vnímala příběh jako slepý člověk a až po chvilce mi došlo, že Werner vlastně vidí. Nemám co vytknout, moc hezky zpracováno a zasazeno do tématu 2. sv. v., což člověku přiblíží osudy lidí v té době.
Palec nahoru :)

30.09.2017 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Perfektní čtení a to nejen do letadla :)). Vyvážené a čtivé, fascinuje mě, kolik informací si pan Hecl pamatuje, konkrétní lety i situace. Líbilo se mi rozdělení do jednotlivých kapitol. Jelikož jsem to přečetla velmi rychle, rozhodně se do toho pustím někdy znova a pomaleji :)

18.08.2022 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Jelikož mě osvětimská tematika a celkově holokaust velmi zajímá, byla tohle další knížka do série "musím mít". Zajímavý a nový pohled na KT Osvětim z pohledu fotografa. Za mě velice zajímavé a poutavé počtení. Dohromady s ostatními knihami, které jsem četla (např. Osvětimský orchestr) nám dává kniha další pohled do "uzavřeného" společenství v rámci tábora.

07.05.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvělá kniha, opět velmi napínavá a čtivá. Ze začátku mě rušilo neustálé přeskakování do minulosti a zpět, ale později jsem to vyhledávala a těšila se na to. Všechny postavy mají zajímavé příběhy a mají v příběhu svou roli. Je to hezky zamotané. Překvapil mě konec. Škoda, že tam nebyl nějaký epilog poté, zajímalo by mě, co se stalo dále s postavami, ale to už je asi na každého fantazii. Těším se na další ze série.

10.06.2019 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Anotaci knihy jsem vůbec nečetla, a tak jsem netušila, co mě čeká. Čekala jsem nějakou zakázanou lásku mezi "dcerou" a třeba nějakým židem, právě podle obálky. Nakonec byl příběh ale o něčem úplně jiném, což mě nejprve trochu zklamalo, ale poté jsem se začetla a líbily se mi pasáže s Annou. Konec se mi vlastně moc nelíbil, ale asi se to dalo čekat, vzhledem k boji s Alzheimerovou nemocí.

28.06.2023 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Počáteční zmatek v kapitolách a celková roztrhanost textu. Spíše takové útržky a vzpomínky. Nakonec jsem se zorientovala a od půlky dál jsem se do čtení i více ponořila.

19.05.2023 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Co dodat, závěrečný počin série Roční období byl opět stejně perfektní jako ostatní a napínavý až do samého konce. Za dlouhou dobu pro mě jedna z knih, která se mě pořádně chytla a nepustila.

03.09.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tuto knížku jsem si pořídila hned jak vyšla, ale následně mi 2 roky ležela v poličce, protože se vždy našla nějaká zajímavější než tato. Tak jsem se konečně do ní pustila a musím říct, že jsem neskutečně nadšená. Je to fakt super počtení, humorné a zároveň vědně-naučné - což bylo něco, čemu jsem opravdu nerozuměla, ale líbilo se mi, že hrdinka tomu rozumí. Škoda, že nebude nějaký další díl, rozhodně by se mi líbilo pokračování, s nějakou podobnou "mafiánskou" zápletkou. Opravdu mě příběh zaujal, kniha měla spoustu zajímavých momentů, děj plynul. Byla tam spousta zajímavých postav, které svými charaktery skvěle doplňovaly děj.

02.01.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Ač jsem byla ze začátku trochu skeptická, co mám od knihy očekávat, příjemně mě překvapila. Začalo to poněkud nevinně, příběh se pomalu rozplétal. Líbilo se mi množství postav, které se zde objevovaly, každá měla své klady a zápory. Příběh rychle plynul a při jeho čtení jsem se vůbec nenudila. Líbilo se mi rozdělení kapitol, každá z úhlu pohledu jiné postavy. Lépe se tak s nimi seznámíte a dokážete je pochopit a udělat si na ně lepší názor. Pokud budete číst, doporučuji mít u sebe skleničku s pitím, občas jsem musela knihu odložit na pár hodin, protože mi z těch představ nebylo moc hezky. Rozhodně je to kniha na zamyšlení, nad celým tím problémem sucha a nedostatku vody, a taky neskutečným plýtváním, ke kterému z naší strany dochází. Dokud nám nedojde naše nejcennější "komodita", neuvědomíme si, o co přicházíme. Což kniha velmi pěkně shrnula.

08.12.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Musím říct, že knihu jsem četla jedním dechem, stejně jako předchozí díl. Je fajn, že v tomto díle je už mnohem více historického podtextu, než v tom předešlém. Člověk získá dobrý obrázek o tom, jaká byla v té době situace nejen u panstva ale také u chudiny. Občas jsem se ztrácela v příběhu a v roční době, ale to není tak strašné. Také už jsem se poučila od minulého dílu a rozeznávala nepřímé řeči. Těším se na třetí díl, a jak to celé dopadne.

16.05.2018 5 z 5

Oddechová kniha, přečtená za 1 den. Ze začátku se příběh vyvíjel slibně, ale na konci mi přišlo všechno moc rychlé. Voldemorta porazili za několik let a tuhle holku "za 15 minut". Průměrné, akorát mi celý příběh přijde moc uspěchaný. Líbilo se mi, jak se proměnil svět, po změnách v minulosti.. Je na tom hezky vidět, že z malé změny se stane "pohroma" :)

29.11.2017 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Knihu od této autorky čtu poprvé, zaujal mě název a anotace. Po ponoření do knihy jsem byla nadšena, hlavně egyptskými částmi, protože obecně mám ráda historii a také jsem se něco dozvěděla o oné "Knize dvou cest" a její funkci. Pasáže mimo Egypt byly taky fajn, líbilo se mi zamyšlení nad smrtí ale zároveň i fyzikální pojetí paralelních světů. Za mě byl příběh moc super, ale až pozdě jsem si uvědomila, že nesleduji 2 paralelní linie "kdyby" ale příběh se postupně pomalu a jistě propojoval, takže mi došlo, že vše na sebe navazovalo a splynulo v jedno.

11.01.2024 5 z 5