Adrim Adrim komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě osobně je to jedna z lepších knih na toto téma. Přišla mi v jistém směru poutavější než například Tatér z Osvětimy, tím, že se zde více rozebírá nitro člověka (alespoň to na mě tak působilo). Tím však nechci tvrdit, že Tatér z Osvětimy není pěkná kniha ;-).

Doporučuji si přečíst.

30.07.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Po přečtení knihy jsem pochopil, proč ji tolik lidí zbožňuje. Nyní patřím mezi ně :-). A těm co ji nečetli doporučuji, aby to napravili ;-).

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Jeden z nejhezčích příběhu, ke kterému se rok co rok vracím.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Má první detektivka. Naprosto boží a fascinující kniha. Stále mě to nutilo číst a číst ... prostě skvělá kniha.

25.07.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a musím konstatovat, že je naprosto úžasná. Veselá a plná překvapení, skvěle napsaná a přesto plná lidskosti. Za mě osobně všem vřele doporučuji.

27.12.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha byla jako všechny předešlé výborná. Více mě osobně bavila druhá polovina.
Tento díl však trochu pozměnil můj pohled na postavu Harryho Pottera ... že není až takový "úžasný, jak to na mě působilo v předešlých dílech.

09.04.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velmi pěkná kniha jejíž věhlas je opravdu zasloužený.

03.09.2021

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Zprvu čtení jsem byl nesvůj ze stylu psaní ... přímé řeči, skákání mezi myšlenkami postav - mi přišlo zvláštní, trochu chaotické. Jak jsem ale četl dál, nějakým způsobem si mě kniha podmanila :-).
Musím tedy napsat, že kniha je výborná.

19.05.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nádherně psaný příběh. Poutavý děj. Vřele doporučuji.

07.02.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Za mě skvělé pokračování a druhý díl. Svižný příběh, kterýje opět dobře psaný. Jen ke konci knihy mi to přišlo už trochu moc zamotané ... nu uvidíme, co ukáže třetí díl.

12.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nejspíš to bude znít všedně, jako by to psalo mnoho jiných, ale asi na tom tedy něco bude - ta kniha je naprosto úžasná. Plná humoru i napětí.

04.02.2022 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

osobně si myslím, že je to zajímavý příběh. Nejsem si jist, jestli nějak dokonalý, ale hezký. Vypravovaní je však svižné a energické, což se mi na knize líbilo.

22.05.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh je čtivý, dobře psaný. Kdo má rád tyto příběhy z války, věřím, že touto knihou neudělá chybu.

02.05.2021 4 z 5

Jedna z nejznámějších knih této autorky. Jiná než ostatní její knihy s dětskými hrdiny. A jednoduše lze jen doporučit všem.

28.11.2020 5 z 5

Jak mě nadchla velgá sága HP pro svou vtipnost, napínavost a mnoho dalšího, byl jsem z této divadelní hry zklamán. Mně osobně příběh připadá nijaký a zbytečný.

07.05.2023 1 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Za mě osobně je to krásné zakončení celé série. Vřele doporučuji všem a věřím, že si knihy o HP jistě někdy opět přečtu.

03.03.2023 5 z 5

Naprosto dokonalé a famózní čtení.
Veselé, napínávé, milé, ...

01.03.2023 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Osobně jsem se ztrácel v postavách a knihu by si neměli číst ti, kteří mají pocit, že se ze světa vytratilo dobro. Knihu jsem zkusil na základě toho, že autorčino jméno bývá často zmiňováno ... ale stačila jedna kniha a za mě již nic více.

13.06.2022 1 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Dokonalost sama :-). Kniha se mi velice líbila a vřele ji doporučuji všem, kteří by rádi něco hororovějšího.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Prostě krásná klasika.