adriane9 adriane9 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Naprosto skvěle napsaný otřesný příběh. Paní spisovatelka fakt umí pořádnej zásah do duše a toto už nikdy nechci číst znovu.

15.04.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

184 stran totálního zoufalství. Víc stran a pokračování bych nezvládla, až tolik to bolelo mou mateřskou duši. Spisovatelka umí a ne že ne.

25.01.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

"Ach bože Jodi!" Asi toto jediné jsem si po přečtení knihy řekla. Četla jsem všechny česky vydané knihy této spisovatelky, ale tahle mě srazila na kolena. Srazila ve smyslu toho, že jsem matka, že jsem v duši přísný soudce, že tohle téma, dnes a denně médii i lidmi kolem mě tisíckrát omleté, vidím zase trochu jinak. Strhující zážitek. Brečela jsem.. Potichu. A díky Jodi.

28.10.2017 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Naprosto úžasnej příběh, kterej mě dostal. Číst tohle je jakoby skládat po sté jedno puzzle vědět kam co patří a prostě to celý krásně zapadá. Autorka jela na mojí vlně, kompletně to je příjemný, poetický a tak nějak životně stejný jako můj svět. Těším se na další knihy a doporučuju z celé své duše k přečtení.

23.04.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

"Najdi co miluješ a nech ať tě to zabije" /Bukowski
Thrillery nečtu, ale Colleen miluju, tak jsem do toho šla a.. popravdě chtěla jsem ji místy odložit, jak mi bylo zle. Jenže je to tak skvěle psychologicky vykreslené, že mě to nutilo číst dál a dál a teď je konec, já na to hledím s otevřenou pusou a nechápu. Pravda nebo fikce? Je to děsivé a šílené a rozhodně kniha stojí za přečtení.

11.06.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

"Zlato se pozná v ohni a stateční lidé v neštěstí". /Seneca
Naprosto úžasná, místy vtipná a místy zoufale smutná Eleanor. Nejdřív jsem myslela, že má El aspergera, ovšem tohle důvodem jejího chování opravdu nebylo. Takže shrnuto, Raymond úžasnej kámoš a tuhle knihu psanou přímo pro mou čtenářskou duši, jsem milovala od začátku do konce.

16.02.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tahle kniha vás prostě musí zaujmout už od prvních stránek. Příběh o válečných těžkých časech z té druhé/německé strany. Stále přemýšlím, která postava mě zaujala nejvíc, ale ta spletitost vztahů a jejich příběhy jsou tak skvěle sepsané, že to celé do sebe smutnokrásně zapadá a nelze si vybrat. Kniha, co chytí za srdce.

01.06.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jinak ji chápe dítě a jinak ji chápe dospělý. Někdo ji nepochopí vůbec a někdo ji bude milovat navždy. Mám ji tu u sebe, pro sebe i pro děti a pro jejich děti. Protože je nádherná, protože je tak čistá a chci aby žila v našich srdcích napořád.

08.01.2016 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Tohle jsem si užila! Anotace, kde je popis o dvou babkách mě odrazoval, ale tohle byla jízda. Smích, porozumění a úžasný přátelství dvou dam. Nejvíc knihu vystihuje rozhovor Jiřiny se synem kdy syn řekne, co je jako špatnýho na tom, koukat se na letáky kdy bude mlíko ve slevě. A ona poví, že všechno, protože nestojí vo život ve slevě, ona ho chce mít drahej.
Za mě skvělý, líbilo!

18.01.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Vůbec nelze spojovat s knihou Do tmy.. Snad jen, že se jedná o sběr něčeho. Kniha Houbařka mě absolutně pohltila, sběr hub byl zde pro mě pouze jakousi milou složkou navíc. Celý příběh Sáry se mě velmi emočně dotknul, četlo se to se staženým hrdlem samo a nikdy mě neopustí ten pocit na zvracení při čtení matčina jediného vyřčeného slova "pardon". Po knize Anežka další luxusní počin a paní Hanišová se tak řadí mezi mé nej.

01.04.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Už díky zde kladným komentářům člověk ví, že se setkává s výjimečnou knihou. Byla jsem k ní skeptická, protože vesměs nikdy nejdu s davem, ale ?.... tohle byl knižní skvost. Na pětistech stranách, je tolik různých pasáží, které by člověk citoval či si zapsal, že to předčí i knihu citátů. Kniha je velmi čtivě napsaná a věřím, ze tohle není mé poslední setkání s Jodi Picoult.

25.01.2017 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Tohle bylo nádherný. Četla jsem pomalu a do posledního slova si to užila. Bolelo mě to jako ženu, trhalo srdce jako matku a hřálo jako přítelkyni. Je to životní příběh o bolesti, lásce a vyrovnání se. Obrovský kus cesty v jedné knize, co se stala mojí srdcovkou.

10.06.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

"Zákony jsou černé a bílé. Životy žen mají tisíce odstínů šedi."
Četla jsem od Jodi všechny knihy vydané v ČR a také jsem byla dost překvapená stylem jaký zvolila pro tuto knihu a to psát příběh od konce. Četlo se to skvěle, Jodi umí perfektně volit slova a vkrást se tak do vaší hlavy a vlastně i duše, každopádně mě to čtení odzadu kazilo dojem..Dokud jsem nedočetla do finále. Takže vydržte, čtěte každé dané slovo, protože to stojí za to, autorka opět nezklamala. Téma potratů se dotkla natolik, že ať máte nazor jakýkoliv, teď budete znát zase další stránku věci a píšu to samé, co u letošní velmi podobné a skvělé knihy od Diane Chamberlain/ Nutné lži - v otázce mateřství budou všechny zákony vždycky na štíru, protože kdo vás může v tomto soudit víc než vy sama.

13.10.2019 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Naprosto zničující příběh, kdy nevíte na čí stranu se přiklonit, kdo má a nemá právo jednat tak jak jedná. Myslím, že v otázce mateřství budou veškeré zákony vždycky na štíru. Diane skvěle napsala příběh o tom jaky dopad měl a vlastně pořád má eugenický program o kterém jsem ani netušila, že existuje. Jane, Ivy i Mary Elle budu mít v srdci napořád, i to, že být lidský je pro mě spravedlivější než zákon.

01.08.2019 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Knihu mám přečtenou už týden a stále čekám, kdy se to ve mě zlomí a já tu syrovou bolest z této knihy smažu v myšlenkách. Ale nejde to, je to ostré a neotupí to, stejně jako celý otřesný příběh černobylu. Knihu rozhodně doporučuji a ano brečela jsem, s pokorou vůči tolika zmařeným životům.

14.12.2017 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Mám za sebou pár odborných publikací, neslyšícího přítele který jen odezírá, protože za jeho mládí se znakovka učit téměř nesměla a jako začínající pedagogický pracovník tuhle knihu hodnotím velice dobře. Možná tu najdete nesrovnalosti, možná se vám neslyšící shodnou na té a té nepravdě, ale i tento hendikep má svá specifika a nic není nemožné. Knižní příběh byl velice čtivý a pro toho kdo nemá absolutně žádnou zkušenost vřele doporučuji a těm co už ano věřte, že je to psáno velice citlivě a se slušnou teoretickou a částečně asi praktickou znalostí. A s náběhem na druhý díl :-).

14.10.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tohle byla síla. Oproti Anežce i Houbařce se mi toto četlo s těžkým srdcem, vlastně mi to trhalo mateřskou duši na kusy. Brečela bych nad osudem všech hrdinů z knihy a zároveň moje oči zůstaly suché, protože já miluju, bezmezně miluju tak, že pochopím vlastní smrt pro děti a za děti ale nepochopím hranici kterou matka přejde aby sáhla na vlastní dítě. Nepochopím a nechci chápat, chci vidět každou matku jako správně smýšlející, takovou která pro dítě udělá maximum.. A přitom vím, jak se kniha hluboce dotýká reality, dotýká toho jak to reálně bohužel často je a být nemá. Dokonalý jazyk i zpracování knihy, doporučuji k přečtení a teď jdu číst svým dětem pohádky a chvíli zase věřit, že každý dojde spravedlnosti a věřit na bezprostřední štěstí.

08.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po velikém zklamání z predešlých knih této spisovatelky se skláním před touto knihou a troufám si říct, že je to skvost mezi českými knihami a hodně dobrá konkurence v celosvětové literatuře o holocaustu. Velký zážitek z knihy a mrazit mě bude ještě týden.

23.06.2017 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nemůžu říct, že by to nebylo skvělé, to bylo. Jenže tady si prostě nenajdu to svoje srdce, to něco co mě drží celou tu knihu při naději, zvědavosti a tak. Je tu hodně lidských osudů, ale k žádnému jsem cestu nenašla a tohle mi prostě v knize vždy chybí. Rozhodně je však napsaná čtivě a natolik zajímavě, že mě to donutilo hledat v knihách a všude na netu více informací a moc se těším na jaro až kostel navštívím osobně, protože to bude místo bezpochyby úžasné, plné vzpomínek co na vás dýchají. Další díly si samozřejmě přečtu také.

08.02.2021 3 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

"Je to, jako by každý okolo tebe dostal jeden výtisk scénáře k životu, ale tobě ho nikdo nedal, takže jdeš naslepo a doufáš, že nějak propluješ. A většinou se ti to nedaří."
Když jsem četla první knihu od Graves s názvem Na ostrově, bylo mi jasný, že její styl psaní je moje krevní skupina. Ovšem Holka je naprostá bomba, tohle mě bavilo tak, že jsem knihu sjela na dva zátahy. Bez debat odpouštím děsnou sladkou obálku knihy, protože to naprosto vyvážil úžasnej příběh o tak trochu jiný holce a čistý lásce.

19.07.2020 5 z 5