adriana9101 adriana9101 komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Zrovna teď čtu tuhle knihu k maturitě. Louskám ji velmi rychle, protože styl psaní je velmi čtivý a navíc je propleten velmi humornými situacemi, u kterých se vždy pozastavím a rozesměju se. Doufám, že zvládnu udělat i rozbor, protože je tam opravdu hodně postav a navíc se to odehrává v době od okupace až po pád komunismu, což se musí popsat správně, když je zkoušející i učitelem dějepisu. Jinak je to opravdu super kniha, která patří k těm z mála, které se ze školních seznamů dají vůbec číst :D

06.03.2020

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Hlavně mne zaujala obálka a název. Naprosto strhující a konec omračující. Rozhodně doporučuji.

21.12.2018 4 z 5

Jeho královna Jeho královna Irena Piloušková

Vidím, že dost odlišné názory. Kniha byla taková dost chaotická a vlastně se tam pojednávalo jen o tom, jaká ta holka byla *coura* a závěrem se nakonec všechno otočilo k dobrému. Ušlo to nakonec.

21.12.2018 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Zcela odlišné od seriálu, ale líbilo se mi to. O prázdninách jsem s hrozně nudila, tak pak knihovnice šílely, když jsem si brala najednou až 7 knih, pak mě to nějak pustilo. Zvláštní typ psaní, už si to moc nepamatuju, o čem to bylo, ale až budu mít čas i náladu, přečtu si to ještě jednou.
Souhlasím, ale spíše tvrdím, že Elena mi nebyla moc sympatická v seriálu. Prostě se mi zdála otravná.

30.11.2018 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Pomáhala jsem jí kámošce hledat v knihovně. Kniha je zakletá, pokaždé, když sem si jí chtěla půjčit - ať už mě nebo příbuzným, kniha nikde v regálu nebyla. Buď jsem jí přehlédla nebo jí měli ve vrácených, vždycky mi někdo musel pomoc jí najít. Nakonec jsem jí přečetla na dovolené 3 krát za sebou, protože jsem neměla jinou knihu a začínala jsem se nudit - díky tomu, jsem dokázala pochytit monoho detailů, kterých bych si po prvním čtení nevšimla.
Velmi zajímavá kniha, rozhodně doporučuji.

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Hledala jsem něco o upírech a narazila na tuto knihu. Dobrý příběh, první, co měl trochu dospělejší psaní - musela jsem pochopit uričité věci, psáno jako pro dospělé. Ale líbilo se mi to, nebylo to špatné.

30.11.2018 3 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Krásná kniha, koupila jsem si jí v Levných knihách, protože mě zaujala anotace a obálka. Doporučuji, připomíná Stefanovy deníky. Upířy, lesbická romance + spojitost s 19.stoletím. Snažím se narazit na více takovýchto typů. Doporučuji k večernímu odpočinku a nebo jen tak na zabití nudy.
Teprve teď se dozvídám z předchozího komentáře a s autorem se shoduji, že od překladatele bylo nefér, když dílo poupravil - vyškrtal nudné pasáže a celkově dílo zkrátil. Souhlasím, že je to škoda.

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Nejprve jsem si chtěla půjčit známější knihu od této autorky "Zavržený", našla jsem však tuto knihu a tak jsem si řekla, proč nezkrátit dobu čekání její jinou knihou. Jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože to byl jeden z nejlepších milostných a dramatických příběhů. Nebylo to až moc přeslazené, moc dobře se mi to četlo a rozhodně se pustím do čtení jejího bestselleru. Rozhodně doporučuji.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Moje spolužačka měla dosti často o přestávce před sebou třetí díl Ticho a mne už samotná obálka dosti zaujala, takže jsem si jednoho dne při návštěvě knihovny nesla první díl Zavržený s sebou.
Strašně dlouho mi trvalo než jsem knihu otevřela. Mám prostě období, kdy mě čtení baví a pak zase, že se knihy jen tak válí na poličce. Četla jsem jí hlavně ve škole a o přestávkách, protože jsem se do ní začetla a čtením si i krátím školu...
Příběh se mi docela líbil, hodnotím to jako zajímavé a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Druhý díl jsem začala číst, ale moje nečtenářské období právě nastalo, takže zatím nemám do toho takovou chuť a první strana mne nijak nepřesvědčila se čtením pokračovat, zatím.
Mnohem více mne však zaujala kniha Nebezpečné lži od stejné autorky a tato kniha mě ohromně bavila a patří do mých oblíbených.
Proto také dávám této knize jen 3 hvězdičky, protože je tahle kniha slabší...

08.03.2019 2 z 5

Odi et Amo Odi et Amo Alice Lily Neradová

Narazila jsem na knihu úplnou náhodou a souhlasím s KatnissLavender, že mne zaujal její název. Opravdu malinká tenoučká knížečka, ale mělo to své kouzlo. Příběh se mi líbil, byla to taková kraťoučká rychlovka. Sice žádné úžasné veledílo, ale na poměry se mi to moc líbilo.

21.12.2018 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jako první jsem viděla film a potom jsem si na zkoušku koupila i knihu. Moc mě to bavilo, ale stále jsem nedočetla 3 díl, nějak se nemůžu hnout.

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Miluju knihy o nadpřirozenu - upíři, vlkodalci atd. Proto jsem po ní v knihovně sáhla. Bohužel, tato kniha mě vůbec nezaujala. Netvrdím, že je špatná, ale čtení mi připadá utahané, nepochytávám děj a celkově mi to připadá slizké. Už jsem jí ale rozečtla a hodlám jí dočíst. Rozhodně ale nebudu v četbě pokračovat, už jen proto, že to má 8 dílů a všechny nejsou dosud přeložené. Jak je vidět, ostatním se líbí a já jsem zde vyjímka. Mě osobně teda kniha nezaujala a trochu zklamala.

27.11.2018